Connect with us

Testy a recenzie

Angláni to proste vedia – test KNOX Orsa Leather

Publikovaný

on

Anglická značka KNOX sa pomaličky rozbieha na Slovensku a nenápadne sa udomácňuje i v našej redakcii. Na rukách mám univerzálny model kožených rukavíc KNOX Orsa Leather, ktorý vďaka jemnej perforácii, zároveň pohodlnému interiéru ponúka akčný rádius použitia. Rukavica prešla až 15-timi nezávislými špeciálnymi testami a patrí do špičky vo svojej triede.

 

To najdôležitejšie:

 Doťahovanie rukavíc systémom BOA

Lankový systém má doživotnú záruku a na rukavici doslova dominuje. Tento systém KNOX používa iba pri vyššej rade rukavíc, pretože je veľmi spoľahlivý, presný a rýchlo obslužný. Otočná hlavica disponuje systémom, že si rukavicu môžete dotiahnuť až do bodu doslova neznesiteľnosti. Uvoľnenie prichádza potiahnutím ovládača smerom nahor, kedy sa lanko automaticky uvoľní a nerobí pri vyzliekaní rukavíc spätnú brzdu. Ak chcete rukavice opätovne dotiahnuť, ovládač zatlačíte dolu a točíte s ním v smere hodinových ručičiek.  

 

Plávajúci chránič

Hánkový chránič kĺbov prstov je ideálny v tom, že nesedí pevne na kĺboch, ale pláva vo vrchnom panely rukavice podľa toho v akej pozícii sa práve vaša ruka nachádza. To umožňuje ruke si zakaždým odpočinúť a zároveňprofil rukavice nevytvára prstom protiťah.  

 

 Pamäťová pena a SPS

Tá sa nachádza v bezšvíkovom interiéry rukavíc a má za úlohu vytvárať pohodlnú klímu pre vaše dlane a prsty. Preto je dvojvrstvá a na dlani vo vrchnej časti sa nachádza navyše špeciálny patentovaný chránič Protection System (SPS), ktorý v prípade šúchania sa rúk po asfalte nedovolí predrať práve túto časť rukavíc, pretože práve v tomto mieste podvedome prichádzame s rukami do styku s vozovkou. Na každej dlani sú dva chrániče a sú osadené v gélových paneloch (Honeycomb Gel), čim sa eliminuje ich prítomnosť pri držaní rukovätí.  

 

 KNOX Orsa Leather v praxi

Okamžite už prvý pohľad na rukavice vám oznámi, že toto je skutočne kvalitka ako sa patrí. Angláni málo čo kedy vyrobili špatné pre motorkárov a Orsa je toho dokladom. Trošku ma na nich štve, že moja ruka do nich ľahko nevkĺzne vďaka užšiemu prieramku okolo zápästia, ale to je individuálna vec z pohľadu veľkosti ruky. Pokiaľ ich mám ale na rukách, systém BOA funguje skutočne bezchybne a tak na rukaviciach už žiaden suchý zips nehľadajte. Rukavice sú zvnútra veľmi príjemné a neunavujú ruky zbytočným ťahom a ich jemnosť znútra sa vám odvďačí citom na rukovätiach. Navyše aj keď dorazíte so športovej jazdy a máte prepotené ruky, vnútorná výstelka rukavíc vám ich dovolí bez lepenia na ruky bez problémovvyzliecť. Pri ich kúpe si ich ale budete musieť dopredu vyskúšať, mne moja bežná veľkosť nesedela, potreboval som o číslo väčšie. Vyrábajú sa v bielo-čiernej a čiernej farbe. Takže spokojnosť!  

 

Cena: od 100 Eur

KNOX Knox Orsa Leather– certifikácia prEN 13594 – 2012

Predaj: Auto-Moto-Mix Košice, LV-shop.sk Vyšný Orlík, PETRO a spol. Prešov.

www.redline.com.pl   

 

Text: Vlado Brniak, fot autor a KNOX  

Článok bol uverejnený v časopise Motomagazin č. 9 / 2014.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri