Connect with us

Spravodajstvo

Z-krúžková reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie – novinka HPE od Regina chain

Publikovaný

on

HPE retaz od Regina chain

Ak vám Regina chain nič nehovorí, tak v skratke je to talianska spoločnosť, ktorá začala s výrobou reťazí pre motocykle v roku 1939. Od roku 1949 sa jej reťaze používajú aj na svetových šampionátoch. Používa ich šesť jazdcov v MotoGP (okrem iných aj Iannone a Zarco) a dokopy až 15 jazdcov v Moto2 a Moto3.

Tak isto jazdci na pretekoch Superbike, Supersport 600 a Supersport 300. V MXGP je to Red Bull team a Team Gebben a v MX2 je to ďalších 8 jazdcov. Celkovo sa reťaze Regina objavujú na deviatich off-road pretekoch, na supermote, triale a na plochej dráhe ich využívajú Woffinden aj Sayfutdinov.

Nová HPE reťaz

Toto však nie je prezentácia firmy, ale informácie o ich najnovšom produkte, ktorým je nová HPE reťaz. Jedná sa o Z-krúžkovú reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie. Jej technológia spočíva v tom, že ako valček, tak puzdro sú potiahnuté vrstvou tetrahedrálneho amorfného uhlíka označovaného aj ta-C. Práve použitie ta-C v sebe spája vysokú pevnosť a nízky koeficient trenia aj za sucha. 

Reťaz je dostupná od januára 2021.

Advertisement

2 komentáre

2 Comments

  1. juraj

    3. decembra 2020 at 12:12

    na ake typy moto bude dostupna retaz? dik

  2. Jozef Jambor

    5. februára 2021 at 17:10

    Bohužiaľ to výrobca zatiaľ neuvádza… dúfajme však, že bude dostupná ako aftermarket priamo pod značkou Regina Chain, a nie že si ju vyhradí nejaký výrobca (ako ich ďalší produkt, ktorý však poznáme ako BMW M Endurance).

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri