Connect with us
Suzuki

Motoporadňa

Z-krúžková reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie – novinka od Regina chain

Publikovaný

on

Z-krúková reťaz od Regina chain, budúcnosť sekundárneho prevodu

Novinka od Regina chain

Ak vám Regina chain nič nehovorí, tak v skratke je to talianska spoločnosť, ktorá začala s výrobou reťazí pre motocykle v roku 1939. Od roku 1949 sa jej reťaze používajú aj na svetových šampionátoch. Používa ich šesť jazdcov v MotoGP (okrem iných aj Iannone a Zarco) a dokopy až 15 jazdcov v Moto2 a Moto3. Tak isto jazdci na pretekoch Superbike, Supersport 600 a Supersport 300. V MXGP je to Red Bull team a Team Gebben a v MX2 je to ďalších 8 jazdcov. Celkovo sa reťaze Regina objavujú na deviatich off-road pretekoch, na supermote, triale a na plochej dráhe ich využívajú Woffinden aj Sayfutdinov.

Nová HPE reťaz.

Toto však nie je prezentácia firmy, ale informácie o ich najnovšom produkte, ktorým je nová HPE reťaz. Jedná sa o Z-krúžkovú reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie. Jej technológia spočíva v tom, že ako valček, tak puzdro sú potiahnuté vrstvou tetrahedrálneho amorfného uhlíka označovaného aj ta-C. Práve použitie ta-C v sebe spája vysokú pevnosť a nízky koeficient trenia aj za sucha. 

Reťaz by mala byť dostupná od januára 2021.

 

 

Continue Reading
2 komentáre

2 Comments

  1. juraj

    3. decembra 2020 at 12:12

    na ake typy moto bude dostupna retaz? dik

  2. Jozef Jambor

    5. februára 2021 at 17:10

    Bohužiaľ to výrobca zatiaľ neuvádza… dúfajme však, že bude dostupná ako aftermarket priamo pod značkou Regina Chain, a nie že si ju vyhradí nejaký výrobca (ako ich ďalší produkt, ktorý však poznáme ako BMW M Endurance).

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber

Partneri

kontakt: motocykel(a)motocykel.sk

Sme členom skupiny


Prevádzkovateľ stránky Drivers media s. r. o.
IČO: 53376242 DIČ: 2121366093
Copyright © 2021 Motocykel.sk