Connect with us

Podujatia

Centopassi 2007

Publikovaný

on

Piaty ročník motocyklovej ?endurance race? CENTOPASSI sa bude konať 17. ? 21. júla vo východných Alpách. Víťaz súťaže bude môcť za odmenu sledovať príchod jazdcov do cieľa na Dakare 2008.
Každá z etáp bude mať zhruba 350 km vedúcich cez alpské passy a má otestovať jazdecké skúsenosti a výdrž jazdcov.

Tento rok sa pôjde z Bolzana v Taliansku do mestečka Bled v Slovénii. Plán etáp je:

17. júla 2007: úvodné stretnutie v Bolzane
18. júla 2007, leg 1: Bolzano-Bled
19. júla 2007, leg 2: Bled-Bled
20. júla 2007, leg 3: Bled-Bolzano
21. júla 2007, leg 4: Bolzano – Bolzano (koniec akcie)

Súťaž Centopassi sa koná od roku 2003, a je určená pre všetkých motocyklistov, ktorí sa zaujímajú o jazdenie v horách (po cestách samozrejme) a cítia sa na súťaž. Podmienkou je mať motocykel vyrobený najneskôr v roku 1980 s minimálnym obsahom 150 cc. Celkovo sa súťaží v dvoch triedach ?Competition? a ?Iron biker?.

?Competition? je určený skôr športovo-turisticky zameraným jazdcom, môžu súťažiť po jednom, alebo si vytvoriť skupinu 3 alebo 4 jazdcov a súťažiť ako skupina. V tomto prípade je pretek zameraný na správny dojazd a dodržanie trasy. Je určená skúseným jazdcom, pretože prechádzajú časovými kontrolami a musia mať čo najvyváženejší čas jednotlivých etáp, takže to nie je tak celkom o rýchlosti.

Trieda ?Iron biker? je pre jazdcov, ktorí pred závodením uprednostnia skvostnú scenériu, historické dedinky a krásu okolitej prírody. Motocykloví sprievodcovia od Curve&Tornali tímu ich povedú na tie najkrajšie miesta.

Centopassi je organizovaná spoločnosťou Dream Engine, ktorá pôsobí pod krídlami Federazione Motociclista Italiana a s techickou pomocou spoločnosti Curve&Tornali a Auto Moto klubu Viterbo. Technickým sponzorom je Tucano Urbano.

Súťaž končí 21. júla vyhlásením víťaza v triede Competition. Tento vyhrá cestovný balík a ubytovanie do cieľa dakarskej rallye. Balík obsahuje let, štyri dni a tri noci a jedinečnú šancu pozrieť si dakarský cieľ plný závodníkov. Registrácia závodníkov na Centopassi 2007 sa začne od druhého júla 2007 a zaregistrovať sa môžete na [linka]

Centopassi 2007 piaty ročník

Advertisement
Suzuki Suzuki
1 komentár

1 komentár

  1. sliver

    24. júla 2007 at 17:02

    Víťazom tohto ročníka sa stal Antonio Zingali na motocykli BMW R1200GS.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri