Connect with us

Spravodajstvo

Čo sa chystá, plánuje a…

Publikovaný

on

– BMW superbike? (vpravo hore)
Taliansky portál Motociclismo vytvoril na základe pár informácií skicu superbiku BMW, ktorý má poháňať K-čkový motor. Malo by sa jednať o motocykel s objemom radového štvorvalca 1000 ccm a pomerom sily a váhy 1:1. Motor by mal byť dostatočne kompaktný na to, aby sa zmestil do rámu, aký má R6. Motociclismo uvádza sekundárny prevod reťazou a upside downovú vidlicu.

Model by mal byť v súčastnosti vo vývoji pod krycím menom K46. Dúfajme, že sa dočkáme ďalšieho BMW športovca.

– Ducati Supermono 549R? (vľavo dole)
S polovičným motorom z modelu 1098R, rámom a brzdami z 696 Monsteru, by sa mohol model Supermono predávať za veľmi dobrú cenu. Skicu motocykla navrhli chalani z holandského blogu Oliepeil. Vytvorili predstavu motocykla s váhou pod 120 kíl a silou 100 koní. Je len ťažko predstaviteľné, že by sa Ducati rozhodla rozšíriť svoju modelovú radu o jednovalec, taliansky výrobca však ohlásil, že do roku 2010 predstaví 10 nových modelov. Zatiaľ predstavil tri: 696, 848, 1098 a preto sa ani táto možnosť nedá vylúčiť.

– Aprilia RSV 4? (vľavo hore)
Zatiaľ len skica predstavuje vraj cestnú verziu novej Aprilie RSV 4, ktorej závodná verzia bola výrobcom predstavená vo Februári.

Podľa niektorých zdrojov sa predný svetlomet skrýva v prednej kapotáži. Toto je však málo pravdepodobné, celá skica vyzerá skôr, že patrí závodnému stroju, ako civilnému vozidlu. Veľmi pekné je logo výrobcu, ktoré prechádza z rámu na kapotáž. Tento detail by som si vedel predstaviť aj na cestných motocykloch.

Ak sa RSV 4 dostane aj do bežnej produkcie, určite sa o ňom dočítame.

– Yamaha Super Tenere 1200?
Podľa toho, čo sa šepká, je Yamaha pripravená predstaviť novú verziu modelu XT660Z Tenere. Nový model by sa mal objaviť neskôr v tomto roku na výstave Intermont v Nemecku. Novinka by mala byť poháňaná motorom s objemom 1200 ccm.

Trh veľkých cestovných endúr by sa nám zas rozrástol o výrobcu, ktorý v tomto svete nie je až taký nováčik.

Čo sa chystá, plánuje a…

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. kxbibo

    15. marca 2008 at 6:55

    Som zvedavý na tú Yamaha Super Tenere 1200.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri