Connect with us

Testy a recenzie

Cool je vážne cool – test bundy 4SR Cool Retro

Publikovaný

on

Tento rok máme v redakcii skoro ako keby boli celý rok Vianoce. Je to ajrok štýlucafé racer, hipster, scrambler, retro… Európa sa zbláznila a všetci výrobcovia motocyklov a príslušenstva tento módny hit poňali ako výzvu a prakticky nikto nezaostáva. 4SR nie je u nás a v Čechách žiadnou novinkou, je ale novinkou v našom redakčnom šatníku a tátomódna vlna ich sortiment samozrejme neobišla. Spoločnosť Touranbike z Popradu, to je Majo Kroláka za ním oficiálna distribúcia produktov Touratech a 4SR, ktorá násv tomto rokuvybavila niektorými novinkami 2016, dostalisme 4 novinky, medzi ktoré patrí i bunda 4SR Cool Retro.  


Dostala nás farba a dizajn

Majo nás pozval k sebe do predajne a dostali sme na výber. Ak mi niečo padlo očí ako prvé, tak to bola táto bunda, ktorá nám tematicky ladí práve k spomínanej kategórii motocyklov.Ja sám mám rád retro veci, ale nie tak aby to bolo len čisté retro, ale aby v tom bol zakomponovaný i duch moderny. Moderné nemyslím len po stránke dizajnovej, ale samozrejme aj technickej a práve o tomto táto novinka je. Ako jedinečnú vyzdvihujem farbu a hlavne grafické prevedenie a strih, ktorý na bunde vytvára neopakovateľný nádych rokov sedemdesiatych… Kde sa na ňu pozriem všade svietilogo 4SR, na bokoch rukávov, vpredu, a keď ju vyzlečiem, tak aj vo vnútri. Keď sa na ňu pozriem zvnútra, páči sa mi ešte viac. Zlatá podšívka aká sa používala v 70-tich rokoch,v strede delená ďalším materiálom a perfektné vnútorné krajčírske spracovanie. Som na letisku vo Viedni, akurát cestujem na test H-D 2017, vonku prší ako z krhly, tak som ju použil ako vetrovku. Na letisku ju vyzliekam a neviem sa nafetovať tej koženej vône, ktorá z nej neustále ide. Teraz si uvedomujem, že je perfektne spoločenská a vlastne ju nechcene nosím i vo voľnom čase pretože má nádych luxusu.    


Je to ale motorkárska bunda!

Bunda má svoju váhu, pretože je vyrobená z 1,1 mm byvolej kože a všade zvonku sú kovovéYKK zipsy. To, že je hrubá, ale neznamená, že je neforemná, práve naopak.Koža je poddajná pri obliekaní i vyzliekaní a i samotnom nosení. Strihovo je poňatá tak, aby ste pod ňu vložili korytnačku, alebo do predpripraveného chrbtového vrecka chránič Sas-Tec®. Všetky vonkajšie vrecká sú zalícované, neopiera sa o ne nárazový vietor a tak pokiaľ v nich práve nič nemám, používam ich v lete otvorené ako „prídavné“ vetranie. Hneď pri jej obliekaní zistíte, že v pleciach i lakťoch sú protektory, ktoré ale po oblečení doslova obopnú telo, ak sa vám nepáčia, jednoducho ich vyberte (pri jazde na moto toto nedoporučujem). Rukávy sú strihovo užšie, aby „neplápolali“ vo vetre, čo je rozumné. V páse si ju viem dotiahnuť úplne presne na seba, oceňujempredĺžený chrbát a znížený golierový lem. Bunda sedí ako uliata, je vidno, že bundu vytvárali motorkári, ktorí poznajú neduhy takýchto búnd.Navyše po obvode v spodnom leme som našiel zips, takže môžem si tu pripnúť motojeans, či motonohavice 4SR.    


Na motorke s Cool Retro

Masa kože a chráničov tejto bundy vám dodajú pri jazde skutočný, bezpečný pocit. Bunda vás obopne a doslova s vami splynie. Tesnejší prieramokna rukávoch bundu dokonale dopne, osa, či iná nežiadaná vec vám do bundy cez rukávy nevletia. Okolo krku je príjemná, nikde ma do kože nereže vytŕčajúci suchý zips, alebo tvrdý švík. Je to tak, ako to má byť. Pri jazde na motocykli chápe moje pohyby a mojím potrebám sa prispôsobuje.Cena 269,90 Eur sa môže zdať privysoká, ale ak ju budete mať v rukách a na sebe, tak poviete, že z pohľadu dizajnu, kvality, spracovania, ochrany a používania na dvojitý účel, teda motocykel a voľný čas, to je viac ako len dobrá investícia. Navyše po jednej sezóne používania sme zaznamenali len minimálnu mieru opotrebenia, zachovaná ostala i farebná  trvanlivosť a to sme kožu úmyselne ničím nenaimpregnovali (toto sa Majovi páčiť asi nebude). Zo dva krát som v nej aj zmokol, zipsy zatiaľ nehrdzavejú, ich funkčnosť je výborná. Všetky vrecká sú strednej veľkosti, do jedného vrecka naraz mobil a peňaženku nedáte.Ak sa pre bundu rozhodnete, je vhodné si ju vyskúšať s chrbtovým chráničom, predsa len, nie je to konfekčný tovar, ale motorkársky. Naše hodnotenie: DOPORUČUJEME.  


4SR Cool Retr

Cena: 269,90 Eur

Materiál: 1,1 mm byvolia koža, kovové YKK zipsy, chrániče Betac (Level 1)

Farby: čierna / sivohnedá v ošúchanom dizajne

6 vreciek – 3vonkajšie + 3 vnútorné vrecká

Predĺžený chrbát a znížený golier

Lokálna perforácia pre ventiláciu (rukávy vzadu)

Možnosť vloženia chrbtového chrániča Sas-Tec®  


Bundu na test zapožičal: Touranbike Poprad  


Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 10/2016

Autor: Vlado Brniak  

Cool je vážne cool – test bundy 4SR Cool Retro

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri