Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2008 – atmosféra pod bodom mrazu

Publikovaný

on

Až postupne si začínam uvedomovať okolnosti a súvislosti. Ešte dnes dopoludnia som s úžasom sledoval kolotoč okolo najväčšej Relly na svete a teraz je koniec.

Na mimoriadnu tlačovku sme v press centre čakali s úsmevom a v pohode netušiac čo sa bude diať. V tomto prípade sa potvrdilo, že ľudia, ktorí boli tu v Lisabone priamo v centre diania mali informácie ako poslední. Len pár minút pred tlačovkou, ktorú organizátori odložili o 30 minút neskôr som sa telefonicky od manželky dozvedel prvé správy o zrušení súťaže. To som ešte dúfal, že správa nebude pravdivá alebo, že bude nejaké iné riešenie.

Žiaľ nebolo. Etiene Lavingne – hlavný boss Dakarského kolotoča mal jasné stanovisko. Teroristická hrozba podľa jeho slov hrozila celému Dakaru. Preto nebolo možné dovoliť jazdcom ani len aby sa postavili na štart. Na otázku prečo nezorganizovali aspoň skrátenú verziu odpovedal stručne: "Organizujeme Dakar a nie fiasko!"

Z tlačovky sme odchádzali ako obarený, všetko bolo zrazu úplne naruby. Behom krátkeho času sa vyprázdňovali stany, kde prebiehali prebierky súťažných vozidiel a mestom sa niesol ohlušujúci rev dakarských špeciálov. Sklamanie sa dalo čítať na všetkých tvárach.

Čo ďalej? Situácia ktorá nastala je vskutku komplikovaná. Materiál, ľudia aj technika je v Lisabone a s prevozom na Slovensko nik nerátal. Zohnať letenky pre ľudí bude v nasledujúcich dňoch naozaj problém. Tatra pôjde na Slovensko asi po vlastných.

A čo my? Ako viete do Lisabonu sme doviezli naše motorky na dodávke Environ Servis tímu. Dnes po krátkej porade sme sa rozhodli dodávku nechať tímu, ktorý ju využije na prevoz dakarských špeciálov na Slovensko. My vyrazíme na cestu po Európe a ak to počasie dovolí pokúsime sa doraziť až na Slovensko. Samozrejme zvažovali sme aj výlet do Maroka tak ako to bolo pôvodne v pláne, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu by to nebol dobrý nápad. Mnoho jazdcov dostalo tento nápad, ísť si do Maroka aspoň zatrénovať avšak organizátor súťaže ako aj zástupcovia Francúzskej vlády to maximálne neodporúčajú.

Ing. Tomáš Hajdúch (motoride.sk)

Dakar 2008 – atmosféra pod bodom mrazu

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri