Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2009 – 12.etapa, Jakeš v cieli na 23.mieste

Publikovaný

on

TLAČOVÁ SPRÁVA č.11/2009
Štvrtková etapa s poradovým číslom 12. (z Fiambaly do La Rioji) bola po zrušenej stredajšej etapy druhou "bezservisovou" etapou. Ivan Jakeš došiel do cieľa tejto najťažšej etapy (z pohľadu jazdeckých skúseností) na vynikajúcom 23.mieste. V celkovom poradí figuruje už na 47. pozícii. Etapa sa od pôvodne plánovanej opäť zmenila, bola pre archeologické vykopávky skrátená.

Podľa informácii z dejiska podujatia organizácia dosť škrípe, rozsah preteku a obtiažnosť etáp je vraj evidentne nad možnosti usporiadateľov a neprehľadné sú i neustále zmeny v trasách. Včera jazdci jazdili za daždivého počasia. 12 etapu vyhral Despres (FRA) pred Comom a ďalším španielskym jazdcom Farresom. V priebežnom poradí vedie Španiel Coma, za ním sú dvaja Francúzi Despres a Fretigne.
V noci sme dostali i sms správu od Jana Hrehora, Ivanovho mechanika, ktorý nás informoval, že včera sa doprovody presúvali 12 hodín cez Andy do Argentíny a z toho išli 3 hod. vo viac ako 4 000 m.n.m výške, čo bola dosť veľká záťaž na organizmus. Dnes večer sa po dvoch dňoch stretli v bivaku s jazdcami.
Dnes je na pláne 13.etapa z La Rioja do Cordoby, ktorá meria až 830 km z čoho až 545 km predstavuje špeciál. Táto etapa je náročná nielen svojou dĺžkou, ale aj profilom a časť meraného úseku sa pôjde po trasách, ktoré sú každoročne súčasťou pretekov svetového šampionátu automobilov WRC.

sekretariát SMF

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri