Connect with us

Testy a recenzie

Do tropických dní – Test MODEKA BREEZE

Publikovaný

on

Test MODEKA BREEZE

Značka Modeka disponuje ponukou viac ako 30 kompletmi textilného oblečenia určenými od superletného až do extrémne zlého počasia. Aktuálne testujeme v redakcii komplet strednej triedy Modeka Breeze, ktorý je zároveň novinka pre rok 2014. Tento komplet je určený do horúceho leta a vybavený je aj pre situáciu náhleho dažďa.

Vetracie panely: Vonkajší materiál je komplet oderu a oteru vzdorný Polyamid 450D. Bunda i nohavice disponujú vetracími panelmi so stálou priedušnosťou. Prakticky všetko čierne, čo vidíte na sade oblečenia je z perforovaného materiálu. Bunda má panely spredu i zozadu, výnimkou sú spevnené rukávy zosilnenou látkou od lakťa k dlani. Nohavice disponujú panelmi z prednej časti hore i dolu a vzadu okrem spevnenej sedacej časti majú po jednom panely na každej nohavici. Perforácia panelov je veľmi jemná a na nerozoznanie od bežnej látky. Prostredníctvom panelov jazdec pociťuje plynulé prirodzené odvetrávanie v každej časti tela a zároveň perforácia dokáže zadržať čiastočky prachu a muška sa cez ne nedostane.

Odopínateľná membrána Humax®Z-Liner: Na čo by bol komplet, ktorý nie je možné používať v daždi. Komplet má vo výbave špeciálnu, tenko vrstevnú, ale zato vode a chladu odolnú vyberateľnú vložku. V bunde je uchytená celoobvodovým zipsom, výnimka je spodná voľná strana ukotvená na dvoch miestach pútkom. Jeden z najlepšie používaných prvkov u Modeky považujem uchytenie vložky v rukávoch, kde sú tiež celoobvodové zipsy a to platí i na nohaviciach dolu. Nedochádza potom k pootočeniu rukáva, či nohavice zvnútra, ako sa mi stáva u iných značiek, kde je napr. iba uško so zaisťovacou tlačidlovou sponou. Membrána pracuje vo vlastnom režime a jej odopnutie či zhodenie trvá len veľmi krátko a následné skladovanie vložiek veľa miesta v kufri motocykla nezoberie.  

Ochrana je samozrejmosťou: Chrbtový chránič je zo stredne tvrdej peny (Crash Foam) a pokiaľ sa vám táto ochrana máli, behom 10 sek ju môžete vybrať z tunelu bundy a dať si na seba svoju obľúbenú korytnačku. Plecia, lakte, kolená sú chránené príjemným a dobre tvarovateľným certifikovaným YF chráničom. Na bedrách nohavíc nájdete penovú ochranu Crash Foam. Všetky tieto ochranné prvky sú výborne tvarovateľné a počas jazdenia som necítil žiaden nepríjemný tlak v ich miestach.

Byť videný je dôležité: Systém nalisovaných reflexných pásov nájdete na komplete na všetkých možných častiach. Ich reflexný večerný odraz je mimoriadne aktívny a nezanedbateľný. Počas dňa, keďže to nie sú len obyčajné pásy, tvoria dizajnový – tvarovaný doplnok zapracovaný do celého kompletu.

Výbava: Bunda disponuje dvoma a nohavice tiež dvoma vonkajšími zapracovanými vreckami. Bunda má navyše tri vnútorné vrecká, vrátane toho čo je vo vložke. Komplet disponuje doťahovacím systémom prostredníctvom suchých zipsov a potom sťahovacím systémom v častiach rukávov a nohavíc. Samozrejmosťou je spojenie kompletu celoobvodovým zipsom.

Resumé: Za necelých 300 Eur dostanete do užívania univerzálny, letný komplet so strednou výbavou, kde oceníte odnímateľné vložky a priedušnosť spojenú s bezpečnosťou počas leta. Navyše Modeka je vynikajúci majster v dielenskom spracovaní, potešia vás presnosť švíkov, rozličné príjemné i bezpečnostné detaily. Kombinácia farieb robí z kompletu oči priťahujúcu skutočnosť s vysokou mierou viditeľnosti a bezpečnosti v premávke. Farebná kombinácia je iba jedna. Nabudúce si prečítate niečo o luxusnej rade Modeka Tacoma.

Bunda pánska: 159,90 Eur
Nohavice pánske: 139,90 Eur
Bunda dámska: 149,90 Eur
Nohavice dámske: 129,90 Eur

Dovozca do SR: Modeka.sk
Autor: Vlado Brniak
Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 6/2014.

 

Do tropických dní

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. Frank

    7. júla 2014 at 9:09

    Škoda, že je tomu modelovi o 2 čísla väčšia.  🙂   určite by t olepšie ukázalo…

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri