Connect with us

Testy a recenzie

Do voza aj do koča – test bundy Modeka Struggler

Publikovaný

on

Bunda na každý deň, nič luxusné, taký typický pracant. Ale pozor, musí dobre vyzerať, ochranné a bezpečnostné prvky sú samozrejmosťou a najlepšie nech je kompatibilná aj s mojimi motonohavicami, keby sa ráno náhodou ochladilo. No a aby som nezabudol rozpočet je obmedzený. Vyzerá to, na prvý pohľad nezlučiteľné? Možno ani nie, textilná bunda Modeka Struggler presne taká je.   


Praktický a pohodlný strih

Modeka Struggler sa v redakcii stala vďačným spoločníkom na krátke výlety a každodenné jazdenie. Jednou z hlavných predností tejto bundy je atraktívny športový strih, ktorý ju predurčuje na široké spektrum využitia a je jedno či sedíte v sedle cruisera alebo skútra, bunda sa do toho prostredia určite hodí. Za atraktívnym dizajnom však netreba hľadať mix rôznych materiálov ale vydarenú dvojfarebnú kombináciu čiernej a šedej farby. Základným materiálom je Polyamid 500D, ktorý dobre odoláva náporom vetra a aj počas chladnejších rán v pohode udržiava teplo, naopak cez horúce letné dni dokáže byť v bunde dosť horko, ale dvojica vetracích otvorov na hrudi a jeden na chrbte celkom slušne kompenzujú nárast tepla v bunde. V daždi dokáže bunda premoknúť relatívne rýchlo, no riešením je vodeodolná odopínacia vnútorná membrána Reissa. Jednoduché plastové vonkajšie zipsy rovnako zodpovedajú cenovej dostupnosti tejto bundy, no na ich obranu uvediem, že vďaka jednoduchej manipulácii sa dajú ovládať aj v rukaviciach a ešte sa mi nestalo, aby sa zasekli. Z pohľadu praktického využitia spomeniem trojicu vnútorných vreciek (jedno je na zips) a dvojicu vonkajších vreciek. Svojím objemom zodpovedajú bežnému štandardu a ani jedno vrecko nie je vodeodolné.    


Komfort a bezpečnosť prvoradá

Bundá je šitá pre aktívneho jazda a praktické strečové prvky nájdete na lakťoch a pod pazuchou, teda presne v miestach, kde dochádza k najväčšiemu namáhaniu a počas nosenia sa mi nestalo, že by ma niekde bunda ťahala alebo obmedzovala v pohybe. Zadná chrbtová časť je vystrihnutá tak, aby zakryla aj vaše kríže a pomocou sťahovacích pásov na suchý zips na bokoch sa bundá dá naviac presne napasovať na vašu postavu. Za plus určite považujem možnosť pripnúť si pomocou zipsu k bunde motonohavice, samozrejme za predpokladu, že budete mať kompatibilný zips aj na nohaviciach. Na veľmi slušnej úrovni je bezpečnosť a na lakťoch a ramenách nájdete certifikované penové protektory, naviac na ramenách je ešte dvojica vonkajších plastových chráničov, no tie považujem skôr za dizajnový doplnok. Štandardný penový chrbtový chránič je možné nahradiť certifikovaným chráničom SAS-TEC, čo určite odporúčam. Nechýbajú ani reflexné plochy v podobe strieborných šípok na ramenách a chrbte, ktoré naviac dotvárajú vydarený dizajn celej bundy. Modeka Struggler je atraktívnou a nenáročnou bundou na každý deň naviac za príjemnú cenu.  


Veľkosť: S – 4XL

Modeka Strrugler cena: 164,90 Eur

Dovozca Modeka Czech Trade s.r.o., Havířov (CZ)


Test bol publikovaný v časopise Motomagazin 10 / 2016

Text a foto: Miro Tamáši

Do voza aj do koča – test bundy Modeka Struggler

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri