Connect with us

Spravodajstvo

Dobrý začiatok, zlý koniec –Svitok v Portimao 19. miesto

Publikovaný

on

Portugalské Portimao hostilo štvrté podujatie Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Slovenský pretekár Tomáš Svitok odchádzal na Pyrenejský polostrov s túžbou konečne prelomiť tohtoročnú smolu.

Po trinástom mieste vo voľnom tréningu sa zdalo, že by pretekár slovenského tímu SK Energy Fany Gastro mohol tentoraz pomýšľať na body, no sobota a nedeľa len potvrdili, že tohtoročný prechod na iný motocykel mu nevyšiel a jeho trápenie pokračovalo aj naďalej. Devätnáste miesto v cieli nedeľných pretekov opäť body neprinieslo.

Tomáš Svitok:
„Víkend začal skvele, ale skončil ťažko. Po trinástom mieste v prvom tréningu som mal naozaj dobrú náladu, konečne to vyzeralo nádejne a hoci v prvej kvalifikácii som klesol na osemnástu priečku, cítil som sa stále dosť silný. Žiaľ, v sobotu sme sa s nastavením motocykla rozbehli presne opačným smerom a to nás zbrzdilo. Sobota tak bola veľmi ťažká hlavne na psychiku. Počas celého víkendu som jazdil skoro o jeden a pol sekundy horšie časy ako pred rokom na Ducati. V nedeľnom Warm Upe sa mi podarilo zajazdiť moje najrýchlejšie kolo víkendu, preto sme to nastavenie nechali aj pre preteky. Ale vďaka tomu som v pretekoch rýchlo prišiel o zadnú pneumatiku. Štart som mal síce dobrý, ale ešte na rovinke som mal kontakt so súperom a do prvej zákruty som šiel ako posledný. Rýchlo sa mi však podarilo získať späť niekoľko pozícií, jazdil som v skupinke, kde som bol na čele, no ako mi odišiel grip, tak Nemca Mosera som už za sebou neudržal. Spokojný samozrejme byť nemôžem, keďže vlani som tu atakoval prvú desiatku. Prežívam veľmi ťažké obdobie.“

Zdroj: SK Energy Fany Gastro

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri