Connect with us

Spravodajstvo

Drakonické pokuty za rýchlosť v Rakúsku už čoskoro realitou.

Publikovaný

on

Diaľnica Rakúsko Nemecko

Podľa správy ADAC Partnerclub ÖAMTC sa zdá, že notorickí cestní piráti milujúci rýchlosť, môžu už čoskoro rátať so sprísnením pokút v tomto, svojím spôsobom, policajnom štáte. Maximálna výška pokuty má poskočiť z krutých 2180 € na hádajte na koľko? Na krásnych okrúhlych a zároveň devastačných 5000 €.

V prípade, ak nebudete vedieť pokutu zaplatiť, môže sa to celé skončiť zabavením vozidla (čo si zatiaľ z právneho hľadiska dosť dobre neviem predstaviť pri zahraničných vozidlách). K zabaveniu vozidla zrejme dôjde aj pri jazde bez vodičáku, teda ak ho už máte raz odobratý. Ale táto vec sa týka len „domácich“.

Toto sprísnenie je primárne namierené proti rýchlostným recidivistom ktorí nemajú problém so súčasnou výškou pokuty

Toto sprísnenie je primárne namierené proti rýchlostným recidivistom ktorí nemajú problém so súčasnou výškou pokuty a potom špeciálne proti účastníkom nelegálnych cestných pretekov, s ktorými sa má jednať bez milosti. Správa ale zároveň uvádza, že sa to bude týkať aj turistov zo zahraničia. Napr. nemeckí cestní piráti by mali zaplatiť hneď na mieste (zrejme kvôli rovnakému jazyku).

Tieto opatrenia majú vstúpiť do platnosti počas jari pred nadchádzajúcou motoristickou letnou sezónou. Tak na cestách v Rakúsku skutočne opatrne!

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri