Connect with us

Spravodajstvo

Ducati oficiálne predstavila Desmosedici GP8 v Taliansku

Publikovaný

on

Ducati Marlboro team oficiálne rozbehol projekt MotoGP 2008. Pri tejto príležitosti predstavili aj svojho "koňa" Desmosedici GP8.

V zajatí snehu vládnuci svetový šampión MotoGP Casey Stoner a jeho nový tímový kolega Marco Melandri ukázali vylepšenú edíciu ich osemstovkového stroja, ktorý ich tímu priniesol slávu v roku 2007.

Prototyp na rok 2008 je po estetickej stránke podobný s úspešnou Desmosedici GP7, bez nejakých radikálnych rezov.

Úpravy začali na kvalitnom základe, pričom technický riaditeľ Ducati Filippo Preziosi sa snažil zušľachtiť víťazný stroj posilnením jeho slabých miest. Nová verzia sa verejnosti predstavila už koncom novembra v Jereze, kde ju Stoner počas dvoch dní testoval.

Desmosedici GP8 sa na trať dostane najbližšie 22. januára, na testovanie na okruhu Sepang v Malajzii.

Ducati predstavila aj nového sponzora na ich najbližšiu sezónu, ktorým bude taliansky Enel.

Enel, tak dostane svoj priestor na motocykloch, oblečení a prilbách jazdcov. CEO spoločnosti Ducati Motor Holding Gabriele Del Torchio sa k tomu vyjadril: ?Toto partnerstvo, tak ako iné prestížne dohody, ktoré nás podporujú v náročnom súboji MotoGP, potvrdzuje našu spoľahlivosť a profesionalitu.?

?Enel nebude len náš partner v MotoGP, ale aj náš oficiálny dodávateľ energie, ktorý bude prispievať k rozvoju a rastu našej spoločnosti."

Ducati Desmosedici GP8

3 komentáre

3 Comments

 1. golfboy

  11. januára 2008 at 23:14

  😀 😀 😀 😀 😀 😀

 2. Gaaspi

  12. januára 2008 at 20:35

  Je to asi tvarovo najkrajšia mašina v GP. A V4-ku iný nemá ako 1000-ka sa tomu tak nedarilo aj keď bola najrýchlejšia už aj v tedy! Možno chýbal Stoner?! Škoda že geniálny VALE-Doctor nesedlá taliansky stroj! Valemu by určite viac pristala! 😉

 3. Gaaspi

  12. januára 2008 at 20:39

  A Boh vie či aj 800-ku desmošestnásťku začnú smrtelníkom predávať ako litra? 😈

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri