Connect with us

Spravodajstvo

Dunlop má novú pneumatiku – klasiku – StreetSmart

Publikovaný

on

Spoločnosť Dunlop predstavuje cestnú pneumatiku
s novou technológiou určenú pre klasické motocykle

StreetSmart ponúka rastúcemu trhu moderné pneumatiky v klasickom podaní


Bratislava, 19. február 2013
– Spoločnosť Dunlop ohlásila obnovenie a doplnenie svojej aktuálnej ponuky v oblasti cestných motocyklov uvedením novej pneumatiky StreetSmart. Nové pneumatiky boli špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňali nároky na osadenie do klasických motocyklov a zamerali sa na trh, ktorý v Európe každý rok rastie.

Nedávny výskum preukázal, že na európskom trhu sa výrazne presadzujú klasické motocykle. Len v Nemecku sa zistilo, že priemerný vek motocyklov na cestách sa za necelé štyri roky posunul z 12 na 14 rokov. Počet jazdcov vo veku 40 až 50 rokov, ktorí sa motocyklom venujú predovšetkým ako koníčku, neustále rastie. Tieto údaje umocňujú aj výsledky predaja z celej Európy, na základe ktorých sa klasické motocykle v súčasnosti podieľajú na viac ako polovici celého predaja v rámci kľúčových európskych trhov . Keďže dopyt narastá, spotreba pneumatík s najnovšími technologickými vlastnosťami na ceste je vysoká.

„Trhové údaje hovoria, že väčšina jazdcov na cestách sú jazdci StreetSmart,“ hovorí Šaron Antonaros, riaditeľ obchodnej jednotky pre motocykle spoločnosti Dunlop v rámci EMEA. „Popri sledovaní toho, že rozsiahla časť európskej populácie dosiahla vek okolo 50 rokov, vidíme aj rastúci dopyt po klasických motocykloch. Táto skupina jazdcov následne zvyšuje dopyt po špičkových výrobkoch, ktoré podporujú ich koníčka a StreetSmart tento záujem naplno využíva.“

Nová technológia pre klasiku
StreetSmart je vytvorená ako následníčka zmesovej cestnej pneumatiky Arrowmax GT501 a nahrádza aj Arrowmax D103. Nové pneumatiky v sebe spájajú úspešný dizajn s dodatočnou hodnotou: najnovšími technológiami v oblasti materiálov plášťov a zmesí. Jazdcovi umožňujú lepšie ovládanie motocykla spojené s najvyšším pohodlím, ktoré sa v tomto odvetví nenájde tak často. Pneumatika má celkom novú generáciu zmesi so silikou, čo zvyšuje jej priľnavosť v chladných a v mokrých poveternostných podmienkach.
„Pre klasické motocykle sme chceli ponúknuť pneumatiky so všetkými výhodami úplne novej konštrukcie. Výsledkom je produkt Dunlop StreetSmart, ktorý by mal uspokojiť dopyt trhu po klasických a zároveň veľmi výkonných pneumatikách“, hovorí Šaron Antonaros, riaditeľ obchodnej jednotky pre motocykle spoločnosti Dunlop v rámci EMEA.

Technologické pokroky: nižšia hmotnosť, dlhšia životnosť
Technologicky ponúka StreetSmart jazdcom nový profil a konštrukciu. Zníženie celkovej hmotnosti pneumatiky o 25 %, v porovnaní s jej predchodcom, pomáha zlepšiť ovládanie a zvýšiť pohodlie. Širšie drážky dezénu zabezpečujú vyššiu priľnavosť na mokrej ceste. Vďaka zadnej pneumatike StreetSmart, ktorá má konštrukciu s vyššou hĺbkou behúňa a dizajnu s kosekansovým zakrivením na prednej aj zadnej pneumatike, ktoré lepšie odoláva opotrebovaniu, pomáhame jazdcom zájsť ešte ďalej. Obraz dotvára predná pneumatika so súvislými stredovými drážkami, čo umožňuje vyššiu priľnavosť na mokrej ceste a zjednodušuje riadenie.

StreetSmart nielenže využíva niektoré z najnovších technológií, ale bola vytvorená aj pomocou najnovších počítačom generovaných modelovacích nástrojov. Nová technológia umožnila vývojárom priblížiť sa tvarom nahustenej pneumatiky tak blízko k tvaru nenahustenej, že sa tým výrazne znížilo celkové zaťaženie rámu. StreetSmart bola vytvorená tak, aby umožňovala komplexné rozloženie tlaku stopy a zároveň ho v porovnaní so svojím predchodcom znížila až o 16 %.

„V skratke, vytvorili sme pneumatiku, ktorá disponuje niektorými z najnovším inovácií a má klasický dizajn, čo vyhovuje špecifickým potrebám väčšiny jazdcov v Európe,“ uzatvára Antonaros.

StreetSmart je dostupná od 1. januára 2013.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri