Connect with us

Spravodajstvo

Dunlop RoadSmart II pre nové BMW R 1200 GS

Publikovaný

on

Pneumatika Dunlop RoadSmart II je k dispozícii vo veľkostiach pre nové BMW R 1200 GS


Bratislava 15. mája 2014
Tl. správa


Dunlop RoadSmart II, uvedená na trh v roku 2011, je medzi športovými pneumatikami vlajkovou loďou spoločnosti Dunlop a za svoj celkový výkon si od novinárov a zákazníkov vyslúžila nadšené prijatie. Pneumatika sa v súčasnosti vyrába vo veľkostiach pre BMW R 1200 GS dual-sport. R 1200 GS je najúspešnejším modelom BMW Motorrad s takmer 30 000 predanými motocyklami v roku 2013 a od uvedenia modelu v roku 2004 s ďalšími predanými tisíckami.


Kľúčom vhodnosti pneumatiky RoadSmart II pre model R 1200 GS sú technológie, ktoré ponúkajú stabilitu a výkon pre širokú škálu ťažkých a výkonných motocyklov, od roadsterov po veľké cestné motocykle:
* Technológia bezšvového pásu (JLB), konštrukčný systém pneumatiky, ktorý používa techniky hustoty kordu na generovanie priamejšieho riadenia a vynikajúcej stability pri vysokej rýchlosti. Technológia JLB je kľúčom na zvýšenie sebaistoty jazdca z lepšej odozvy.
* Technológia Multi-Tread (MT) spája odolnú gumu v stredovej 20% až 25% percentnej časti behúňa pri vzpriamenom motocykli, s mäkšou, priľnavejšou zmesou na bokoch pneumatiky pri jeho naklonení. Zmesi sa vyvinuli na udržanie priamej stability, záberu, brzdenia a vynikajúcej životnosti s vyššou priľnavosťou pri nakláňaní.

Motocykle BMW R 1200 GS dual-sport sa vďaka svojmu slobodnému a dobrodružnému charakteru, spoľahlivosti, manipulácii a radosti z jazdy stali lídrom na trhu cestovných motocyklov enduro od ich uvedenia na trh pred desiatimi rokmi. Nový model R 1200 GS je naďalej robustný a dynamický, ale získal nové kontúry a povrchové úpravy. Má vodou chladený motor s proti sebe postavenými valcami s kombinovaným chladením vzduchom a kvapalinou, má novú klznú spojku s funkciou proti odskakovaniu z vozovky a s elektromotorickým ovládačom škrtiacej klapky E-Gas.

Šaron Antonaros, riaditeľ Dunlop Motorcycle EMEA:
„Spoločnosť Dunlop ocenila kompatibilitu pneumatiky RoadSmart II s modelom R 1200 GS. Motocykle aj pneumatika dokázali, že sú mimoriadne všestranné a spolu tvoria dokonalú kombináciu. Optimálna kombinácia ťahu, priľnavosti, stability, komfortu, manipulácie a nadšenia jazdca z pneumatiky RoadSmart II môže len vylepšiť dojem majiteľov modelu R 1200 GS. Rovnako pneumatiky RoadSmart II odolávajú všetkým poveternostným podmienkam a dodávajú jazdcom pocit väčšej sebaistoty pri jazde.“

Pneumatika RoadSmart II je na modeli BMW R 1200 GS dostupná v nasledujúcich veľkostiach:
Predná / zadná: 120/70 R 19 / 170/60 R 17


O spoločnosti Dunlop
Spoločnosť Dunlop je jedným z popredných výrobcov motocyklových pneumatík vo svete, ktorá dosiahla pôsobivé úspechy v motoristickom športe. Jej obrovské skúsenosti zo závodov vedú k inovatívnym technológiám pre pneumatiky určené na každodenné používanie. Dunlop sa vždy snaží dať jazdcovi úplnú istotu a preto ponúka všetkým typom jazdcov vlastnosti a odolnosť najnovších technológií pneumatík.


Mnohí poprední svetoví výrobcovia motocyklov a skútrov, vrátane značiek KTM, Triumph, Honda, Kawasaki, Suzuki a Yamaha, štandardne vybavujú svoje výrobky pneumatikami Dunlop.


Viac informácií o značke Dunlop nájdete na stránke www.dunlopmotorcycle.eu
Viac informácií o závodoch nájdete na stránke http://motorsport.dunlop.eu/

Advertisement

3 komentáre

3 Comments

 1. PEPE800

  14. mája 2014 at 11:48

  Dunlop roadsmart ll nieje športova pneumatika opravte si to. Je to šport turisticka. 
  Dunlop sportsmart je športova……

 2. Dragon

  14. mája 2014 at 16:52

  Jazdím Roadsmart II a sú to skutočne perfektné gumy… Teraz deriem druhú sadu 🙂 , nič lepšie som zatiaľ nemal na mojej moto obuté a to som už poskúšal kadečo 😈 .

 3. VladiB

  15. mája 2014 at 8:39

  PEPE800: Je to tl. správa výrobcu.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri