Connect with us

Spravodajstvo

Dve prvé miesta v dvoch po sebe iducich pretekov na Pannonii

Publikovaný

on

Gerhát Radoslav #33 "Po trojtýždňovej pauze som sa veľmi tešil na pretek na Pannoniu. Teraz boli naplánované preteky dva, spolu s agentúrou Phoenix racing a to v pondelok a utorok. Škoda že bol súbežne pretek Dunlop cup na Hungaroringu, čo bolo poznačené slabšou účasťou. "cup na Hungaroringu, čo bolo poznačené slabšou účasťou. "

"V pondelok ráno som stihol klasicky až druhú jazdu. Prvé časy boli slabunké, no potom som zrýchloval až na 2,10.668 čo bolo v kvalifikácii PP cupe prvé miesto a celkovo vo Phoenix racing tretie v kubatúre do 600cc. Jani Pálfy bol za mnou a tiež zrýchlil na 2,11.6 ale bohužial pri ďalšom pokuse o zlepšenie času v druhej pravej padol, čo na ňom zanechalo určité stopy. Padol aj Luigiho kamarát na novej R6, ktorá bola ďalej nepojazdná. Tretie miesto v kvalifikácii si vyjazdil Ľudo Haňo. V litroch bolo poradi po kvalifikácii Peter Deak, Ferko Vetrák a Dodi Veselý.
Pol hodinu pred pondelkovým pretekom prišla prietrž mračien, lietali altanky (aj po streche môjho auta) a pršalo až do večera, z tohto dôvodu organizátor zrušil pretek a body sa rozdávali na základe kvalifikácie. Síce bez preteku ale bolo z toho prvé miesto PP cupe.

V utorok sa našťastie počasie zlepšilo. V kvalifikáciách som sa postupne dostal na 2,10.868. Za mnou bol Jani Pálfy, ktorý sa po páde trápil a zajazdil čas iba 2,14.53
Štart sa mi klasicky nepodaril a prepadol som sa. Zo začiatku to bolo ťažké, hlavne preto, že sme šli pretek spolu s litrami, ktoré boli na cieľovke rýchlejšie a v zákrutách ma brzdili. V skupinek sme boli asi štyria. Pár krát som si vymenil pozíciu so Samom Bahnom. Potom som išiel cez ďalšieho maďara na tisícke a prekvapene som zistil že Jani Pálfy ktorý štartoval o dve radu za mnou je predo mnou. To ma riadne vyhecovalo a ťahal som za ním. V piatok kole som ho na cieľovke dobehol a na brzdy predbehol. Ťahal som ďalej čo to šlo. Ešte som predbehol maďarského pretekára Vida Márk na Kawasaki, s ktorým sme zviedli pekný súboj keď som ho predbehol o 0,088 tisícin sekundy. Celkovo z toho bolo vo Phoenix racing piate miesto s v Pascal Plast cupe ďalšie prvé miesto !!! Škoda ďalších pádov Peťa Deáka, Dodiho Veselého a ďalších slovákov …. Boli to dosť padacie dni …. 🙁 …. Hlavne ale že všetci sme šli domov celý a zdravý.

Pretek bol skvelý, škoda že chýbal Oto Ostrožlí, ktorý mohol chytiť nejaké body a zabojovať o prevé miesto "

Radoslav Gerhát

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri