Connect with us

Spravodajstvo

Dve víťazstvá Maxima Repáka v Rijeke

Publikovaný

on

  Veľmi úspešný víkend má za sebou mladý Slovák Maxim Repák, jazdec tímu Halbich Motorsport. Na pretekoch medzinárodného šampionátu Alpe Adria v chorvátskej Rijeke vybojoval v triede Supersport 300 dve víťazstvá a dal si tak predčasný darček k svojim trinástym narodeninám, ktoré oslávi 30. augusta.  


Repák dominoval všetkým trom voľným tréningom a zvíťazil aj v kvalifikácii, ale v prvých pretekoch musel zvádzať ostré súboje v päťčlennej skupine, v ktorej si jazdci neustále menili pozície. Nakoniec však bol v záverečných metroch predsa len najrýchlejší Repák, keď dokázal zvíťaziť s rozdielom 0,046 sekundy pred českým pretekárom Davidom Kubáňom a Maďarom Mátém Számadóm.

Úvod druhých pretekov prebiehal podľa rovnakého scenára. V treťom kole sa však Repák dokázal odpútať svojim súperom a postupne svoj náskok navýšil až na takmer šesť sekúnd v cieli pretekov. Na pódiu ho opäť doplnili Kubáň so Számadóm. Okrem víťazstiev v rámci seriálu Alpe Adria si Repák zapísal plný počet bodov aj do hodnotenia majstrovstiev Slovenska.

Vďaka výborným výsledkom na ostatných podujatiach sa navyše prebojoval na druhé miesto priebežného poradia šampionátu Alpe Adria, kde pred poslednými dvomi pretekmi, ktoré sa uskutočnia počas posledného septembrového víkendu v českom Moste, stráca na prvé miesto len šesť bodov. Mimoriadne napínavé súboje na tomto podujatí sľubuje aj skutočnosť, že prví šiesti pretekári priebežného poradia sú v rozmedzí 21 bodov.   

Maxim Repák: „Máme za sebou krásny predĺžený víkend v nádhernom kúte Európy. Keďže som na okruhu v Rijeke absolvoval tréningy už v apríli tohto roku, nebola pre mňa táto trať prekvapením. Na začiatku tréningov sme teda vychádzali z pôvodných nastavení motorky, čo nám uľahčilo jej vyladenie a perfektné nastavenie na kvalifikáciu a preteky, čomu zodpovedali aj časy v tréningoch a kvalifikácii. Prvé preteky boli napínavé od začiatku až do konca, neustále súboje so súpermi mi neumožnili jazdiť optimálne tempo a do poslednej zákruty nebolo jasné, ako to dopadne. Využil som to, že posledný úsek pred nájazdom do cieľovej rovinky som mal z našej skupiny najsilnejší a podarilo sa mi tesne zvíťaziť. Začiatok druhých pretekov mal rovnaký priebeh, ale v treťom kole sa mi podaril rýchly prejazd posledného úseku a oddelil som sa od Davida a Mátého, po čom som začal jazdiť rýchle kolá a podarilo sa mi vytvoriť nový rekord trate v hodnote 1:37,869, čo ma veľmi povzbudilo. Do cieľa som prišiel s náskokom takmer šiestich sekúnd. Sú to moje prvé víťazstvá v takomto prestížnom seriáli a mám z priebehu celého víkendu obrovskú radosť. Samozrejme, moja vďaka patrí celému tímu Halbich Motorsport za profesionálnu prácu po technickej ale aj mentálnej stránke. Teším sa na ďalšie preteky seriálu, ktoré sa uskutočnia na konci septembra v Moste.“  


Tlačová správa

Autor: Richard Karnok

Dve víťazstvá Maxima Repáka v Rijeke

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri