Connect with us

Testy a recenzie

Elegantná a praktická – MODEKA Sienna Lady

Publikovaný

on

Test / redakcia používa MODEKA Sienna Lady

Žena sa proste musí v motobunde, tak ako vo všetkom, čo má na sebe cítiť dobre a hlavne pohodlne. Moja konfekčná veľkosť je 40 a bola som zvedavá, ako na mňa sadne bunda Modeka Sienna. V redakcii chlapi nosia Modeku už pár rokov, majú rôzne textilné verzie, na zimu, leto, s tepelnou či dažďovou vložkou. Modeka Sienna je novinka na rok 2015 a musela som si na ňu počkať až skoro do  leta, kým konečne do redakcie dorazila.

Sadla ako uliata!
Mám aj koženú bundu a aj textilku iných značiek, ale táto sezóna sa pre mňa niesla v znamení Modeka Sienna. Okamžite som si ju zamilovala, pretože mi konfekčná veľkosť sadla ako uliata, aj keď musím povedať, že každé ráno dochádzam do práce na skútriku a používam menej technické oblečenie. Siennu využívam celú sezónu hlavne na veľkú motorku a na dlhšie trasy ako bol tohtoročný rumunský Trasfagaras, alebo poľské Zakopané a aj na výlety do 100 km, teda všade, kde cestujeme s veľkou motorkou.

Čo ma najviac potešilo?
Predĺžená verzia bundy mi dovolí pomocou stredového pása dotiahnuť bundu presne do pásu a veľmi oceňujem technické riešenie na koncoch bundy, ktoré vďaka suchým zipsom a dvom vertikálnym zipsom na bokoch, umožňuje meniť obvod bundy od pásu dolu. Tento systém mi pomáha v tom, že keď mi je zima dotiahnem spodok bundy úplne tesne okolo tela a zamedzím tak podfukovaniu do bundy.

Odvetrávanie s technológiou – AIR VENT-System.
Toto funguje úplne výborne, v prednej časti na pleciach sú 2 horizontálne a v zadnej časti 2 vertikálne vetracie rozopínacie otvory. V horúcom počasí bunda prirodzene naberá prúd vzduchu spredu a vypúšťa ho otvormi vzadu. V takejto pozícii akoby sa jemne nafukovala a mám pocit akoby mi po tele pretekal prúd vzduchu. Zistila som, že i zipsy na koncoch rukávov majú po dva bežce a keď dám oba bežce do spodnej polohy, získavam ďalšie dva vetracie otvory na rukávoch. Tento ventilačný systém funguje na jedničku a je viac ako len skvelý!
Priedušnosť a odolnosť vonkajšieho materiálu je limitovaná jeho skladbou. Vrchný materiál je 100% polyester, hrubšieho charakteru a zároveň dostatočne jemný, že sa v bunde necítim ako keby bola z plechu. Výborne priľne k telu, aby rukávy netrepali vo vetre, dopínam ich na dvoch miestach nastaviteľnými tlačidlami. Bundu používam prakticky bez vložiek, pretože sama o sebe výborne drží klímu, ale pozor nie je nepremokavá. Preto vždy zo sebou nosím v kufri aj vodeodolnú vložku patriacu k bunde a aj tepelnú vložku. Nosiť naraz sa to cez leto nedá, pretože by som umrela od tepla. Oceňujem, že bunda má obvodový zips na pripnutie nohavíc, žiaľ nohavice Modeka zatiaľ nemám, tak ho neviem využiť.
Výbava a vrecká prekvapia každého. Ani neviem, načo má bunda toľko vreciek. Dve vnútorné, vodeodolné majú prístup až po odopnutí hlavného zipsu s príklopkou, tak viac využívam tri vonkajšie vrecká, hlavne náprsné, kde mi vojde aj mobil s 5“ displejom, ktorý aj počujem počas jazdy, a tak viem, že mi niekto volal. Ani jedno vrecko vpredu nemá vodeodolný zips. Ale zato majú pekne šikmo ušité dámske príklopky vreciek, vrátane veľkého zadného vrecka, kde snáď zmestím i lodičky. K výbave patrí i tepelná a vodeodolná vnútorná vložka, pričom tá vodeodolná sa k bunde pripína zipsom, a to aj v rukávoch pri zápästí, čo je úplná špica. Pri vyzliekaní sa nevyťahuje vnútorný rukáv vložky vonku. Ako chrbtový chránič Modeka používa penu, ktorú mi manžel kvôli bezpečnosti okamžite vyhodil a zavesil na mňa korytnačku. A ozaj nesmiem zabudnúť, hlavný zips bundy je outdoorový, teda vodeodolný.
Čo oceňujem najviac?  Strečové panely na ramenách a lakťoch. Tú jednu starú bundu, čo mám doma, tak tá to nemá a v niektorých momentoch, keď som pozapínaná sa niektoré úkony zle robia. V tomto prípade za 150 Eur má táto bunda toľko špičkových riešení, že to ani nechápem. Tie streče je niečo super, hlavne keď je chladno a nabalím sa aj do teplej vložky. Mám vylepšený pohyb, a hlavne oveľa lepšiu pocitovú pohodu. A potom som si vybrala farbu so svetlými panelmi, bunda má niekoľko červených detailov, ktoré zvýrazňujú ženskú postavu a proste sú viac babské. Svetlá farba mi je príjemnejšia, pretože mi príde modernejšia a krajšia. Sezóna ešte neskončila a bunda sa síce dosť ušpinila, nevadí, dám ju do čistiarne, nech mi ju vyperú na predpísaných 30°C. Z môjho pohľadu sa snažím nájsť kritické miesta, ale nemám moc čo. Šitie a spracovanie je úplne super, módne detaily vynikajúce, opotrebovanie švíkov a materiálu po jednej sezóne takmer žiadne, skoro som zabudla na plyšovú látku z vnútra golieru a vrchná hrana golieru je z neoprénu, čo nemá chybu. Hovorte čo chcete, nemôžem nadávať na nič.  
 
MODEKA Sienna Lady
Cena: 149.90 Eur
Vonkajší materiál: 100% Polyester
Protektory: lakte, plecia
Chránič chrbta: pena
Reflexné prvky: 3M Schotchlite
Vnútorné vložky: 1 x vodeodolná a 1 x tepelná

Dovozca do SR: Modeka.sk
Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 10/2015
Autor: Anna Brniaková, foto: V. Brniak

MODEKA Sienna Lady – Album k článku, MMA 10/2015

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri