Connect with us

Spravodajstvo

ERES-Racing Cup ? preteky pre všetkých motorkárov!

Publikovaný

on

O tom, že cestný motocyklový šport sa na Slovensku poriadne preberá k životu svedčí aj fakt, že slovenskí, ale aj zahraniční motorkári si budú môcť zmerať sily v novom pretekárskom seriáli, ktorý so svojou firmou ERES-Racing zastrešil Róbert Sháněl, veľký nadšenec motocyklového športu a zároveň majster Slovenska v triede Superstock 1000.

Spolu s agentúrou ART Racing zorganizovali pohár, kde si každý záujemca zajazdí na kvalitnej trati za primeranú cenu. Navyše nehrozí, aby bola trať preplnená, ako to zvyčajne býva pri agentúrnych podujatiach. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, čo pre vás zatiaľ organizátori nachystali.

Termíny:

01.05.2008 – Pannoniaring
30.05. – 01.06. 2008 Trenčín
03.06.2008 – Pannoniaring
01.07.2008 – Pannoniaring
09.08 – 10.08.2008 – Trenčín
28.08.2008 – Pannoniaring

Termíny sú starostlivo vybrané a dostatočne dlhý čas je aj medzi jednotlivými podujatiami. Ešte nie je isté, či sa bude do seriálu započítavať aj trenčiansky termín 1.6.
Termín 1. mája je výhodný nielen tým, že je to sviatok, ale aj výbornou možnosťou testovania na Pannoniaringu pre licenčných pretekárov, ktorí krátko na to majú na tomto okruhu preteky seriálu Alpe Adria Championship.

Kategórie:

do 600 ccm s licenciou
do 600ccm bez licencie
nad 600 ccm s licenciou
nad600 ccm bez licencie
Rookie Cup – pre úplných začiatočníkov

Na Pannoniaringu budú poobede dva preteky, jedny pre triedu do 600 (pretekári s licenciou + bez licencie) a druhé pre triedu nad 600 ccm (pretekári s licenciou + bez licencie). Licenční aj bezlicenční pretekári budú samozrejme vyhodnotení samostatne.

Cena je stanovená na 13500 Sk. Táto suma je za spomenuté štyri podujatia na Pannoniaringu. Trenčín sa platí SMF, no výsledky odtiaľ sa rovnako započítajú do ERES-Racing Cupu. Poplatky sa budú platiť na účet pretekárskej agentúry ART Racing, ktorá je prenajímateľom okruhu, na dva účty, jeden v SKK pre slovenských a druhý v CZK pre českých jazdcov, kvôli ušetreniu financií za bankové medzinárodné prevody.
V uvedenej cene sú zahrnuté 3 x 25 minútové doobedňajšie merané tréningy, poobedňajšie preteky, a po pretekoch, v čase približne od 15. do 18. hodiny, bude trať neustále otvorená pre voľné jazdenie.

Do pretekov sa jazdci budú môcť registrovať výhradne na internetovej stránke www.eres-racingcup.sk.

Agentúra ART Racing ponúka popri pretekoch ERES-Racing Cupu aj voľné jazdenie pre tých, ktorí v pretekoch štartovať nechcú.
Registrácia na voľné jazdy je tiež možná cez formulár na stránke www.eres-racingcup.sk. Na tejto stránke sa dozviete všetky dôležité údaje, teda aj ceny.

Termínov sa na Pannoniaringu bude môcť zúčastniť len limitovaný počet jazdcov vo všetkých triedach. Snaha agentúry ART racing je zabezpečiť kvalitné trénovanie pre všetkých zaregistrovaných do presne stanoveného limitu, nie len celkový počet účastníkov, ale aj jazdcov, ktorí sa zúčastnia pretekov. Veľa jazdcov, ako pri najlacnejších maďarských agentúrach (Phoenix-Racing) a tým pádom preplnené parkovisko, neprichádza do úvahy. Práve preto je registrácia vopred tak dôležitá.
Vyhodnotenie všetkých tried bude na každom podujatí, ocenení budú prví traja jazdci v každej triede pohármi. Po ukončení seriálu budú ocenení kvalitnými cenami od množstva sponzorov tohto seriálu nielen prví traja jazdci v každej triede!

ERES-Racing CUP bude mať mediálnu podporu slovenských printových ako aj elektronických médií. Na webovej stránke seriálu bude zoznam registrovaných, výsledkové listiny, galéria a spolupráca bude prebiehať aj so serverom www.roadracing.sk, kde budú pravidelne všetky informácie o týchto podujatiach zverejňované.

Na akékoľvek otázky ohľadom seriálu vám odpovie Róbert Sháněl na telefónnom čísle 0903 246 200 alebo info@eres-racing.sk alebo cez ICQ – 410-487-401 Roby78.

Róbert Sháněl zastrešil nový seriál (foto: Risso46)

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri