Connect with us

Spravodajstvo

ERES-Racing Team na Pannoniaringu

Publikovaný

on

S cieľom vybojovať ďalšie body do medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria triede Superstock 1000 odchádzal už v stredu na maďarský Pannoniaring tím ERES- Racing s pretekárom Róbertom Shánělom. Keďže sa v Maďarsku zišla obrovská konkurencia pretekárov, nechcel Róbert nič nechať na náhodu a už od štvrtka rána trénoval a dolaďoval motocykel na tomto jeho obľúbenom okruhu.

V piatok museli v tíme riešiť problém s motocyklom, ktorý strácal výkon. Dôvodom bola zle nasadená tesniaca gumička v palivovom čerpadle. Do sobotňajších kvalifikácii nastúpilo 72 pretekárov, takže usporiadatelia boli nútení rozdeliť jazdcov do dvoch skupín. Róbertovi sa darilo, zlepšil si svoj osobný rekord na tomto okruhu a s časom 2:02,096 obsadil vo svojej skupine 10. miesto. Po zrátaní časov oboch tried mu malo patriť osemnáste miesto na štarte, z ktorého bolo možné v pretekoch zaútočiť na bodovanú pätnástku. Žiaľ, zasiahla ?vyššia moc?, rakúski organizátori (preteky na Pannoniaringu organizoval rakúsky klub) pripravili celú kvalifikáciu v prospech pomalších Rakúšanov, keď nerozhodoval dosiahnutý čas, ale umiestnenie v skupine… Róbert sa tak prepadol o päť miest a do pretekov tak štartoval z 23. pozície.

Štart do nedeľňajších pretekov zvládol náš pretekár skvelým spôsobom, predbehol celý rad pretekárov stojacich na štarte pred ním, no na konci prvého kola sa dostal do problému po tom, čo pred ním spadol jeden zo súperov. Róbert v snahe vyhnúť sa mu stratil dve miesta, dostali sa pred neho pomalší pretekári, ktorí mu doslova krížili jazdnú dráhu v snahe udržať sa pred ním. Kvôli tomu sa k tejto skupinke dotiahli ďalší jazdci a vytvorila sa tak 10-členná skupina pretekárov. Náš pretekár po štyroch kolách jedného zo súperov predbehol a v snahe dostať sa aj cez druhého bol v jednej zo zákrut až príliš rýchly, stratil kontrolu nad predným kolesom a nasledoval prvý pád v jeho pretekárskej kariére. Tento krát teda ERES-Racing tím odchádzal domov naprázdno, zato s novou skúsenosťou. Okrem toho dokázal Róbert zajazdiť čas na jedno kolo na úrovni 2:01, čo už je na tomto okruhu skvelý výkon a v kvalifikácii by znamenal určite umiestnenie v prvej desiatke.

Róbert Sháněl:
?Na Pannoniaring som sa veľmi tešil. Veľa sme tu pred sezónou testovali a tak som veril v ďalšie body nielen do slovenského šampionátu, ale aj do hodnotenia Alpe Adrie. Žiaľ, kvôli vypočítavému rozhodnutiu rakúskych usporiadateľov som sa ocitol na horšej štartovej pozícii, kvôli čomu som sa potom v pretekoch zaplietol do súboja s pomalšími pretekármi, ktorí ma navyše riskantne blokovali. Pri pokuse dostať sa cez jedného z nich som bol v jednej z rýchlych zákrut až moc rýchly, nestihol som to ubrzdiť, v rýchlosti asi 140 km/h som v náklone stratil kontrolu nad predným kolesom a už som sa šúchal . Vletel som do štrku a spravil dve saltá rovnako ako aj motorka… Mne sa vôbec nič nestalo a v podstate aj motocykel na tom nie tak zle. Všetky náhradné diely už máme doma nachystané, preto nebudeme mať žiadny problém dať motocykel do poriadku. Z Pannonie neodchádzame smutní, veď som v pretekoch dosiahol výborné časy. Už teraz sa teším na ďalšie podujatie, ktoré sa bude konať na prelome júna a júla v Brne. Každými pretekmi získavam väčšiu istotu a aj tento pád ma určite posunie o kúsok vyššie.?

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri