Connect with us

Spravodajstvo

ERES-RACING v Rijeke

Publikovaný

on

Počas uplynulého víkendu sa v chorvátskej Rijeke konalo druhé podujatie 9-dielneho seriálu šampionátu UEM Alpe Adria. Pre tím ERES-Racing, ktorý úspešne debutoval v tomto seriáli dva týždne predtým na Hungaroringu, to bol tento krát doslova krok do neznáma, veď v Rijeke doteraz nikdy ani len netestoval.

O tom, že okruh je veľmi náročný sa pretekár tímu ERES-Racing, Róbert Sháněl, presvedčil hneď vo voľných tréningoch. Žiaľ, okruh je plný nerovností, navyše sa na ňom rýchlo opotrebovávajú pneumatiky. Naplnili sa aj predpovede o účasti skvelých pretekárov z Talianska, ktorí majú okruh v Rijeke za svoj ?domáci? a na štart sa postavila aj silná konkurencia domácich pretekárov.
Róbert tréning od tréningu zlepšoval svoje časy, no obmedzený bol spomínanými problémami s pneumatikami. Nakoniec v kvalifikácii, v konkurencii päťdesiatich pretekárov, obsadil 31. miesto, čo bol pri premiére na tomto okruhu úspech.
Nedeľňajší štart sa mu podaril, no po niekoľkých kolách museli byť preteky zastavené kvôli havárii. Róberta to z miery nevyviedlo a po opakovanom štarte pokračoval v nasadenom tempe a v cieli nakoniec uhájil 31. pozíciu z kvalifikácie, ktoré navyše znamenalo plný bodový zisk do majstrovstiev Slovenska.
Najbližšie preteky sa konajú  25. ? 27. mája na maďarskom Pannoniaringu, na ktorom pred sezónou tím veľa testoval.

Róbert Sháněl:

?S výsledkom a aj s dosiahnutým časom 1:37,4 som spokojný. Pri prvom štarte na tomto veľmi rýchlom a hrboľatom okruhu, ktorý navyše ?žerie? pneumatiky, som ani nemohol očakávať viac. Jazdci, ktorí používali inú značku pneumatík, mali jednoznačnú výhodu, moje Pirelli vydržali 10 kôl a potom sa na nich začalo veľmi šmýkať. Pri budúcej návšteve Rijeky určite použijeme značku Dunlop, ktorú používali všetci pretekári, ktorí tu už predtým štartovali. V treťom kole pretekov som dostal šmyk a už som bol kolmo k motorke, no dokázal som to ustáť. Spokojný som aj s tým, že som si rýchlo zvykol na štarty, ktoré sú pre mňa novinkou, no teraz sa už na štarte cítim isto. Nazbierali sme na tomto pre nás novom okruhu veľa údajov, preto verím, že nabudúce sa v Rijeke posuniem vo výsledkovej listine omnoho vyššie. Teší ma aj fakt, že som si prvým miestom v rámci slovenského šampionátu upevnil svoju vedúcu pozíciu. O dva týždne sú preteky šampionátu Alpe Adria na Pannoniaringu, kde som takmer ako doma a mojim cieľom je preto opäť získať body do tohto šampionátu európskych pretekárov.?

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri