Connect with us

Spravodajstvo

Erzberg Rodeo 2010 – 4. deň nedeľa

Publikovaný

on

V nedeľu bol na programe ďalšia jazda v rámci pretekov Erzberg Rodeo 2010 a to pod názvom Hare Scramble. Práve tento je najťažší a právom nesie prívlastok najťažšie enduro sveta. 500 jazdcov vyštartovalo z najnižšieho miesta celého kameňolomu a prekonávalo prevýšenie cez 600 metrov nad morom. Trať viedla cez množstvo výjazdov, pol metrové rozbahnené brody až po kamenisté výjazdy. Vo výhode boli jazdci, ktorí jazdia trial, pretože tu bolo množstvo technických pasáži, ktoré si vyžadovali veľkú presnosť zvolenej trasy.

Tento rok prišlo do cieľa len 15 jazdcov v 4 hodinovom časovom limite. Do polovice pretekov viedol Graham Jarvis, avšak neprišiel až do cieľa. Šachovnicovú vlajku ako prvý videl trojnásobný majster týchto pretekov Taddy Blazusiak z Poľska jazdiaci za továrenský tím KTM s celkovým časom 1 hod 45 min. Druhý sa umiestnil so 10 min stratou Andreas Lettenbichler z Nemecka a tretí Angličan Dougie Lampkin.

Počas štyroch dní trvania Erzberg Rodea, si jazdci užili rýchle pasáže po kameňolome a 500 najrýchlejších aj trať s množstvom prekážok, kedy išli jazdci na dno svojich vlastných síl. Každý rok je trať náročnejšia a náročnejšia, čoho dôkazom je iba 15 jazdcov v cieli. Taddy Blazusiak, ktorý tento rok opäť vyhral jazdí aj trial a práve tieto skúsenosti sú na Erzbergu veľmi dôležité. Uvidíme na ďalší rok, či niekto zosadí kráľa Erzbergu v svojej víťaznej šnúre.

Kompletné výsledky nájdete tu: [linka]

Autor: Bajker

Taddy Blazusiak (vpravo) si s Erzbergu odniesol už štvrté víťazstvo v rade

Erzberg Rodeo 2010 – 4. deň nedeľa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri