Connect with us

Spravodajstvo

Európska premiéra Tomáša Svitka

Publikovaný

on

Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac absolvoval v sobotu v talianskom Misane premiéru v pretekoch majstrovstiev Európy triedy Superstock 600. V najprestížnejšom šampionáte tejto triedy, ktorý sa jazdí v rámci majstrovstiev sveta Superbikov, išlo nášmu 16-ročnému pretekárovi najmä o to, aby nazbieral čo najviac skúseností pred pretekmi v Brne, kde bude štartovať 21. júla na divokú kartu.

Tomáša do pretekov v Misane nasadil Gold Fren Team Erinac ako náhradu za zranenú jednotku tímu, Ondřeja Ježka z Brna. Náš reprezentant sa tak v depe ocitol v spoločnosti takých pretekárov, ako sú Bayliss, Haga, Biaggi a ďalší.
Od prvých tréningov sa Tomáš učil nový náročný okruh, kde sa ťažko hľadala stopa. Každým tréningom však dokázal znižovať stratu, ktorá ho delila od špičkových pretekárov. Pri svojej premiére sa dokázal do pretekov bez problémov kvalifikovať, keď vybojoval 32. miesto na štarte.
V samotných pretekoch sa snažil vylepšiť si svoju pozíciu, dostal sa na 26. miesto, no v snahe dostať sa cez ďalšieho súpera vyletel z dráhy. Okamžite sa vrátil späť, dotiahol sa na svojich súperov, no predbehnúť ich už nedokázal. Nakoniec pri svojej premiére obsadil 27. miesto.

Tomáš Svitok:
"V Misane bola veľká konkurencia, navyše je to veľmi náročný okruh. Tri tridsať minútové tréningy mi pre naučenie sa tohto okruhu nestačili. Stále som sa však zrýchľoval a v pretekoch som sa túžil posunúť na vyššie priečky. Dvakrát som však bol až príliš rýchly v nájazde do zákruty a aj keď som sa súperom predo mnou dokázal priblížiť, nezostal mi už čas pokúsiť sa na nich zaútočiť."

Jaroslav Ježek – manažér tímu:
"Behom tréningov sa Tomáš postupne zlepšoval, zvykal si na celkom inú konkurenciu, akú poznal behom svojej doterajšej kariéry v Superstock 600. Dôležitější ako dosiahnutý výsledok bola skúsenosť, ktorú behom tohto víkendu získal. Počas tréningov se postupne zlepšoval a je škoda, že tento progres nezúročil v samotných pretekoch. Dalšiu možnosť porovnať sa s európskou špičkou Superstock 600 bude mať o pät týždňov na "domácej trati" Masarykovho okruhu v Brne, kde by mal už štartovať spoločne s Ondrom."

Tomáš Svitok

1 komentár

1 komentár

  1. banditak

    18. júna 2007 at 5:59

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri