Connect with us

Turistické články

"Expedícia Francúzsko"

Publikovaný

on

Prípravy na expedíciu Francúzsko boli precízne, najväčší problém bol vybaviť 17 dní dovolenky. To sa podarilo no a mohlo sa ísť! Cieľ bol jasný Francia a chcel som sa dostať až do Paríža. Keďže som chcel cestovať bez mapy a mimo diaľnic, Paríž nebola podmienka. No ešte bolo jedno ťažké rozhodnutie, či zobrať moju kočku CHACKY, ale keďže som mal zlú skúsenosť z nehody a ozaj som šiel len tak, nešla. Bolo to moc riskantné ani nie som skúsený jazdec, či turista.

Tak som zabalil moju profi výbavu:

Stan 3-miestny, celkom dobrý, karimatku takú fajnú nafukovaciu, požičaný vojenský spacák, kúpil som si plynový varič, kastrol z domu, nožík taký ten na prežitie – všetko, má v sebe aj niťku, ihlu, lanko na chytanie rybiek, zápalky, ďalej také že nepremoky za 300 Sk žlté, reflexnú vestu, dva foťáky toť asi vsio.

Na jedenie som sa zásobil vyfonkami a moju obľúbenú kofilu aj čajík som mal a plechovkové pivo, ale nie moc lebo malé brašne mám! Ešte som mal pašteky a rohlíky čerstvé ráno som si kúpeľ!

Všetko som spakoval a nahodil sa do koze vybozkal CHACKY, sadol na Virago 1100, kopol do vrtule a ide sa.
Inak ešte som zabudol pred cestu som nahodil naspäť origoš vykuchané výfuky, že by policajti nenadávali!

Ešte pred odjazdom som sa pozrel na nete kade asi pôjdem, tak som si povedal, že Slovensko – Rakúsko – Švajčiarsko ? Francúzsko, a nazad z Francúzska ? Nemecko – Česko a Slovensko. keďže som mal 17 dní, trasu som si pozrel len zhruba, napísal som si na papier veľké mestá, aby som vedel približné smery a ide sa hlavne, som sa chcel vyhnúť diaľniciam.

No hneď v Žiline som plán zmenil. Pôvodne som chcel ísť cez Viedeň kuknúť vtedy materskú firmu vo Viedni, ale potom mi došlo, že roboty mám dosť, tak som si to šupol do Čiech rovno!

Počasie celkom OK, teplúčko pod mráčikom jazda ubiehala, Morava je krásna! No už sa schyľovalo k večeru a trebalo kdesi hlavu zložiť. Zastavil som na pumpe, otvoril som si tam mapu a spýtal som sa pumpára kde, je jaky fajný kemp, alebo čosi zaujímavé, tak ma nasmeroval na myslím Palavu!

Na Palave som rozložil stan, kukol babenky okolo a šsup ho na pivo, keďže tam bolo veľa motorkáarov, však sezóna v plnom prúde, hneď sa ma ujali dvaja mladíý českíý hoši, čo majú radi pivo ako ja! Tak sme sa poriadne zabávali, hehe ledva som sa doplazil do stanu. Ráno som vstal trochu neskôr ako som mal plán, hehe bolo niečo po 12, no tak som spakoval stan zdlabol pašteku a rošky sadol na motorku a šup ho do Rakúska. Ani som sa nebol s klukama rozlúčiť, lebo viem že by som neodišiel a expedíciu som musel dokončiť!

Kropilo mi celý deň, ešte pred hranicami som kukal na pumpe do mapy, ale na tej mape neboli kempy, tak som šiel len tak, že čosi nájdem. No nejako som sa stratil, stále som sa točil po nejakých dedinkách. Síce domorodci sa mi snažili vysvetliť kade a kde však ale mapu som nemal a tie ich názvy miest, kto si to ma pamätať! Tak som si našiel ?historickú pamiatku?, kde bolo napísané že trinkwasser a bola tam lavička, no ideálne noclažisko. Vytiahol som plynový varič, ktorý som si kúpil i keď som váhal nad benzínovým (v rozhodnutí mi pomohla diskusia na motoride.sk múdre veci tam píšu!) a išiel som si uvariť vifonku, som bol hladný ako tiger. Zdroj pitnej vody som mal, tak som si navaril a zistil som, že som si nevzal lyžičku, mal som posledný čerstvý rozmočený rožok a horúcu polienku, ale bez tej lyžičky to nešlo. Ani ma nenapadlo, ako si v tej chvíli pomôcť! Síce som mal ?RAMBO? nožík, ale ten mi pomohol len s tým, že som v nem mal zápalky a zapálil som si varič, lebo ani zápalky som nemal hehe. A to som nechcel podceniť prípravu. Tak som schrúmal dve suché vyfonky, počkal som kým ochladne polievočka, vypil som šťavičku a potom som zdlabol cestoviny. Bbruško bolo plnée a to bolo hlavnée! Otvoril som si pivečko ze zásob, pokochal sa krásnym okolím, boli tam nejaké polia. To bol môj sen takto sa túlať, žiť zo dňa na deň, bez starostí, že to musíš a to musíš. Teraz ma nič nesralo, slobodička nezaplatiteľná! Preto som cestoval aj sám, no zajedno nikto so mnou nechcel ísť a za druhé, ono bolo to pre mňa niečo čo mi dalo viac, ako hoci čo iné – splnil som si to, čo som vždy chcel! Super bolo, keď som si na križovatkách odbočoval len tak, kde sa mi chcelo bez toho, že by so mal poňatie kam to vede! Nešlo o to, že som ľajdák a že som sa nepripravil, všetko som podcenil, proste túužil som to urobiť len tak, aj tak som to urobil. A to bolo to najkrajšie, netlačil ma čas, neboli presne stanoviská, nebolo nič, čo by ma obmedzovalo okrem tej lyžičky, to ma sralo hehe.

Ráno som vstal skoro, lebo mi bola zima, stále kropilo tak som rýchlo spakoval veci a ide sa ďalej.

No na pumpe som klasicky otvoril mapu, kukol že kde dnes, píšem si poznámky na papier a kočcka spoza pokladne kuká, bola fakt pekná! Tak som mapu kúpil.

No po naštudovaní mapy som sa vybral smerom k Dunaju, strašné pekná cesta a hlavne prestalo pršať a prudko sa oteplilo. No úplná krása, unášal som sa jazdou, fotil som z motorky aj som občas zastavil, duša v 7 neby, išiel som až do večera no a zasa bol čas hľadať miesto na spanie. Až za tmy som dorazil do Steyreg, myslím, že to bolo pri Insbruku. Pekne jazero, tak som sa rozložil, dal sušiť veci, bolo krásne teplo, pozrel okolie, nádhera babenky športovali, behali, bicyklovali. No ráno som zbadal, že je tam nuda pláž! Netrebalo mi viac, tak som nebalil, išiel som tam hehe vytiahol som červíka a vydal sa na lov zlatých rybiek. No trocha sklamanie, tam samí starí kapry s hadicami až po zem a baby s vyťahanými ceckami. Aspoň som sa zasmial, keď som videl, ako tí rakúski dôchodcovia holatí hrajú pinpong, babe cecky plieskali o stôl a starý si skoro stúpal po anakonde!

No tak som zbalil návnadu, že možno inokedy a šsup ho do Álp, kukol som do kúpenej novej mapy, vybral trasu a išlo sa. No ale zmena prišla hneď! Prešla kolo mňa skupinka asi troch babeniek nao chopríkoch, tak som sa pridal k nim. Išli sme si v pohodičke, ale prišli sme do alpských stúpačiek, zákrut a oni ako keby zmenili motorky tak mi zdrhli! No tak ja som si prdkal po tých kopčekoch, opájal sa krásov no nádhera počasie skvelé, cesty super, výhľad božský! Ani nebolo tak neskoro, ale mal som už dosť a akurát som šiel kolo krásneho jazera PERTISAU, tak som sa previezol okolo neho, našiel kempík. Dal som si pivko – dve, uvaril vyfom, počkal kým vychladne hehe, dal kofilu, tatranku. Potom som polozil po okolí, spravil som si pekný večer. Pri západe slnka som si ukladal myšlienky v hlave, spomenul si na frajerku a bolo mi fajn.

Ráno ma zobudilo ukrutné teplo v stane, zbalil som si veci, zjedol som posledné zásoby a šup na motorku. A tu trochu preskočím dej, lebo alpy ma hrozne zaujali tak som sa túlal pekných pár dní, spával som po kempoch pri jazerách. Veľmi pekne bolo všade a tie cesty to človek musí zažiť! Inak by som musel vydať knihu ako Herghot a kolektív, ak by mi to poopravovali od chýb hehe!

Z rakúskych Álp som si to namieril do Švajčiarska. Zarazilo ma, že si ma tam lapili na hranici a že si musím kúpiť diaľničnú nálepku! Darmo som sa im snažil vysvetliť že nicht higway, ale oni ma dali nabok a ja som zacaloval no jo!

Tak som mal aspoň nálepku na plexi hehe, budem doma frajeriť, že som bol vo Švajčiarsku. No pádím si pádím, zrazu mi začalo byť nejako zle! Spomalím, mlží sa mi pred očami, pocit na grcanie, zastavím na krajnici a zrazu bum odpadol som, motorka na mňa! Bol som mimo len chvíľu! Prebral ma smrad benzínu čo sa valil z nádrže, nemohol som sa ani postaviť! Chvíľu som ležal kokos úplné bezmocný, trochu mi to prešlo, skúšal som zdvihnúť moto, ale ani prd, naložená a ja vyklepaný triasol som sa ako štangasti u nás v krčme pri prvom poldeci. Zrazu si to kolo mňa trsáa babka na bicykli, mávam na ňu ona zastavuje rukami nohami jej ukazujem, že nech mi pomôže zdvihnúť mašinu. Kokos tá babka bola asi mama Arnolda však ju skoro sama podvihla, ja že Danke, ona Bitte, švihla sa na bicykel a už jej nebolo. Ja rozmýšľam, čo mi je a potom mi došlo! Veď ja vlastne nič nepijem, teploty okolo 33 a ja len ráno čosi a večer pár piviek. To som asi dehydrovaný a ani s jedlom som to nepreháňal. Tak som odcupkal na pumpu, že si kúpim pitie a žranicu. Prídem ku pokladni, kočina nablokuje, ja jej trasúcimi rukami podávam ťažko zarobené euráče a ona čosi nejakým divným jazykom na mňa ja že čo? Ona že was? Ja že čo? A ona, no euro frank! Kokos, až potom mi došlo, že Švajčiarsko nie je v únii! Majú svoju menu tých frenkoch. No kočka vytiahla kalkulátor začťukala, ukázala sumičku, strasúcimi rukami som jej zaplatil v eurách! Vrátil som sa k moto a poriadne sa nejedol a napil, dal som si 1 hod pauzu. Bál som sa, aby sa mi to nestalo znova! Však keby som drisol niekde na ceste, ani na to nemyslím.

No keď mi bolo fajn, šup na mašinu chvíľu nechcela naskočiť, asi prechlastana, ale potom naskočila, zaznel ten najkrajší zvuk, hmm a mohlo sa pokračovať! Ešte som sa stavil na tej pumpe a natankoval za eura.

No nepoučil som sa, fičím si ďalej, kochám sa a odbočujem kade chcem, zvečerieva sa, chcem nájsť kemp, ale stále nič. Tak zastavujem pri jednom dome, kde mi darujú aj mapu. Tak si nájdem krásny kemp! Je to pri obrovskom jazere, kopa ľudí! No už je aj neskoro, tak som šťastný, prídem ku kočke čo tam stála, vysvetľujem že motorka a ja – jedna noc a ona že xx frankoch. A ja kurva, zase ty frenkovia no a euro nicht, ona nicht! Doklabosené, takže zase spať v divočine! Ale počasie fajne, takže pohoda!

Ráno kuk do mapy a musím hľadať cestu kde zasa berú eura, tak najkratšiu stesku do Nemecka, no najkratšiu som si myslel, jak som sa tak kochal zisťujem, že zase som sa stratil! Tak bola už skoro tma, keď som dorazil na Švajčiarsko – Nemecké hranice.

Tam ma tamojší príslušník haltuje, a že nemôžem ísť ďalej, že mi nesvieti predné svetlo. Prvá tech. porucha na expedícii! No dobre náhradné žiarovky som mal, ale ako hu vymeniť? Tak príslušník bol zjavný fanda motoriek, dal som mu kľúče a len som čumel jak si tam šróbuje! Podarilo sa mu zhodiť svetlo, sa mi zdalo divné prečo rozmontúva celé svetlo! Asi po polo hodine, keď už odmontoval všeličo mi došlo, že asi tiež je z toho vedľa viac jak ja! Tak sme spojili sily a podarilo sa! Zaujímavé, že ho to tak chytilo, že zdvihol rampu a na prichádzajúce auta mával nech idú, ani ich nekontroloval!

Žiarovku som vymenil a nič znova nesvieti, ešte že som technicky zdatný a napadlo ma že to môže byť poistka, no aj náhradné poistky som mal, vymením a svetielko svieti, no len kto ho poskladá! Ja som bol už značne nervózny, bolo si 10 večer tma, tak som vytiahol izolačku, nejako to olepil, žmurkol na príslušníka, on že OK a vyrazil som. Ešte mi poradil kemp hneď za hranicami. Hneď som ho našiel, ale už bol zatvorený, nikto tam nebol, zamknutá brána. Nevedel som sa tam dostať, ešte tam prišiel aj nejaký karavan. Ani oni sa tam nedostali, tak to zabalili pri bráne na parkovisku, blízko bola rieka, tak som si chcel spraviť kempík pri rieke. Zídem dole s moto, bola to taká malá enduro vložka na viragu. Začnem rozkladať veci, zrazu čln, halogén, megafón a hneď mi cvaklo, že to je asi hraničná polícia a tá rieka je hranica! Tak šup na moto veci, len tak nahádzal a padim preč, ešte chvíľu tam blikali tým halogénom, ale asi ich to omrzelo. Tak som sa vydal hľadať nocľažisko vybehol som do nejakej hory, svetlo mi svietilo do neba kokos poskakovalo to furt, hovno som videl, ale našiel som takú fajnú čistinku. Bol tam akýsi stôl, taký som bol dodrbaný, že som len odstavil moto a že sa vyspím na stole, však je tepla noc! RAMBO nožík do ruky, že keby medvede, domorodci alebo iný živočích a už som chrnel. No ako naschvál sa strhla búrka, tak som na seba len drbol stan a chrčal som ďalej! O 4 začalo čosi lomoziť, tak ma to prebudilo, tak som išiel pozrieť čí sú to není nejaké beštie. Zobral som aj taký konár na obranu hehe, ale nič. Pri prieskume som našiel nejaké žriedlo, tak som sa aspoň poriadne napil. Potom som už spinkal až do rana. Ráno som vstal, spravil sačkofku a prvý raz aj čajík. Kukám, že na tom žriedle čo som našiel je napísané, že je voda nie je pitná! Ale nič mi ráno nebolo aj keď som ju bol v noci pil však ešte ju aj prevarím uvidíme! No potom som sa zbalil a klasicky som sa túlal a tak, ale už som býval po kempoch, však konečne aj sprchu som potreboval a o pive ani nehovorím. Nemecké kempy sú super, väčšinu tak 10 eur na noc aj s moto. V Nemecku som mal ešte jednu závadu na Viragu, odpadol mi šróbik na prednej vidle, bola to 8×35 imbus. Po ceste som zbadal nejaký servis, technikovi som ukázal prázdne miestočko a on mi tam už šmaril šróbiček bolo opravené a zadarmo a že Nemci sú lakomci. No po Nemecku som sa konečne došmodrchal do Francúzska. To bolo asi na taký 7 deň, odkedy som vyrazil.

No cieľ splnený, tak som sa unášal krásov Francie, samé vinohrady, všetko také staré no plné histórie! Prvý krát som vyletel na diaľnicu, oni majú diaľnice značené modro a cesty zeleno alebo bielo, mal som v tom miž-maš, tak som preletel pár kilakoch po diaľnici a na zjazde ma obehli nejaké BMW, tak som chvíľu išiel za nimi. Aj tak som nemal mapu ani plán, chodili po pekných cestách, držal som sa ich skoro 3 hodiny. No ale odpojil som sa, lebo som musel doplniť zásoby, skočil som do obchodíku, takého veľkého, asi Lidl. Veselo si nakupujem zrazu ma vyhadzujú sa dívam, že čo chce a ona že majú nejakú siestu čí čo? Tak som kúpil len pitie, nejakú konzervu, zdlabol som to pred obchodom, idem že na pumpy aj tie zatvorené, tak som si spravil pauzu aj ja! Inak pumpy majú jak po vojne, mi na dedine máme modernejšie hehe.

Som sa rozhodol že si kúpim mapu, ale nedaj boh sa dohovoriť! Na pumpách nemali však tam nemali skoro nič, že vraj obchod čo sa volá Tabako, tak prídem že chcem mapu, anglicky žiadna reakcia, nemecky nič, tak som skočil k moto doniesol som jej ukázať mapu. Ona aha a ukázala mi kútik, asi s 10 mapami, ale ani v jednej kempy. Tak jej ukazujem na mape, že chcem mapy s tými malými Stanami, že to sú kempy. Nič mi nerozumela, tak som kúpeľ takú bez označenia kempov. Poviem vám, z toho značenia ciest som bol úplné blbý, biele značky nasekaných 10 nad sebou, pod sebou, názvy dlhé ani prečítať som to nevedel! Tak som sa flákal po Francii 2 dni a už som toho mal dosť, stále rovina a narazil som na nezáživné kempy a ani pivo mi nešmakovalo. Tak som sa rozhodol, že sa vrátim do Álp a kuknem maminu, ktorá bola v Obendorfe.

Tak som to zvrtol naspäť.

Mamine som napísal, že ju prídem kuknúť, ona že môžem u nej aj prespať, tak som sa tešil. Napísala mi v SMS, že je v Obendorfe no ja som si to nejako zle prečítal a išiel som do Oberdorfu ono je to síce v Nemecku, ale nejako mi to neťuklo!

No nejako som sa došúpal do toho Oberdorfu, bolo to úplné niekde v prdeli v kopcoch. Začalo mi byť divné, však mamina spomínala rieku, most? Ale však možno bude, ale keď som bol skoro na vrchu nejakej hory došlo mi, že tu asi rieka s mostom nebude a nevypadajú tie pastviny ako mesto. No tak som je zavolal, že kde je ten most? Zistil som že to mesto leží priamo na rieke a nie je to nejaká vesnička ma středisková a že to je v Rakúsku a nie v Nemecku, som vedel že zlyhala navigácia.

Tak nocľah v kopcoch, ale bolo tam pekne také samé usadlosti hmm však som mal času dosť!

Na druhý deň mraky nesvedčili nič dobré, tak som sa rýchlo spakoval a vyrazil som, ono to ani nebolo ďaleko, dalo sa to v pohode zmáknúť za 1 deň. Lenže začalo pršať čoraz viac, proste prietrž mračien a celý boží deň. K matke som došiel večer premočený úplné skrz na skrz. Ale spravila mi kávičku konečne fajne papanie, sprcha tak sme pokeckali, ukázal som jej foto, ale úplné vyšťavený som zaspal v postieľke, to bolo žúžo.

Druhý deň sme sa trochu poprechádzali po meste, dali zmrzku, počasie už bolo OK.

No a prišlo rozhodnutie čo ďalej, dve možnosti, spustiť sa na Taliansko, alebo domov. Už mi aj Chacky chýbala a mal som ešte voľno, tak som sa rozhodol, že sa vrátim a že pôjdem s ňou niekde na výlet na Slovensku.

Tak bolo rozhodnuté, ženská vyhrala nad talianskom! Úprimné mal som už dosť!

V Salzburgu som porušil pravidlo, šupol som sa na diaľnicu a rozhodol som sa pre presun až domov.

Cesta nudná o ničom, hic ako sviňa a začala ma zmáhať únava! Kríza prišla v Trnave ohromne sa mi chcelo spať, bolo už asi 5 hod a chcel som to dotiahnúť až domov, zrazu chvíľka tma, preberám sa a z pravého pruhu som už bol úplné v ľavom na krajnici skoro som sa vyrichtoval! Dosť som sa zľakol, hneď som zastavil, pretackal sa, prebehol až mi zle bolo, keď som si uvedomil, že som sa mohol rozmáznúť! Do Beluše som stál 2x na odpočívadlách, kavičkoval som! Z Beluše už nebola diaľnica, tak cesta bola záživnejšia, došiel som domov Chacky ma už čakala dali sme pusinu a tak …!

Bolo to splnenie môjho sna, bol som rád, že som bol sám, nejako som si sám sebe porozumel, vyrovnal stres čo som v sebe mal a užil si to na 1000%.

Štatistiku žiadnu nemám, ani som neviedol, jeden že som kúpeľ dve mapy hehe.

Najviac mi chutilo České a Nemecké pivo. V jednom kempe boli tam mladí týpci počúvali motorhead, tak s nimi som trocha potiahol nemeckého pivka, vôbec sme si nerozumeli, ale postupne s pribúdajúcimi pivami sa komunikácia zlepšovala!

PS: týmto by som chcel poďakovať Viragu že sa držalo a nesklamalo!

Prajem veľa šťastných km v roku 2007

ZOMBY

Expedícia Francúzsko začiatkom augusta 2005

Advertisement
Suzuki Suzuki
43 komentárov

43 Comments

 1. cucpo

  10. apríla 2007 at 14:52

  Zomby – genialny clanok super citane 🙂

 2. Sunny

  10. apríla 2007 at 15:04

  100 bodov 🙂

 3. kxbibo

  10. apríla 2007 at 15:07

  Paráda 😀 😀 😀 ZOMBY ty si člen 😀 😀 😀

 4. doctor

  10. apríla 2007 at 15:13

  Zomby hned jak som sa dostal k internetu som si to precital.Mal si paradnu cestu musim uznat.Zmakol si to dobre len v teplokm pocasi treba aj pit.A zhodnem sa s tebou ze vo francuzsku je to znacenie naozaj zvladnute na 0 bodov a aj ja som mal problemy s tymi nazvami co tu pises aj ty, ze je ich nasekanych 10 nad sebou a ani sa to precitat neda.A najvacsia zabava je ked si v kruhovom objazde, vyjazdov z neho je 8 a pred kazdym vyjazdom nasekanych tych 10 tabul nad sebou.
  Bol som vo francuzsku 2 krat ale urcite sa tam este vyberiem lebo by som to chcel zvladnut na motorke.Ale to musim este ukecat niekoho ineho nie seba.

 5. ZOMBY

  10. apríla 2007 at 15:16

  Diky hosi no ja som si to skutocne uzival asi to vidno aj na tych vyskerenych fotkach!

  doctor som ti k dispozicii 😁 ako skuseny turista! ale lyzicky dam nastarosti tebe 😈

  😇 ZOMBY 😇

 6. jaRRo

  10. apríla 2007 at 15:16

  Tak to uz hej co si dokazal aj na male nedostatky este ze sa da eurami platit vsade klobuk dolu s tym svetlom tiez pekne 😁

 7. TomThomas

  10. apríla 2007 at 15:51

  Easy rider 😎
  super clanok, klobuk dole 🙂

 8. eXeBaT

  10. apríla 2007 at 15:59

  No a nezadus sa od smiechu 😀

  … nie je to nejaká vesnička ma středisková a že to je v Rakúsku a nie v Nemecku, som vedel že zlyhala navigácia.

  … vôbec sme si nerozumeli, ale postupne s pribúdajúcimi pivami sa komunikácia zlepšovala!

 9. doctor

  10. apríla 2007 at 16:02

  Predbezne buduci rok normandia a bretonsko!Co na to?
  Ty si dones zubnu kefku ostatne ja.

 10. Temny

  10. apríla 2007 at 17:16

  Pekne presne chapem co myslis tomu „som rad ze som bol sam“ niekedy si clovek potrebuje opret hlavu 😎

 11. milan3232

  10. apríla 2007 at 18:22

  ZOMBY klobuk dolu, pekny a vyborne napisany clanok. Vidiet, ze cielom bola cesta.

 12. jybka

  10. apríla 2007 at 18:29

  Uplne skvely clanok….. 🙂 😁

 13. Heavy

  10. apríla 2007 at 18:42

  ZOMBY
  no zajedno nikto so mnou nechcel ísť – to je jasné, kto by išiel s takým Hovadom… 😁
  rakúskiy dôchodcovia holatí hrajú pinpong – tak toto by vedel okomentovať iba Sigmund Freud 🙂
  To som asi dehydrovaný – pri Tvojej spotrebe piva je to veľmi nepochopiteľný jav… 😈
  jak som sa tak kochal zisťujem, že zase som sa stratil – 😀 😀 😀
  žmurkol na príslušníka – babenky v Alpách Ti zdrhli, tak si žmurkal aspoň na príslušníka… 😇

  Zomboš, toto bolo absolútne perfekté čítanie…fakt supéééér 🙂 🙂 🙂 Dobre som sa pobavil a až raz napíšeš knihu, tak si ju určite kúpim.
  PS: Motorhead – Killed by death 😈

 14. widow

  10. apríla 2007 at 18:51

  Zomby: dobre som sa nasmial, výborne napísaný článok 😉

 15. cbr900

  10. apríla 2007 at 19:44

  ZOMBIK ty hovado…si ma teraz riadne prekvapil…písať sa to naučilo, skúsený je, kua s tebou aj na madagaskar 😁 …. super článok aj foto… už aby tu bolo leto a aby som si s tebou konečne šľahol sľubovaného čapáka alebo aspoň pár plechoviek pokrčiť 😁

 16. Lanie

  10. apríla 2007 at 19:56

  Zomby…no ja nemám slov…klobúk dolu 🙂 😁

 17. psik

  11. apríla 2007 at 5:11

  Krásne jazdenie – krásne čítanie. Len ma stále vyrušoval čudný pocit, že som to už niekde čítal. Až pri „chybe pri navigácii“ mi docvaklo: Forest Gump !!! Výborné! 😀

 18. CHACKY

  11. apríla 2007 at 6:05

  Jaaaj Zomby…. vieš že sa nepametám aké to bolo keď si odchádzal? a čo som robila? a vôbec že som sa na teba nenahnevala alebo ja neviem….lebo teraz keby takto chcel isť Michal, tak by som to neprežila… no neviem, ale vrátil si sa skôr nie? … ty vole, čo som ja vtedy robila…
  no ja som v riti… Vážne … prečo? Lebo som sa hrozne zmenila… – k zlemu…
  chmmm…inak ako? … ako sa máš?

 19. CHACKY

  11. apríla 2007 at 6:56

  ZOMBY
  sorrač Zomboš… nemyslela som to nejak zle… len som sa chcela porovnať…aka som vtedy bola tolerantná a teraz? … zlá a trucovitá…

 20. siuzen

  11. apríla 2007 at 7:24

  Fakt super článok……..musim ťa pochvaliť…. 😉

 21. cbr900

  11. apríla 2007 at 7:32

  ZOMBY ja som ti to dávno vravel!! 😉 …ty si kvôli tomu, aby si zistil, že málo piva piješ išiel do Francie… ?? 😁 … pustíme si k tomu Megadeth – Symphony of Destruction a ideeeš 😁

 22. Heavy

  11. apríla 2007 at 13:55

  cbr900 – dobre hovoríš 😈 [linka]

  PS: [linka]

 23. jaRRo

  11. apríla 2007 at 14:36

  Odpocim od expedicie ktora nema chybu podobne ako heavyho PS si ma zas pobavil cely ty 😁

 24. jaRRo

  11. apríla 2007 at 14:36

  Kedysi teraz uz jogurtak

 25. def

  11. apríla 2007 at 17:44

  😁 pekne 😁 aj ja by som chcel taky vylet niekedy spravit 🙂

 26. duggo

  11. apríla 2007 at 19:59

  Perfektne 😀 rambo nozik 😁

 27. ZOMBY

  11. apríla 2007 at 22:25

  CBR900- asi si nepochopil preco som tam siel! Apivo ten dovod isto nebolo 😇

  Heavy – ked si uz zradil chopracke spolocenstvo aspon sa jogurtakom nestrkaj do zadku 😟 😁

  def – sak sadni na masinu a ide sa!

  duggo – RAMBO nozik je na predaj 😁 ak mas zajem kontaktuj ma 😁

  dik za ohlasi som rad ze tie rpky prace na tomto clanky sa oplatili a clanok sa paci 😈 😇

 28. reeko

  12. apríla 2007 at 6:13

  ZOMBY parada.. tiez som za take cestovanie.. ides kade chces.. zlozis sa kde chces.. niekedy musime pocestovat spolu.. 🙂

  btw CHACKY pekna prdelka.. 😁

 29. CHACKY

  12. apríla 2007 at 9:37

  reeko

  už by bolo na čase, zmeniť si profil čo?

 30. cucpo

  12. apríla 2007 at 10:15

  Chacky veru mala by si zmenit foto zaostrit a tu ritku viac ukazat 😁

 31. Heavy

  12. apríla 2007 at 13:39

  ZOMBY – nemyslím si, že je to tak, ale žijeme v slobodnej krajine – takže…? 😉
  A ako to bude s kapelkou – KUA a bude aj Motorhead? Daj nejakú info… 🙂

 32. ZOMBY

  12. apríla 2007 at 14:08

  Kapela je pripravena len to treba dohodnut ci je kde hrat a tak neviem na koho sa mam obratit kto to zariadi?

  cupco aj ja by som si tej ritky kusek pozrel ci sa na nej nieco nezmenilo 😇

 33. josip

  12. apríla 2007 at 15:11

  Bomba. 😀 ..super citanie, musis byt vazny pacient 😈

 34. ZOMBY

  12. apríla 2007 at 21:13

  Josim – uz mam po operacii v mynulu sobotu ma pustili teraz douzivam anopirin a bude to ok
  zasa sa zaradim medzi zdravich obcanou 😇

 35. CHACKY

  13. apríla 2007 at 10:02

  cucpo
  ok… ako si želáš… 😁

 36. cbr900

  13. apríla 2007 at 11:03

  CHACKY 😁 😁 😁

 37. ZOMBY

  13. apríla 2007 at 22:34

  Cbr900 neviem kym somnou chodila zadocek bol veru v lepsom stave pecoval som on ja osobne 😁 😈 😇

 38. cucpo

  14. apríla 2007 at 11:03

  Chacky – co to mas za optiku na tom fotaku , fakt to bolo lepsie ked sa o teba zomby staral 🙄

 39. CHACKY

  23. apríla 2007 at 10:15

  cucpo no vidíš, nič nieje večné…. krása pominie… 😁

 40. zajac

  10. mája 2007 at 15:26

  Ja si myslim ze vo tom to je fakt to bola bombova jízda

 41. doctor

  10. mája 2007 at 15:46

  Cucpo – dobre si to posral

 42. ZOMBY

  25. mája 2007 at 16:55

  Hosi a zajtra budem zasa vo francii 😁 a teraz dufam trafin an tu ajfelofku! Len dufam ze sa zasek nenapijeme jako spongie a zajtra budem gracat z vrchu 😁 😈

 43. xj900

  4. júna 2007 at 15:09

  Tu sa nedavaju? palce? inac by si dostal. Palčok hore. Som sa nasmial.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri