Connect with us

Odpoveď na: Výber motocykla

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Výber motocykla Odpoveď na: Výber motocykla

#78059
Heavy
Účastník (Participant)

Lavergsx600 – v tejto základnej otázke sa asi nikdy nezhodneme, ale to nevadí, nemusíme sa vo všetkom zhodnúť… 😁 Máš pravdu v tom, že jazdné vlastnosti Jawy 350 a dnešných naháčov 500-600 sú podstatne odlišné, ale nesmieme zabúdať, že okrem iných podstatných rozdielov je medzi nimi rozdiel vo vývoji cca 20-30 rokov. Nedokonalé jazdné vlastnosti Jawy, ktoré Ty prezentuješ ako nevýhodu, ja vidím ako plus v motorke pre začiatočníka. Prečo? No, preto, lebo tá motorka mu jednoducho nedovolí ísť nad jeho možnosti (v obecnom poňatí). Na naháčoch, prípadne športoch je to jazdenie samozrejme o niečom inom…voľne parafrázujem reklamu a poviem, že Ti dáva pocit istoty… 😁 To môže byť pocit zdanlivý a môže sa stať, že sa zákruta priblíži rýchlejšie, ako by jazdec čakal…nie je pre začiatočníka problém pridať (motorka k tomu priam navádza), ale je problém zastaviť na bezpečnú vzdialenosť, prípadne sa v zákrute udržať vo svojom jazdnom pruhu. Je mi absolútne jasné, že veľa ľudí začalo sedlať silné motorky, ako svoje prvé a jazdia v pohode až dodnes, ale aj napriek tomu budem tvrdiť stále dookola ako zaseknutý gramofón, že začínať by sa malo postupne… 🙂 A je tu ďalší faktor ktorý rozhoduje, poviem to asi takto, niekto sadne na motorku a jazdí ako malý boh a niekto jazdí, ale je to o ničom aj keby najazdil 1 000 000 kilometrov, proste nemá ten dar. Ja sa napríklad snažím "zavesiť" sa za niekoho, kto jazdí dobre a proste idem v jeho stope a rýchlosti, teda pokiaľ stíham 😀

Vasili21 neurobí chybu, ak pojazdí nejaký ten piatok na Jawke a potom sa rozhodne, čo ďalej…

Ak by som sa mal ja dnes rozhodnúť čo budem jazdiť ďalej, tak jednoznačne naháča nie, na môj vkus je na ňom dosť veterno. Možno by som si vybral VFR, ale zase sa pýtam – načo? Veď ešte pár krát vymením sadu gúm, kým využijem možnosti, ktoré mi CBF 600 ponúka.

Takéto diskusie sú v podstate nekonečné, ako diskusie o oktánových číslach, alebo výmene oleja, ale rozhodne nie sú zbytočné, pretože každý má možnosť pozrieť sa na vec z iných strán a vytvoriť si vlastný názor. Samozrejme, že flameware, sú tak ako všade inde kontraproduktívne…ale aj to je súčasť tejto komunikácie… 😈 😇

Partneri