Connect with us

Spravodajstvo

Triumph Trident Triple Tribute: limitka z Británie

Publikovaný

on

Triumph predstavil novú špeciálnu edíciu s názvom Trident Triple Tribute. Rozširuje tak obľúbený modelový rad Trident 660 v bielo-modro-červenom prevedení. Ide o celkovo vizuálne veľmi výrazný stroj. Štandardne bude dodávaný s bohatou výbavou vrátane asistenta radenia a ďalších vychytávok, ako napr. predný spojler a farebne ladiaci kryt prístrojovky. Ak si sa do tejto kombinácie zamiloval, nemal by si dlho čakať, pretože pocta legendárnemu britskému pretekárskemu trojvalcu bude k dispozícii iba jeden rok!

Jeho štýlová farebná schéma pripomína klasický pretekársky lak Triumphu. S nápadne umiestneným číslom 67 sa hlási k legendárnemu pretekárskemu motocyklu Slippery Sam Trident zo 70. rokov minulého storočia. Vtedy vyhral 5 krát za sebou Isle of Man TT.

Lepšia motorka s novým lakom a doplnkami

Rýchle radenie zvírazňuje charakteristický výkon trojvalca. Čo sa týka vzhľadu – farebne zladený kryt prístrojovej dosky, oba blatníky a nádrž majú svoje vlastné akcenty v porovnaní s bežným modelom Trident. Paul Stroud, obchodný riaditeľ spoločnosti Triumph: Od uvedenia na trh v roku 2020 sme vdýchli nový život vysoko konkurenčnému segmentu roadsterov strednej veľkosti s modelom Trident, ktorý predáva viac ako 35 000 motocyklov po celom svete. Ich trojvalcový motor a kombinácia prepracovaných detailov za dobrú cenu pomohli prilákať značke Triumph mladších a nových jazdcov. Rovnako má k tomu prispieť model Speed 400 a Scrambler 400.

Pretekársky motocykel Slippery Sam kedysi inšpiroval celú generáciu. Novou edíciou Triple Tribute sa snaží tento úspech zopakovať. Príťažlivejší Trident tu skrátka od zahájenia výroby ešte nebol.

Základ ostáva nezmenený

Srdcom Triumphu Trident 660 Special Edition 2025 je radový trojvalec s objemom 660 cm3, ktorý ponúka výkon 80 koní pri 10 250 ot./min a krútiaci moment 64 Nm pri 6 250 ot./min. Je spojený so šesťstupňovou prevodovkou a rýchlym radením Triumph Shift Assist.

Predná upside down vidlica Showa je nenastaviteľná. Na zadnej pružiacej jednotke nastavíš predpätie. Zadný monoshock dodáva tiež Showa. Vpredu sa o brzdný účinok starajú 2 kotúče s dvojpiestikovými strmeňmi od Nissinu. Trident 660 Special Edition má na svojich 17-palcových hliníkových kolesách obutú sadu pneumatík Michelin Road 5.

Medzi ďalšie funkcie patrí štandardné ABS, dva jazdné režimy (Road a Rain), farebná TFT obrazovka, vypínateľná kontrola trakcie a zabudovaný imobilizér motora v kľúči.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri