40+ – tu sme
Domov › Diskusné Fóra › Kaviareň › 40+ – tu sme
Označené ako: Hruso25
- Toto téma obsahuje 16,926 odpovedí, 115 hlasov, a bola naposledny upravená pred 6 mesiacmi, 1 týždňom od
Mlhos.
-
AutorPríspevky
-
15. januára 2019 o 15:58 #102263
przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)Maco, však jasne. Jedna guľka, jeden čap.
Preto som dal ten postup, že najprv všetko namastiť, osadiť „O“ (alebo „X“) krúžky a nalisovať uzatváraciu časť očka zámku. Vtedy čapy nie sú naproti guličke, sú umiestnené, aby pasovali pre otvory klobúčika (viď foto)
Potom sa to rozskrutkuje, klobúk sa zhodí, naklepnem guličku do jej hniezda, nasadím polohovač zámku (ten kúsok s troma dierkami) a dosadím doň zámok už aj s reťazou a samozrejme už aj s nalisovaným uzáverom.
Najprv nitujem jeden čap, klídek, radšej častejšie premeriavam priemer roznítovanej hlavičky.
Ak už priemer stačí, skrutku povolím, presuniem naproti guľke druhý čap a spravím tak isto, ako ten prvý.Ku každému zámku výrobca udáva priemery roznítovania, napr. 5,65 až 5,85 mm.
Musíš to dodržať, menej je zle, viac tiež. Ak sa naštiepi čap, je tiež zle, ak sa nedajbože skriví, tak sodoma-gomora…
Musí to byť pekné, zdravé, ako papiho tam vyššie… 😁 😘 😈
Ale Apa pozná v Krušoffcách jedného, ten by ti to asi vedel spraviť … 😉
15. januára 2019 o 20:03 #102264Bielyorol
Účastník (Participant)Papi, môžem sa niekedy u Teba staviť, vymeníš mi reťaz? Nechcem to nikomu cudziemu dávať, spolieham sa na Teba. 👍
15. januára 2019 o 22:20 #102265przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Odporúčam Krušoffce. Tam vedia aj kardany. 😁
16. januára 2019 o 6:49 #102266maco
Účastník (Participant)Papi, už to chápem, dal si perfektný manuál, už mi chýba len fortieľ 😉 Istejšie bude osloviť jedného z Krušoviec 😁
16. januára 2019 o 10:05 #102267Bielyorol
Účastník (Participant)Papi odhalil. 😁 👍
16. januára 2019 o 11:01 #102268przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Ale, veď ja viem, že si z deda robíte len puču.
Nie, že by som všetko zožral aj s navijákom, ale zas sa rád podelím o svoje pokusy v oblasti zvárania kusov hrdzavého šrotu dokopy… 😁
Nesťažujem sa (veď som v podstate spokojný), ale taký dôchodca dnes je nútený riešiť aspoň triviálne veci na kolene, bo na šecko veru z dôchodku nevydá.Šetriť treba, šak ako by som šiel potom poobede shoppingovať? 😁
A veru, že sa chystám, pokukám, povyberám, pomachrujem, ofrflem – a potom si kúpim dva rohlíky.Tak sa to dneska nosí… 😁
16. januára 2019 o 12:55 #102269maco
Účastník (Participant)Papikám, je to presne tak, keď má ostať na benzín, niečo sa musí urobiť aj doma. Tak, ako za mlada, tak aj na dôchodku 😁 😁 😁
16. januára 2019 o 17:29 #102270ahojko
Účastník (Participant)…Papi odhalil. …
Orliku,
vies dobre ze ja tiez viem ze mas na Cecke kardan
tak rekuze sa ta spytam ci potrebujes vymenit
tu retiazku na krku? Ale nerypal som… 🤐
16. januára 2019 o 19:48 #102271Hruso25
Účastník (Participant)17. januára 2019 o 14:35 #102272przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 👍 +10 °C, dúfam, že ste dnes šecci motorkovali. 😘
Pomaly tu okolo dolňáci začnú siať tarhoňu … 😁17. januára 2019 o 17:06 #102273ahojko
Účastník (Participant)Teraz mam minus 16*C, a na vikend hlasia „mierne“ ochladenie.
Spodny riadok je pocitova teplota. Takze u vas je vlastne trenkova teolota..
17. januára 2019 o 19:24 #102274przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)😈 Tu je to veselšie, ale len na juhu. Na severe SK je pkkt snehu a ešte aj pribudne…
Keď sa to všetko roztopí, vody nás zoberú aj s vyklíčenými tarhoňami až do Čierneho mora, vyrastú tam tag obrovské veľryby, že dosadnú na dno, ale chrbty im budú trčať z vody.
Na tom Kryminálnom polostrove budú musieť postaviť veľké konzervárne veľrýb, Japonsko ani Island sa nechytajú, budú v 3,14či… 😁
17. januára 2019 o 21:37 #102275ahojko
Účastník (Participant)Komarno +10*C… mas od leta este
dost kremu proti opalovaiu?
A Brezno 0*C, to si Ladove medvede
ani spacaky nebudu musiet brat…
😈
18. januára 2019 o 7:42 #102276maco
Účastník (Participant)Ahojko, kde to vlastne bývaš, na severnom póle ? 😉
18. januára 2019 o 8:24 #102277ahojko
Účastník (Participant)…na severnom póle ?…
maco
44.4971° N, 79.4675° W
co je tak na urovni severneho Talianska
😶
-
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
SÚBOJ GENERÁCIÍ: Nový Triumph Scrambler 900 vs. ikonická klasika Bonneville T100
BMW Vision K18: šesť valcov, šesť výfukov a drzosť, akú od Bavorov dlho nebolo
TEST Voge 625 DSX: Crossover, ktorý prešiel africkou školou odolnosti
Harley-Davidson štartuje sezónu 2026: Nový showroom v Bratislave a legendárna Experience Tour
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
