Connect with us

Ak carbon prilbu tak AKU?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Ak carbon prilbu tak AKU?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 48 )
  • Autor
    Príspevky
  • #73665
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    diewithme ahoj, chcem sa ti veľmi pekne poďakovať za takýto dlhy článok. veľmi pozorne som si to precital a pochopil som ako to funguje… asi som mal troska naivne predstavy keď som si myslel že carbon prilba môže vydržať aj priami naraz povedzme na kameň alebo do auta…

    Určíte si vyberiem niečo kvalitne a z carbonovej štruktúry. síce nie celej ale aspoň kompozit.

    Písal si že máš prilbu RSX… mam na teba dva otázky.

    jazdíš na športoch?

    môžeš mi prosím poslať link na tvoju prilbu?

    dik. 🙂

    #73666
    diewithme
    Účastník (Participant)

    Nazdar, nemáš za čo, rád pomôžem ked viem.. Ja ked som isiel kupovať helmu, tak som prečítal strašné množstvo článkov na webe, aj časopisov, diskusných fór, odtial som nazbieral aspon trochu informácii. Miestami som mal v hlave mišung z toho 😁

    "asi som mal troska naivne predstavy keď som si myslel že carbon prilba môže vydržať aj priami naraz povedzme na kameň alebo do auta… " .. k tomu to ti len tolko poviem.. može vydržať, spravidla aj vydrží (samozrejme nie v 280 km/h! ) , tu je však problém niekde inde… v zásade by nebol problém urobiť helmu extrémne pevnu ktora by vydržala aj náraz pri takjeto rýchlosti, ide však o to že prilba musí byť dostatočne pružná a kontrolovane sa deformovať, aby ti účinky obrovského spomalenia zmiernila na takú mieru aby ti mozog ludovo povedané nevystrekol cez oči ☹️ to máš tak isto ako s autamí.. konštruktéri sa snažia spraviť takú štruktúru aby hodnoty spomalenia pri náraze boli čo nanižšie a nepotrhalo vnútorné orgány..link na moju helmu : [linka] tam si klikni na RSX

    Jazdím na Kawe ZX-6R 636 r. v. 2004, ale len jednu sezónu mám za sebou, takže som ešte len začiatočník. Boli sme v sobotu na euroringu v madarsku a podarilo sa mi padnúť v zákrute tak som teraz trochu namrzený, ale nič vážne sa motorke nestalo a mne už vonkoncom nie.. inak ked je reč o tých helmách, tak ti poviem že s mojou som už 2 krát padol na asfalt, ale nie su na nej skoro vobec žiadne škrabance! aj to niečo hovorí o kvalite.

    Aku moto xceš kúpiť? Ked niečo este budes chciet sa spýtať tak napíš, nejako si kúsim nájsť čas na odpoved.. Maj sa zatial.

    #73667
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    diewithme ahoj, mrzí ma ten pád, ale teším sa s tebou že sa nič vážne nestalo 🙂

    …áno už viem čo máš na mysli s tou prilbou… je to príliš veľká rýchlosť, aby to telo spätné vydržalo a dokázalo sa odraziť opačným smerom v priebehu niekoľko milisekund a nič sa nestalo… takže toto by sme aj mohli uzavrieť…v podstate do extrému sa nehrniem takže ist jak blázon na moto to neje pre mňa!!!

    Pozeral som tu stránku a páči sa mi ta prilba RSX, ale sú tam rôzne iné verzie "INITIAL, JAY MAT, DUAL TOUCH MARK, HOOK, INTENSE, HOLOYANG", ktorú máš ty?… inač chyba mi tam cena… buď slepnem alebo tam naozaj nieje. vieš mi povedať za koľko si kúpil tu svoju? a je to carbon zmes? alebo iný materiál?

    Sú fakt pekne, aj vzhľadovo sa mi veľmi páčia a to sklo nemá chybu nevidno vôbec dnuka 🙂 je zrkadlové 🙄

    …inač máš peknú mašinku, neskôr aj ja by som chcel skúsiť kawu…

    chcem si kúpiť suzuki gsx-r600 tie klasické ale pekne designy čo boli od roku 2001 – 2003… bude to môj prvý šport, inak jazdím na cbf500 v autoškole a je to cool mašinka 🙂

    ďakujem vopred za tvoju odpoveď. pekný deň želám

    #73668
    diewithme
    Účastník (Participant)

    Lavergsx600 : Čawes, ano tak je to s tou helmou 🙂 Inak RSX vyzerá o dost lepsie v skutocnosti ako na tych obrazkoch.. ja mam Initial black, cena tam nie je, ja som tu kupoval v motomaxxe v novych zamkoch ale este v zime a spolu aj s komplet kombinezou,cizmamy,korytnackou takze mi urobili taku globalnu zlavu na vsetko a preto ti neviem presne povedat kolko ma konkretne vysla helma.. Ale cennikova cena bola 11.900za uni farby (cierna, strieborna atd…) a myslim ze 13.900 boli dekory.. ale iste by ti boris spravil nejaku rozumnu ponuku,je to fasa chalan. Je to carbon/aramid viacsmerne vlakna, ten isty material ako pouziva shark u najvyssieho modelu rsr2. Samozrejme v standardnom (inak bohatom,ale o tom neskor) je len číre plexy. Tmave, alebo iridiove si musis ako u väčšine výrobcov dokúpit. Ja som si objednal iridiove. Cierne som nexcel koli tomu ze helma je tiez cierna a vyzeralo by to ako cernoch v tunely 😀 Keby som mal ale striebornu alebo farebnu, urcite by som si kupil cierne plexi, koli tomu ze iridiove sa za pomerne kratku dobu znici od hmyzu a kamienkov..to je ovela haklivejsie ako cierne. Inak tam na stranke shark ked si pozeras jednotlive helmy tak su tam aj take kratke info o nich dole – da sa to tam scrollovat..

    Napíšem ti este nejake info k tej mojej helme a postrehy z užívania :

    + vonkajsia skrupina sa vyrába v dvoch velkostiach(to robí kazdy kvalitnejsi vyrobca,niektory napr. Suomy aj 3!, koli tomu aby nebolo zbytocne materialu vyplne v nej ked mas malu hlavu atd..)

    + zavodne homologizovane 3mm hrube plexi ˇ= vysoka odolnost voci rozbitiu (a mozem potvrdit aj proti poskriabaniu 😎 )

    +v cene dostnenes k nej nasadec pred nos koli mensiemu zahmlievaniu, dalej nasaditelny spoiler pod bradu koli znizeniu turbulencii

    +velmi prijemny a velmi pohodlny vnutrajsok zo znackoveho materialu coolmax, samozrejme vyberatelny, pratelny,

    +vyborne odvetranie, nespotil som sa nikdy tak ze by som mal mokru hlavu

    + nizka hmotnost (teda vzhladom na bohate vnutorne caluneniem, vybavu a vetranie)

    +relativne ticha (mal som moznost porovnat len nejakou agv a uvex, ale to boli nizsie modely takze je jasne ze je moja tichsia )

    + perfektne spracovanie – vsetko sa pohybuje hladko, ticho, pritom nalezite tuho!, fakt velmi podarena práca..

    + 5 rokov záruka !!!

    a teraz trochu mínusov..

    -nema sklopny protislnecny stit (ako napriklad Schuberth S1/R1, alevo Nolan 84 ci Caberg, ale neviem cislo..), to je super vec, nabuduce si kupim taku helmu urcite..

    #73669
    diewithme
    Účastník (Participant)

    Este dokoncim..

    – prudenie vzduchu vnutri, niekedy by som si zelal aby to az tak nevetralo, myslim vsak ze je to spravene koli bezpecnosti (aby ti CO2 ktore vydychujes neznizovalo koncentraciu a pod..)

    teda aby si rozumel, nikde nefuci do nej, len sa to tam vnutri hybe ..

    GSXR 600 je super stroj, urcite budes spokojny, len aby bol v dobrom stave..

    ked nieco, napis 😉 Čav zatial

    #73670
    silvo
    Účastník (Participant)

    Kokos, že 18.990kč. skoro mňa na stoličke prehodilo 🤐

    #73671
    banditak
    Účastník (Participant)

    Laver: ta sharka je naozaj velmi dobra helma, vyborne spracovanie a pod., hlavne to hrube plexi sa mi paci. Ked pokukujes po tej vemarke, co je za 18 900 czk, tak kludne by si mohol ist aj po Shark RSR2, nielen ze perfktne vyzera a ma ju coraz viac spickovych jazdcov, ale je aj paradne vybavena a standardne dostanes to co hovoril diewithme, plus volajaky spojler ci difuzor ci co na nos pre jazdu za vlhka (vsimni si niekedy mokre preteky nejakeho preteku MS, maju to jazdci nasadene extra vo vnutri v helme) a odtrhavacie folie, tiez ktore sa pouzivaju pri jazde na okruhov a pod.

    Pozeras, ako citam, aj na ARAI. Ta patri k najvyssej spicke spolu so SHOEI. Tieto helmy maju asi najvacsiu historiu, opravte ma ak sa mylim. Ja mam Shoei X-Eleven (spirit), je to nenormalna prilba za nenormalnu cenu 😟 😉 Ma niekolko stupnov odvetrania, je to perfetne a ucinne vyriesene , velmi pohodlna, ticha ale nema napr. antifog, len taky odvetravaci system na plexi. Tak isto aj arai. Vidis, spickove helmy za pomaly 30 papierov a nemaju antifog. A pozor, neni to carbon ani kevlar tak isto sa mi zda, ze aj arai, su z nejakej spacialnej skolaminatovej zmesi s bohvie este s cim a tiez niesu najlahsie na trhu. Ked ides po vahe, tak ta uvexa je asi najlahsia momentalne a na vystave motocykel som si potazkal aj HJC-cku, veeeelmi lahucka karbonova helma, paraada, no ale neviem aky je tam komfort a odvetranie ako to tu uz niekto spominal.

    Kup tu RSR2 ! 😉

    diewhitme: pocuj a na co bi ti bola ta clona, ked mas nasadene irid plexi? Ja mam nasadene vzdy tmave plexi a cire nosim v ruksaku, to keby som na vecer uz nic nevidel 😁 ,tak len rychle vymenim a je… Teraz Shark vybavuje pre tento rok S 800-ky tou clonou, len ak ju budes mat hore, pri rychlej jazde to nebude nic prijemne. Takze to das dole a je to to iste ako keby si nosil druhe plexi so sebou…

    #73672
    diewithme
    Účastník (Participant)

    Banditak: no ved prave o tom hovorim.. keby som mal clonu tak nemusim kupovat iridiove plexi 😀 vymenit to sa da to je jasne, ale niekedy smer jazdy (vzhladom na slnko) sa meni aj viac krat za hodinu a zeby som stale zastavoval a vymienal plexi ..no neviem neviem, preto sa mi zda ta clona pre mna idealne riesenie, odskusal som si to na kamosovej caberge a vyhovovalo mi to.. neviem akym systemom vybavuje shark, ale caberg aj schuberth maju clony vnutry helmy a pri 250 sa mi to nezdalo nijako problematicke

    laver : inak teraz tak rozmyslam..si spominal moto GSXR600 2001-2003, priblizna cena 140-170 tis.. sa mi zda helma za 23 tis sK( ten vemar) trochu moc. vystroj by mala byt vyvazena..nie je dobre zainvestovat do helmy a ostatne odflaknut..aj ostatne je dolezite..teda ked k tomu hodis spickovu kombinezu (sa mi zda ze bludis v top triede), cizmy, rukavice, protektor tak nechas min 60.000 za vystroj a to je asi trochu nepomer k tej motorke ci nie? Inak ten Shark RSR2 co spominal kolega banditak stoji v ciernom 18 a vo farbe 20.. myslim ze 18 je celkom postacujuce za helmu 😉

    #73673
    cygno
    Účastník (Participant)

    Chalani, vedeli by ste mi povedat rozdiely (subjektivne) medzi Shark RSR2, Shoei Raid II a Shoei XR1000? Napriklad vymena plexi, hlucnost, pohodlie. Dik moc.

    #73674
    diewithme
    Účastník (Participant)

    Cygno : bohuzial ani s jednou helmou co si spominal nemam osobnu skusenost, ale su to vsetko helmy rozdielnych kategorii (RAID turisticka, XR – sportovo turisticka, RSR2 – zavodna) takze je to dost tazko porovnat..zalezi na tom ze s cim a kde jazdis.. inak co sa tyka vymeny plexi,hlucnosti a pohodlia som pisal o modele RSX od firmy shark na predchadzajucej strane tak nejako podobne bude na tom predpokladam aj RSR2 a este trochu lepsie snad..mozno to pohodlie nie lebo predsa je to len zavodna helma, odlahcena,,no to len tak velmi zbrucha tipujem 🙄 vymena plexi ide na lepsich sharkoch po slepiacky za 6 sekund 😉

    #73675
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    F

    diewithme máš peknú helmu, a podľa tvojich slov aj veľmi kvalitnú, čo je veľmi dobre za takú cenu. keď už niekto dá takú cenu za prilbu tak očakáva nad Standard, nebudem komentovať tie výhody čo si napísal lebo to mi je jasne. Snáď len jedna poznámka, resp otázočka čo si myslel touto vetou?

    "teda aby si rozumel, nikde nefučí do nej, len sa to tam vnútri hýbe .. " (akože čo sa hýbe?) 🙄

    cena motorky? čo sa tyká ceny motorky, model 2002 (čo mi úplné stačí) sa pohybuje do 150tis. a ak ma kamarátov strýko také dobre mašiny v taliansku ako mi hovoril, tak potom sa dá aj lacnejšie. len pre porovnanie, volal mi minule že ma pre mňa gsx-r600 červeno čierna 2002 v super stave najazdene 20 tis za 120 000sk…

    ešte ma uistil že oni dovážajú s tamad každý týždeň kamión motoriek v top stave, pretože nehodlajú mat potom problémy s nespokojnými zákazníkmi. vraj každá mašina skôr než sa privezie je skontrolovaná v servise…

    čo sa tyká helmy hodlám kúpiť kompletku kvalitnú bezpečnostnú vystroj, to znamená helmu a všetko ostatne k tomu. mam svoju finančnú hranicu ktorú nechcem prekročiť veľmi ( 50tis ) ale aj keď je to tretina z ceny motorky…je to jednorazova investícia a jedného dna mi to môže zachrániť život. a ten mam len jeden!!!! k bezpečnosti sa stávam dosť zodpovedne … nechápem motorkarov ktorý na sporte jazdia v rifliach a hrubej vetrovke..to je nehorázna nezodpovednosť voči ich osobe… akože aj ja jazdím v autoškole na cbf 500 v tenkých nohaviciach a v dvoch tričkách a košeli… ale som si toho vedomí a neidem rychlejsie ako 50km/h… lebo pád neje sranda!!!!

    ešte čo sa týka tej prilby ten tvoj kamarát boris by vedel aj mne spraviť dobru cenu keby som bral komplet vystroj u neho v predajni? inač tie Zuzky naozaj niesu také drahé ako si myslíš… za 170 sa dá už kupit tuším aj 2004… 🙂 čiže tie čo chcem sa pohybujú tak do tých 150 tis (samozrejme ak nepríde nejaký blázon čo si hodnotí svoju Zuzku na viac ako je reálne a zdravé…, aj takých som už videl inzerovať) 😎

    banditak pekne ferrari, že ma niekedy povozíš 😀 po pravde uvažujem nad tou RSR2 … ale ako hovoril diewithme ide o to vyskúšať si ich. a to spravím keď budem kupovať 🙂 ale rozhodne to beriem tak že je to jednorazova investícia a nič ňou nestratím, naopak získam. diewithme priprav krajčírov na moju konbinezu 🙂 ja mam cez 2 metre a som stihlejsej postavy a viem že oblečenie je na mňa ťažko zohnať… som zvedavý ako to bude s konbinezou 😀

    #73676
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    Ešte pre prehľad zopar inzeratov, aby si si spravil prehľad o cenach tychto mašín

    GSX-R600 (2002) mimochodom moc pekna a ten vyfuk sa mi viac ako lubi… bodaj by ju nepredal este 4 mesiace… [linka]

    GSX-R600 (2001) tiež celkom pekna… [linka]

    GSX-R600 (2001) žlta kráska [linka]

    #73677
    banditak
    Účastník (Participant)

    Diewhitme : vidis, mne napr. zmena intenzity svetla tolko nevadi a ked som lenivy resp. sa mi nechce zastavit a dat si dole helmu tak si necham tmave plexi aj za pritmia, no ale to zas mam vyplestene oci jak nejaka sova aleboco… 😀 😉 Na tvojej helme je vymena asi ta najrychlejsia aku poznam 😉 Tu clonu, o ktorej pisem je z vonkajsej strany plexi, aku ma napr.

    Nolan n101: [linka]
    alebo

    Shark S800 S : [linka] ,

    tak preto som pisal, ze by to s otvorenou clonou nebolo moc prijemne pri vysokych rychlostiach. A cisto sportova helma najvyssej triedy ako chce laver nieje myslim ziadna vybavena vnutornou ci vonkajsou clonou…

    Ja mam tuto: [linka]

    cygno: to ti bude vediet povedat asi malokto, mozno nejaky fanatik do spickovych prilieb 😀 . Ja ked som si kupoval, tak som sice mal uz vopred vybranu, ale este som na mieste rozmyslal medzi X-eleven a FR-1000 (XR-1000), ta moja sa mi zadal byt komfortnejsia ale hlavne sa mi viac pacila, v cene nebol az taky rozdiel… Skusal som si aj Sharku RSX, je z nej dost v pohode vyhlad a plexi na RSR2 sa meni tak isto ako na RSX, vlastne je to ten isty mechanizmus… To je ale vsetko, jazdit som s nimi neskusal…

    laver: v pohode, keby bolo moje ze 😁 , ber tu RSR2 … A na obleceni nesetri, ja by som nepozeral kolko ma stala masina, stratila len na cene a nie na sile! Niekedy ked vidim ist nejakeho motorkara s fungl novou litrovou masinou (nemusi byt ani s novou) a ma na hlave najlacnejsiu plastovu napr. airohu , nejaku sustakovu bundu a bez rukavic, tak len pokyvem hlavou… skoda reci…

    #73678
    banditak
    Účastník (Participant)

    Laver: neviem aku farebnu kombinaciu by si chcel ale mne sa z RSR2 paci tato aj s tym plexi:

    [linka]

    #73679
    diewithme
    Účastník (Participant)

    Lavergsx600 ano mam dobru helmu,ale za cenu 11.900 to vsetko co som pisal nebyva standard a to este ani nehovorim ze mna po tej zlave vysla mozno okolo 10.000 😁

    čo sa týka tvojej otázky že čo sa to am v nej hýbe tak je to vzduch ako som spominal, neboj žiadne futro ani nic mechanicky sa tam nemiká. cena motorky, to je mi jasne..ved som to aj napisal od 140 do 170 podla stavu a rocnika… aspon tie ceske inzeraty co si dal linky moje slova len potvrdzuju.. ta od tvojho kamosovho stryka za 120..o tom sa mozeme bavit az ked ju budes vidiet a mat nasvojom mene kolko kompletne vysla, nie je to vsak nemozne, teraz zase trochu sa mi zda ze isli ceny dole, kamarat co tiez dovaza tak hovori ze ma rozpracovanu jednu R6 2005 velmi peknu a mala by sa uz aj so znackami vojst v pohode pod 200. a takisto aj jednu ninju6 2006 okolo 220.000..viem to uz je ina cenova kategoria ale aj tak potesitelne ceny.. co si spominal ze 2004 za 170..tak na tu by som neposadil ani svokru 😁 ok srandujem..

    ………"je to jednorazova investícia a jedného dna mi to môže zachrániť život. a ten mam len jeden!!!! k bezpečnosti sa stávam dosť zodpovedne" … no tak toto je presno to o com som pisal.. myslis ze vemar za 23 ti zachrani zivot lepsie ako shark za 12?? to je blbost. su to spickove helmy a urcite v nich nie je rozdiel jedneho ludskeho zivota.. ako ja ti to neberem ze xces kvalitnu vystroj, bezpecnu a iste xces vyzerat dobre, ale ja osobne by som to spravil vyvazene, pretoze retaz je len tak silna ako jej najslabsi clanok…….co ja viem helmu ked uz tak za 16, kombinezu za 20 (daju sa zohnat kvalitne suomy v tej cene), cizmy 5, rukavice 4 (to je dost dolezite aby boli komfortne este mozno viac ako kombineza..aby si mal dobry cit na plyn a brzdenie hlavne), protektor 3, a este zostanu nejake drobaky do 50 tis napriklad na nejake termopradlo aby sme sa nestretli o 10 rokov u reumatologa… viaco osobne by som uz neinvestoval, ale hovorim to je len moj nazor, urcite si nijako neposkodis ked kupis klokaniu Dainese za 2500 EU, arai RX-7 za 850 EU, a pod.. 😉 aha skoro som zabudol , ani oblecenie ani motorka nie je jednorazova investicia.. myslis ze budes jazdit v tom istom viac ako 4-5 rokov? to asi nie.. nehovoriac o tom ze sa nedajboze niekde vytrepes (samozrejme bez zdravotnej ujmy) a mozes zase kupovat..hlavne helmy odporucaju po naraze kupit nove..teda samozrejme nie po pade zo sedadla

    este pokracujem..

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 48 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri