Connect with us

Ako nás v autoservise odžubali..

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Ako nás v autoservise odžubali..

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 56 )
  • Autor
    Príspevky
  • #73795
    sothar
    Účastník (Participant)

    Ako nás v servise odžubali, a ako nám autobazár neuznal reklamáciu

    Pre tých, ktorým sa to zdá dlhé, nech si prečítaju aspoň posledný odstavec 🙂

    Pred pár dňami sme si boli s priateľom zobrať auto zo servisu, kde nás (ch)ujo opravár veľmi nepekne prekvapil 😟 ale začnem od začiatku..

    V októbri sme zháňali auto, cestou cez Prievidzu sme v autobazári uvideli Vectru, peknú čiernu, ročník 1997, za dobrú cenu. Počkali sme na slovenské značky a o 2 týždne bola doma. Po pár mesiacoch ale prestávala poslúchať a vyzeralo to na väčšiu opravu. Najazdili sme na ňom ani nie 2 000 km, mali sme ho necelý pol rok, skúsili sme teda, ako sa k tomu postaví autobazár ? v rámci uplatnenia ročnej záruky na skryté vady. Majiteľ nevyzeral nadšene, ale aspoň s nami komunikoval. Na jeho radu sme auto dali pozrieť do autoservisu. Keď sme mu oznámili, že to vyzerá na GO, poradil nám, že to máme riešiť cez občiansko-právne súdne konanie, že on to nezaplatí. Rozhodli sme sa dať si auto opraviť, a potom sa s bazárom ešte skúsiť dohodnút na preplatení aspoň časti opravy. No a tu začína náš nekonečný príbeh 😕 k úvodu sa ešte vrátim neskôr.

    Auto bol do servisu odviezť priateľ sám, a bohužial netrval na žiadnom príjmovom doklade. Viem, jeho chyba. Mechanik povedal, že sa na to musí pozrieť, aby vedel povedať aká presne oprava, a za koľko. Zajtra vraj zavolá. Prešli 3 dni, nikto nevolal, zavoláme teda my. Opravár povedal, že sviečkové káble už vymenil. Že to bude za 2600 SK. Priateľ sa potešil, keď už pýta peniaze, asi je auto opravené. V zápätí však dodal, že v kábloch to nebolo a že musí asi dať opraviť hlavu valcov. "Koľko to bude stáť?" Nevedel, ale zajtra vraj zavolá. Prešlo niekoľko dní, nikto nevolal, zavoláme teda my. "Koľko to teda bude stáť?" S prekrúžkovaním a neviem s čím všetkým možným: "Najviac 20 tisíc." Tak sme mu rovno povedali, že si to uňho robiť nenecháme, a že si ideme po auto. Na to sa začal vyhovárať, že motor už rozobral a hlava je v oprave u "odborníka" 😕 teda po auto si prísť nemôžme. Ale že sa teda dohodneme na cene opravy 15 000. Aj to sa nám zdalo dosť, ale už keď auto bolo rozobraté, súhlasili sme. "A kedy to bude hotové?" Nevedel, budúci týždeň vraj zavolá. Samozrejme, že nezavolal, ale v podstate sme si zvykli, že mu musíme volať my, ak niečo chceme.

    #73796
    sothar
    Účastník (Participant)

    pokračovanie

    S každým telefonátom sa doba opravy predlžovala, stále sme od neho počuli len "v pondelok to bude". Škoda, že nikdy nepovedal, ktorý pondelok má na mysli 😕 Ale nikdy nezabudol pripomenúť, že nám to robí odborník najlepší v okolí. Po neskutočnom mesiaci bola hlava opravená. Medzitým už sme takmer aj zabudli, že sme nejaké auto mali. Všade pekne pešo alebo zlatá MHD, alebo sedieť doma.

    Prišiel zas jeden zo sľúbených dní, kedy už auto určite malo byť hotové. Už sme si zvykli v tomto servise nedúfať, že dodržia slovo. Ku podivu, motor je už vraj zložený. Ohromne sa tomu čudujeme, ale tešíme sa, že budeme znovu mobilní. K tomu ale dodal, že keď to zložili, ešte tam pískalo čerpadlo, a že ho musia vymeniť, inak nám neposkytne záruku na vykonanú prácu. Chtiac-nechctiac sme museli súhlasiť, chceli sme už auto domov. Večer sme šli poň, čakalo nás zložené, asi aj opravené, aspoň sme si to vtedy mysleli. V servise nás privítal chlap s bandaskou v ruke, že ak si chceme auto vyskúšať, nech si ideme po benzín. Keď sme sa vrátili okrajom spomenul, že cena opravy nie je 15 000, ako sa na začiatku s priateľom dohodli, ale vraj 28 000. Obaja sme stratili reč, keď zaznela jeho suma.. Mechanik hneď sadol do auta, že ide na skúšobnú jazdu. Vrátili sa po 5 minútach, v aute svietili kontrolky a zdochínalo. Tu už som si neodpustila narážku, že či si za toto chce pýtať 30 000. Ani to s ním nehlo. Ani to, že nedodržal dohodu, ani to, že nám auto držal v servise mesiac a pol, ani to, že auto je snáď v ešte horšom stave, ako sme ho doniesli. Poslal nás domov, že zajtra bude opravené. Ja som ho zas poslala prerátať tú vymyslenú sumu, že nás pekne oklamal. S tým sme sa rozišli.

    Druhý deň bolo auto znovu poskladané, kontrolky nesvietili, asi to teda opravil. Šli sme zaplatiť, sumu samozrejme neprerátal, pýtal znovu 28 000. Pri tej príležitosti sme chceli vidieť nejaké nákupné bločky, alebo nejaké doklady od náhradných dielov, ktoré nám vraj vymenil. Nič nám neukázal, a zrejme sa nikdy nedozvieme ani koľko tie diely stáli, ani či ich nevzal z nejakého vraku, ani či boli skutočne vymenené. Zaplatili sme, vzali sme auto, celkom sme sa tešili, že už s týmto človekom nebudeme mať nič spoločné. Omyl. Ako sme opustili bránu servisu, kontrolky opäť zasvietili a auto zdochlo. Vrátili sme sa, keď nám povedal, že nám to za 6 000 opraví, sme sa snáď naposledy pohádali a odišli.

    #73797
    sothar
    Účastník (Participant)

    pokračovanie

    Neviem, či ste sa niekto s takýmto prístupom niekedy stretli, ale ja som hneď po príchode písala sťažnosť na SOI. Prajem tomu človeku, aby dostal 3x takú pokutu, ako nám zobral, a aby z tých peňazí nikdy nič nemal a aby k nemu už nikdy žiadny nešťastník nezablúdil.

    sľúbený posledný odstavec

    Ešte by som sa vrátila k tomu úvodu. Skúšali sme sa s pánom z autobazáru dohodnúť, ale odmietol preplatiť aj polovičku ceny opravy. Veľmi sa mu nedivím, veď kto by len tak chcel pustiť 15 000. Ale za tých 2 000 km, ktoré sme my najazdili za necelý pol rok (na práve kúpenom aute, ktoré údajne bolo bez závad) sme s ním nemohli spraviť nič také strašné, čo by bolo na generálku. Keby sme chceli dať do auta 200 000, kúpime si iné. Preto skúšame nejako vymôcť od bazáru cenu opravy, ale neviem, či to bude mať úspech. Ak ste niekto boli niekedy v podobnej situácii, a podarilo sa vám úspešne takúto vec reklamovať, prípadne vymôcť cenu opravy, budem vďačná za akékoľvek rady, ako postupovať ďalej.

    #73798
    trimer
    Účastník (Participant)

    Nuz prekerna situacia: bez objednavky, bez dielov, bez prijmovych blockov, bez vymenenych dielov, bez…

    kto mu teraz vlastne co dokaze ? slovo proti slovu ? nexat si vypracovat nezavysly posudok ? zohnat svedkov ? ??????????

    od zaciatku bol spatny postup. teraz nedokazete nic bazaru – im ste vlastne urobili medvediu sluzbu.

    zo servisom sa mozete hadat len v teoretickej rovine.

    ostava len dufat, ze v motore mate nainstalovane aspon to, co ste si zaplatili. este to ozivit, co nemusi byt lahke …

    #73799
    raptor
    Účastník (Participant)

    Ja ti poradim, dobre ho dobit, poskakat mu po hlave a zapriahnut ho za tazne zariadenie a povozit nech si uzije s vami stastne kilometre, ver mi tu nic ine nepomoze budete sa s nim sudit a este vygrcate peniaze aj za pravnikov, treba mu nahnat tolko strachu ze radsej zaplati a ver mi ze taki zapalovaci maju s coho

    to by si sa divila ako ludia zmenia pohlad na vec ked sa zacnu bat…

    ale neda mi… tvoj priatel jednal akoby bol z marsu… ja by som napriklad ziadne peniaze bez blockov za ND len tak nedal

    ak vam po "oprave" nechcel vratit auto bez zaplatenia okamzite by som volal na policiu, ved nemal ziaden prijmovy doklad v rukach ze prijal auto na opravu, auto bolo vase by ste si ho len zobrali

    #73800
    trimer
    Účastník (Participant)

    Raptor: som rad ze ta vidim na tomto fore, ale taka rada ze zmastit ho ? ved si tak narobia viac problemov jak maju. toto si mozu dovolit len mafiani a myslim ze ti nemaju taketo problemy.

    ked sa to auto bude opravovat, treba len skontrolovat, ci tam maju tie vymenene diely a aj to len koli sebe. taktiez treba preverit, ci je motor poskladany spravne a nehrozi este vacsi problem.

    zaroven je treba auoto otestovat s tou "spravnou" kontrolnou a meracou technikou a najst problem tak jak je to obvykle.

    vela mechanikov zobere vozidlo do opravy bez toho, aby disponovali technikou a znalostami.

    ak chcete usetrit, najdite si lacneho, ale odbornika. nezda sa to, ale ja taki su… a treba zacat odznova.

    ja osobne mam svagra mechanika a maju svoj servis a tak cumim jak robia. pravidelne s nimi konzultujem priebeh opravy a postupne sa kupuju tie diely, ktore je skutocne treba. ak je zavada nejasna a meraky neukazu nic podstatne, tak sa konzultuje a za cas straveny laborovanim sa kompromisne vyrovname.

    #73801
    tomXX
    Účastník (Participant)

    Raptakovi treba dat za pravdu. Na Slovensku vyrastla nova generacia – generacia chrapunov a ojebavacov, na ktorych plati len bič. Od zaciatku to zacalo zle, a preto chrapun rozkvitol a skusal co si moze dovolit.

    Moj otec je dobrak od kosti a dal si svojho milovaneho Favorita porobit – vymenit podbehy, blatniky, nastriekat… Samozrejme ku znameho znamemu, co je lacny a dobry. Robota sa odkladala, stale nejake nove vyhovorky, nezdvihal telefon, atd… Ocino sa mi postazoval. Jeden telefonat – chalani pridite pre mna. Druhy telefonat – kto je tech chlapik, kde byva. Styria do auta, cesta tam, pana opravara sme pozdravili (ozaj len pozdravili), vysvetlili aky mame problem. Favorit bol vtedy v dielni, vymenene diely, nastriekany; stacilo len nahodit tapacirung, palubovku, narazniky a take prkotiny. Slusne sme mu vysvetlili ze otec to auto potrebuje a ze nechce uz viacej cakat. Div sa svete – na druhy den uz vedel aj zatelefonovat, aj auto bolo hotove. Ktohovie, kolko by to trvalo keby som tam neisiel…

    Moja rada: urcite mas nejakych znamych (hoci aj co maju inych znamych), zaplatim im nejaku symbolicku sumu (na kavu), chod s nimi za "servisakom", urob bububu a uvidis ze auto bude opravene a natankovane. Staci len spravny pristup.

    #73802
    tomXX
    Účastník (Participant)

    Neverim ze opravar bude nejaka velka ryba a mala by si sa ho bat. Velke ryby nemaju ruky od oleja… Len si treba zobrat takych ludi, ze opravar bude krotky a ked nebude, tak ho spacifikuju. Toto je asi paragraf pre mna, ale mam na salame. V dnesnej dobe sa treba vediet obracat, lebo skoncis s holou ritiou. To plati pre zakaznika aj pre servisaka.

    #73803
    raptor
    Účastník (Participant)

    Trimer ked moja rada pre teba nie je radou tak prosim ta bud taky dobry a zaplat im vsetky tie bohumile a financne nenarocne ukony z vlastneho vrecka, neni ho nutne zmastit (napriklad ja osobne by som mu nic neurobil keby mi dokoruny vratil vsetko co mu nepatri a ked nie tak by som to z neho vytlkol), treba mu len nahnat strach!!! …zial vacsina ludi sa zacne bat az vtedy ked ich uz nieco dobre boli a tecie im krv, xx-ov mechanik bol mudrejsi a pochopil a vsetko prebehlo hladko…

    ako pise xx ked sa dnes nevis obracat kazdy ti bude skakat po hlave, uplne presne napisal ze "opravar" skusal kolko si moze dovolit

    #73804
    trimer
    Účastník (Participant)

    No dobre, dobre. tak nech to skusia nie po dobrom.

    ja som istu zalezitost (slo o cca 60 tisic) riesil tiez tak ze sme isli na vec a poriesili sme, ale nemal som z toho dobry pocit.

    len ked to nevyjde, co sa dakedy moze stat, som zvedavy, co im odporucim (odporucime)…

    napriklad mam kamosov mechanikov, do ktorych by nikto nepovedal, ako daleko siahaju ich nitky… – na prvy pohlad vyzeraju ako obycajny smiraci, ale …

    #73805
    raptor
    Účastník (Participant)

    Trimer kazdy ma dneska znamosti, …minimalne na niekoho kto pozna tych spravnych ludi

    a ziadna strana si nemoze byt ista ze ma lepsie znamosti

    uz uplne vidim nejakych mafosov ako sa idu bit za mechanika ktory zapalil nejakeho dobraka

    ver mi ze ti ozajstni si s takymto niecim nebudu spinit ruky

    #73806
    pandatn
    Účastník (Participant)

    Ešte stále sa môže usporiadať zbierka… 🤐 😈

    #73807
    trimer
    Účastník (Participant)

    Ok.

    neni som uplny altruista ani uplny pacifista.

    mam uz skoro 40 a v armade som prezil viac ako 10.

    videl som v zivote situacie ktore sa vyvinuli neocakavane a to ma vedie k tomu, ze preventivne neverim uz dopredu.

    nech zvazia teda ako postupovat. ak im neni proti srsti demonstrativna navsteva, nech tak urobia. nakoniec by sa mohli aj vyjadrit na co maju moznosti…

    zda sa mi, ze sa tu nevyjadri ziadny pravnik, bo toto je pripad "prkotina" a nestoji za natahovanie.

    #73808
    sothar
    Účastník (Participant)

    Vďaka za rady, chalani, ale neverím, že by mu zaplo, keby sa mu do dielne postavila tlupa veľkých chlapov. Auto sme si už predsa vzali, takýto postup bol možno vhodný ešte vtedy, keď si vymyslel tú svoju cenu. Teraz už máme auto doma, on má doma peniaze a veselo sa nám rehoce 😕 Čo by sme tie peniaze z neho mali vytĺcť naspať? Okrem toho, nikdy som neuznávala použitie hrubej sily.

    Od neho už peniaze neuvidíme nikdy, dovolím si tvrdiť. Ani súdne, ani po dobrom, ani po zlom.. nijako. Jemu by som skôr dopriala mastnú pokutu za to, čo si vymyslel, a peniaze by som chcela skúsiť dostať od toho bazáru 😕 Ten sa vyhovára, že auto im dal do bazáru nejaký chlap, a že si mám skúsiť vymáhať cenu opravy uňho. To som samozrejme odmietla, auto sme kúpili od bazáru a teda si u nich budeme uplatňovať záruku. Po tejto vete povedal, že nezaplatí, a poslal nás s tým na súd..

    Viem, že súd by bol pekne drahý, takže ma to vôbec neláka. Ale tiež nemám absolútne chuť to nechať tak, všetci v tomto štáte si tu robia bordel a doplatí na to obyčajný človek, čo pracuje za 50 korún na hodinu, šetrí zo svojho biedneho platu na jedno auto a potom ho takýto blbci obtiahnu aj o tie drobné, čo mu ešte ostali 😟

    #73809
    raptor
    Účastník (Participant)

    Sothar nuz tak potom ti ostava len zobrat bibliu a modlit sa nech bozie mlyny hodia dvojku a plny a zomelu ho…. a ak nahodou neexistuju tak ste potom pekne v pecku

    alebo sa mozes este skusit usedavo rozplakat, peniazky vam to sice nevrati ale vraj to pomaha

    aku radu si vlastne cakala ??

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 56 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri