Ako to asi dopadlo ?
Domov › Diskusné Fóra › Kaviareň › Ako to asi dopadlo ?
- Toto téma obsahuje 38 odpovedí, 12 hlasov, a bola naposledny upravená pred 16 rokmi, 1 mesiacom od
blackhole.
-
AutorPríspevky
-
21. mája 2010 o 11:57 #83422
RoboNM
Účastník (Participant)😶 🤣 🤣 🤣 tak teraz si to dorazil. v utorok dostaneme obaja asi cez p**u 🤣
21. mája 2010 o 11:59 #83423raptor
Účastník (Participant)Ale de.. ked da lehierka dole kuker a odlozi tu bezboznu motorku je to celkom mily krestansky chlapec 😈 😈
21. mája 2010 o 12:05 #83424raptor
Účastník (Participant)Este na lehoša prezradim
ako sa Uma Thurman ucila u majstera Pai Meia a zasluzila si mec od Hattoriho Hanza tak sa Lehierka ucil u Chucka Norrisa kery ho naucil pohladom premienat mlieko na male enciany 🤣 🤣
21. mája 2010 o 12:15 #83425blackhole
Účastník (Participant)Ale kdeze, chuck norris chodi po zaverecnej k Lehiakovi a berie u neho tajne lekcie. Ked Lehiak pohladom mlieko na enciany premienal, chuck norris sa este len ucil nejake to mawasi geri u Davida Karadinea 🤣
21. mája 2010 o 12:35 #83426raptor
Účastník (Participant)Podla mna Lehy pohladom premenil Jawu na Harley
ale uz som fakt ticho lebo skoncim ako ratlik 🤣
21. mája 2010 o 12:56 #83427Saturn
Účastník (Participant)Raptor dakujem za prejavenu doveru 😁
ten obrazok je ale natolko komprimovany, ze sa da o tom iba teoretizovat…to, ze je predne koleso ostre a pozadie nie, to je pomerne jednoducha zalezitost – ked fotis rychlejsie sa pohybujuci objekt a zaroven ho aktivne sledujes objektivom, tak pri vhodnej kombinacii casu a clony a vzdialenosti pozadia bude motorka ostra a pozadie viac alebo menej rozmazane…
ak to bolo fotene povedzme 1/50s pri rychlosti 80km/h, tak pri spominanom sposobe fotenia bude motorka (az na kolesa) ostra, pocas expozicie ale prejde cca 44cm – pozadie sa rozmaze.v tomto pripade pomohlo aj to, ze brzdil prednou (si myslim) – uhlova rychlost kolies je rozdielna, predne "stoji" a zadne (a jeho vyplet tiez) je rozmazane v smere otacania kolesa….
to ci tie iskry su realne sa z tohoto nekvalitneho zaberu urcit neda, ale povedal by som, ze ich tvar a mnozstvo a rozlozenie nie je nerealne…
takze len tolko teoreticky 😉P.S. 3 brady budu asi sposobene zivotospravou, na to netreba photoshop 😈
21. mája 2010 o 13:01 #83428manana
Účastník (Participant)Tomuto ja hovorim "My Zippo"
21. mája 2010 o 13:21 #83429raptor
Účastník (Participant)Hmmm ak panko brzdi (asi dost silno a zufalo) tak klobuk dole nad tym kamennym xichtom 🙂
21. mája 2010 o 13:22 #83430raptor
Účastník (Participant)Saturn skor som mal na mysli ci je mozne odfotit vypletane predne koleso zrejme rychlo pohybujuceho sa motocykla tak aby bolo vidno jednotlivy spic bez dynamickeho efektu pohybujuceho sa kolesa…
21. mája 2010 o 13:27 #83431blackhole
Účastník (Participant)Bratmmm ten typek jedno aj dvojznacne brzdi prednou o 106,
21. mája 2010 o 13:37 #83432raptor
Účastník (Participant)Skoda ze nevidno druhmmmm stranmmmm
21. mája 2010 o 14:06 #83433Saturn
Účastník (Participant)Raptor – ano.
v tomto pripade to ale bolo lahsie, kedze som presvedceny ze prednou brzdil.v inom pripade napriklad:
priemer kolesa 50cm sa rovna obvodu cca 1,5m
pri rychlosti 100km/h (27,8 m/s) urobi 50cm koleso 17,7 otacky za sekundu
inymi slovami – kazdy bod pneumatiky dotykajuci sa cesty opise trajektoriu 27,8mak pouzijes pri foteni dostatocne kratky cas – povedzme 1/8000s, tak pocas
expozicie sa ten konkretny bod presunie o 0,35cm
kedze spice su blizsie k centru a maju nizsiu uhlovu rychlost, tak sa pocas expozicie presunu
o vzdialenost este mensiu – a na fotografii ich budes mat pomerne ostre…este jednoduchsie sa do da urobit pri foteni za sumraku a s bleskom.
vtedy je sice samotna expozicia dlhsia, ale cas trvania silneho zablesku moze byt radovo
1/20tisicina sekundy a vtedy su uz spice "zamrznute" …21. mája 2010 o 14:07 #83434Saturn
Účastník (Participant)Mimochodom – co mas zajtra v plane? a ake poco hlasia na zajtra v Dolanoch? 😉
21. mája 2010 o 14:08 #83435blackhole
Účastník (Participant)Saturn bratmmm ze silna vedecka studia z Teba vypadla 👍 ale uz v druhom odstavci som sa stratil
21. mája 2010 o 14:12 #83436Saturn
Účastník (Participant)Tiez sa sam sebe divim 😁
ale ako krasne mi ubehol pracovny cas 😁 👍 -
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
TEST Vmoto Stash (2026): Elektrický ekvivalent tristovky s vodičákom na auto
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
SÚBOJ GENERÁCIÍ: Nový Triumph Scrambler 900 vs. ikonická klasika Bonneville T100
BMW Vision K18: šesť valcov, šesť výfukov a drzosť, akú od Bavorov dlho nebolo
TEST Voge 625 DSX: Crossover, ktorý prešiel africkou školou odolnosti
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
