Aky benzin???
Domov › Diskusné Fóra › Motoporadňa › Aky benzin???
- Toto téma obsahuje 54 odpovedí, 28 hlasov, a bola naposledny upravená pred 18 rokmi, 11 mesiacmi od
Skulo.
-
AutorPríspevky
-
17. apríla 2007 o 8:16 #73215
racer8
Účastník (Participant)Cafte vsetci.
chcem sa spytat kto ma ake skusenosti s benzinom a co davate do svojich strojov??? a co odporučate….. vsetky nazory su vitane 🙂17. apríla 2007 o 8:53 #73216yamaxx
Účastník (Participant)Racer mas tusim iba 5 moznosti….95,98,100, a V power a V power racing…..mam pocit ze to je jedno….teda v choppri urcite.. 😁
17. apríla 2007 o 9:13 #73217kxbibo
Účastník (Participant)Natural 95 alebo 98.
Do dvojtaktu doporučujem Natural 98, hlavne to tých živších.V-power je podľa mňa viac obchodný ťah ako to, že zvýší výkon motora. Neviem nájsť tú stránku už, ale merali tam výkony motorov na cestných motorkách na brzde a používali rôzne benzíny. S benzínom V-power mali niektoré motory menší výkon ako s Natural 95. Niektoré motory mali väčší výkon s V-power ale nárast taký malý, že to pri jazde jazdec ani nespozná. A oktánové číslo teda schopnosť benzínu, voči samozápalom sa prejavuje pri niekoľko minútovom trápení po sedačku v bahne v horúcom letnom dni, kedy už motorka dávno varí vodu.
17. apríla 2007 o 13:19 #73218Lorenzo
Účastník (Participant)Pre využitie vyššieho oktán. čísla je potrebné aj motor trochu upraviť, inak je to zbytočné tankovať tak drahý benzín, nič sa tým nezmení. 😉
17. apríla 2007 o 13:44 #73219yamaxx
Účastník (Participant)Bibo V power je 95 néma preco zvysovat vykon..je tam ted modifikator proti usadzaniu karbonu na ventiloch…vraj teda…ja na nom jazim na aute…okrem dobreho pocitu ze nieco pre svojho milacika robim ,,,nix 😁
17. apríla 2007 o 14:11 #73220ZOMBY
Účastník (Participant)😇 moj choperik spapa setko len ta nafta mu nejde 😈
17. apríla 2007 o 14:46 #73221motokocur
Účastník (Participant)Lorenzo Tak tak,to je pravda
17. apríla 2007 o 14:57 #73222kxbibo
Účastník (Participant)čím viac prísad v benzíne je, tým viac usadením zostane po jeho zhorení
17. apríla 2007 o 16:59 #73223Heavy
Účastník (Participant)Aký benzín? Jedine letecký… 😈
17. apríla 2007 o 18:05 #73224racer8
Účastník (Participant)Lorenzo myslis teda ze do supersportu je vhodne davat 95ku??? 😕
17. apríla 2007 o 18:55 #73225yagiza
Účastník (Participant)racer8 do supersportu z obchodu ti staci 95ka. ak das vyssie oktanovy benzin, motorku tym nepokazis. akurat nepocitis rozdiel vo vykone ale v penazenke. 🙂
17. apríla 2007 o 20:06 #73226raptor
Účastník (Participant)Ste vsetci blazni len ja som lietadlo
…a tankujem zasadne kerozin 😈
17. apríla 2007 o 20:10 #73227raptor
Účastník (Participant)Bibo myslis ze tie prisady do benzinu su nehrolave? 🙄
17. apríla 2007 o 20:21 #73228duggo
Účastník (Participant)Mne sa zda ,ze trochen citim rozdiel ked dam 98 , tak troska otacky lepsi idu stupat na volnobehu a tak , ked davam madziplyn
17. apríla 2007 o 20:30 #73229kxbibo
Účastník (Participant)raptor možno keby boli nehorľavé výfukne ich z výfuku a naozaj čistia motor, také nehorľavé maličké kefky 😀 😀 😀
-
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
SÚBOJ GENERÁCIÍ: Nový Triumph Scrambler 900 vs. ikonická klasika Bonneville T100
BMW Vision K18: šesť valcov, šesť výfukov a drzosť, akú od Bavorov dlho nebolo
TEST Voge 625 DSX: Crossover, ktorý prešiel africkou školou odolnosti
Harley-Davidson štartuje sezónu 2026: Nový showroom v Bratislave a legendárna Experience Tour
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
