Connect with us

BMW alebo KTM

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa BMW alebo KTM

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #75266
    duggo
    Účastník (Participant)

    Ale dolezite je samozrejme obutie stroja…

    raptak skus si zajazdit na endure na stuploch a potom zistis, ze to co si doteraz bral ako teren, ti bude pripadat nudna dialnica …

    #75267
    MaAT
    Účastník (Participant)

    duggo , niesom endurak, ale jasne ze je to nemozne. O ludoch ktori "vedia" sa siria cele legendy, ked sa potom spolu stretneme, tak ani nevieme ci sa nad tym smiat alebo 😠 ….

    Plne nalozene velke enduro (Africa, GS, LC8,Big..) spolu s jazdcom,ma cca 400kg, nejakych +-20kg je uple nepodstatnych. Tuto masu je potrebne dostat hore zablatenym vyjazdom, vymotat sa s nim vo vyjazdeny kolajach, kaluziach, strku, piesku v blate, alebo ubalancovat v brode na velkych smyklavych kamenoch. Alfou a omegou su pri tom podvozok, pneu, vykon. GS v takych to situaciach taha za slabsi koniec ako ostatne "klasicke" velke endura…jasne, ze dokaze prejst tade, kde aj LC8….. no pojde krokom, niekde sa trochu pridvihne, niekde trochu potlaci… ale ist takto, cojaviem, 50km to je prave to peklo, ktore som spomenul vyssie.

    raptor , celkom by ma zaujimalo, cim je podlozene tvoje presvedcenie o nespolahlivosti LC8

    #75268
    racer8
    Účastník (Participant)

    duggo suhlasim s raptorom 🙂

    #75269
    duggo
    Účastník (Participant)

    Aj Afrika prejde daleko viacej ako GS 🤐

    #75270
    raptor
    Účastník (Participant)

    MaAT ked siel ewan mcgregor prvy raz na cestu okolo sveta chcel ist povodne na KTM LC8 950 adventure… lenze ludia s KTM mu povedali ze ta motorka to nezvladne tak siel do stanku bmw a nemcuri povedali kajn problem

    precitaj si ake problemy mal sqwer ako sa kaprovi zaklepali ventily.. nechce sa mi dalej googlit

    ten motor v KTM je nahoneny na co najvacsi vykon (ved je to asi aj najsilnesie velke cestne enduro) ale spolahlivy teda neni

    duggo transalpa da pri zoskoku na doraz hocikto… uz si skakal na BMW GS? videl si co na tom GSoidnom autobuse dokazoval awia na trati?

    #75271
    MaAT
    Účastník (Participant)

    …a to je vsetko?. 😟

    som myslel ze aj o polnoci odrapkas min. 10 fatalnych nedostatkov a nie ze musis pracne googlit ojedinele pripady.

    ..srandujem 😉

    Ja som naopak presvedceny, ze majitelia KTM mozu spavat pokojne. Vzhladom na to, co ti ludia jazdia, ako dbaju na servis, je spolahlivost LC8 adekvatna.

    #75272
    rmacko
    Účastník (Participant)

    dusik … kúp si caponorda … 😁 😁 😁

    … alebo Rapťákovu Afričku zlatíčko … 😉

    #75273
    duggo
    Účastník (Participant)

    Keby si chodil po ladovych brodoch ako chodil kapro s prehriatym vzduchacom GS, podla mna by sa ti tie ventily nezaklepali, ale vyparili

    na cestu okolo sveta by som isiel aj ja na GSsku len este stale neviem ci 1150 alebo 1200, nakolko som pocul tolko zlych skusenosti s 1200, ze je to az moc. Na pohodlie a vydrz, by som siel do BMW to je jasna vec, uz len koli lepsiemu posedu, motoru a kardanu.

    Ale bavime sa tu o terene a jazde v terene

    #75274
    racer8
    Účastník (Participant)

    duggo ale on sa pytal na moto do terenu aj na cesty 😕 a nie iba do terenu

    #75275
    raptor
    Účastník (Participant)

    Nie duggo clovek zalozil tuto temu lebo chcel vediet

    Chcem sa Vás všetkých znalých veci opýtať, ktorý motocykel je podľa vás lepší ako univerzálny motocykel do terénu a na asfalt BMW 1150 GS resp. 1200 GS, Adventure, alebo KTM 990. Mám na mysli porovnanie cena versus kvalita. Ďakujem.

    na cestu okolo sveta u mna GS 1150adventure

    ale na otazku ci 1150 alebo 1200 by ti mozno odpovedal lepsie francuz ktory oba stroje pozna a ma na nich cosi odjazdene

    #75276
    duggo
    Účastník (Participant)

    Cele ste to tu zamotali ☹️

    😛

    #75277
    raptor
    Účastník (Participant)

    No jasne.. hlavne ze ty si duggo najsamvacsi endurorozmotavac 😀

    #75278
    duggo
    Účastník (Participant)

    Nebodaj mas zasa uzlik na pipiku ?

    #75279
    raptor
    Účastník (Participant)

    Ano ale je to pipik v tazkom terene.. budes musiet prist rozmotat na ozajstnom endure nie na GS.. to vis siel by si hned na dorazy 😁

    #75280
    duggo
    Účastník (Participant)

    Pocuj, teraz to tu budes stale spominat? ved aj awia spominal, ze to tam dal na doraz a ani nechcel… tak preco by som to nedal na doraz ja, za ucelom dania na doraz ? 😕 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri