Connect with us

Máte predstavu, aká je dlhá brzdná dráha?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Máte predstavu, aká je dlhá brzdná dráha?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 91 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65100
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Ospravedlnujem sa za nepresnost. yagiza mas pravdu, so skutrom by to mohlo narobit paseku, lebo ma male kolesa. Otazka je brzdila si? Test, ktory som pozeral bol bez brzdenia – jednoducho presli cez kanal. Je to dost podstatny rozdiel.

    To sa ti stalo na tvojom Diversione?

    #65101
    yagiza
    Účastník (Participant)

    milan3232 mas pravdu skuter by skoncil velmi zle 🙂

    to nebolo na skutri ale na VFR750, a nebrzdila som, jamu som ani nevidela, kukala som inde…keby ju vidim tak sa jej vyhnem 😁

    #65102
    Jozefko
    Účastník (Participant)

    milan3232 Je motorrad solidny zdroj ?

    #65103
    Jozefko
    Účastník (Participant)

    yagiza no uscite by som nescel nabehnut do nejakeho vymolu z 15 kolesom … nic moc … 😟

    #65104
    duggo
    Účastník (Participant)

    🙄 no ty vole , co si tu clovek neprecita . 😁 😁

    otvoreny kanal v 40km/h rychlosti 😁 o tom by som vam mohol rozpravat do vecera . Ked uz tak na endure 21palcove predne koleso je samzrejmost a to by ste este dostali taku supu so vajeca ruk 😁 ze by ste to rozdychavali zopar minut .osobna skusenost 😁 😁

    tak isto mam skusenos s jamou na Ducati .. posed ako obkrocmo na zabradli dolu hlavou , prekvapila ma jedna jama ,lepsiepovedane kanal co bol pod urovnou vozovky , nie moc ale bol , isiel som urcite viac ako 40 . No bolo to dost tvrde , ze by som to preletel 🙄 to sa povedat neda .

    mi sme na vylete po Rumunsku a Bulharsku prelietavali taketo jamy asi 80tkou to uz slo aj bez nasledkov … len stacilo odlahcit trocha moto , troska poskocit na stupackach a neni problem a potom pruzit v kolenach a kukat do spetakov ci si nestratil kufor .

    to o tom preklzavani kolesa je samozrejmost ! ved je tam odpor …nehovor mi raptor ,ze si to nevedel lebo prestanem s tebou spavat😛 😁 😁 je to predca logicke . preto aj tachometer ma volaku odchilku ,ked ti tychlost to mera podla otacok motora .

    dalsie otazky 😎

    #65105
    duggo
    Účastník (Participant)

    myslel som normalny kanal , kanal velkosti . ako monitor prejdete aj pomalsie .

    #65106
    Kuzmic
    Účastník (Participant)

    Dosť záleží od tlaku v pneumatikách. Ja som pri mojej nehode mal tlak nastavený na dve osoby + batožina -> tak je jasné že mi Znalec vypočítal nejakých 80km/h. Je rozdiel v koeficiente trenia, keď je guma nahustená na 1,8 alebo 2,4 atmosféry pri rovnakej hmotnosti. Toto mu nejako vypadlo.

    #65107
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Kuzmic – to chces povedat, ze ti znalec povedal : „Isli ste 80 km/ h“?

    Nepovedal ti interval? Napr isli ste medzi 75 km/ h a 89 km/ h? v tom su vsetky taketo odchylky, ktore nikdy nikto nespocita. Ty si taktiez nemozes byt isty,ako si to mal natlakovane…

    #65108
    raptor
    Účastník (Participant)

    duggo predstav si nevedel.. varan taha max. 2 kila mne pneumatika nepreklzava 😁 :75:

    #65109
    duggo
    Účastník (Participant)

    pohoda , ja si to len tiez len mylim . asi to tak ale bude . Ale prklzava aj pri 200 ale menej ako pri 300 . Chod na dialnicu a kukaj sa 😁 😁 urcite to tam niekde budes vidiet

    #65110
    raptor
    Účastník (Participant)

    jaaaaaj to preto som mal za sebou ciaru zo ZM az do BA…. lebo balon preklzaval.. :75:

    #65111
    zajo78
    Účastník (Participant)

    Tachometr na masine ukazoval 200km/h – namerena skutecna rychlost 186.2km/h

    Brzdna draha z 200km/h (skutecnych – na tachometru neco pod 220)

    Solo – bez reakcni doby (brzdeni „na caru“)

    a) po smeru vetru (vitr cca 8m/s) 178m

    b) proti smeru vetru 162m

    Se spolujezdcem – bez reakcni doby (brzdeni „na caru“)

    a) 198m

    b) 179m

    Solo – s reakcni dobou (brzdeni „na zvukovy signal“)

    a) po smeru vetru (vitr cca 8m/s) 193m

    b) proti smeru vetru 179m

    Se spolujezdcem – s reakcni dobou (brzdeni „na zvukovy signal“)

    a) 221m

    b) 204m

    #65112
    yagiza
    Účastník (Participant)

    zajo78 proc pises cesky, zajici? 😀

    pre mna je to komplikovane… co tym chces povedat? ze brzdna draha je s jazdcom dlhsia? 🙂

    #65113
    milan3232
    Účastník (Participant)

    yagiza za reakcny cas prejde solo jazdec 15m, a so spolujazdcom 23 m pri rychlosti 200km/ h v smere vetra.

    Solo jazdec zastavi o 20m skor ako so spolujazdcom pri brzdeni v smere vetra bez reakcnej doby

    Solo jazdec zastavi o 28m skor ako so spolujazdcom pri brzdeni v smere vetra s reakcnou dobou

    To iste sa da vyvodit aj pri protivetre.

    #65114
    yagiza
    Účastník (Participant)

    milan3232 Dakujem. cestina mi robi neuveritelne problemy 🙂

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 91 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri