Connect with us

Motoalarm

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Motoalarm

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66585
    pista2000
    Účastník (Participant)

    mate niekto tento motoalarm: [linka]

    popripade niaku inu variantu+ niake skusenosti, rady, tipy, triky – vsetko ohladne zabezpecenia motocykla

    #66586
    yagiza
    Účastník (Participant)

    pista2000 precitaj si [linka] 😁

    #66587
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Tak Pista, vcera som si po 2 tyzdnoch hladania a telefonovania a rozhodovania objednal alarm, zajtra si idem pre neho. Spisem tu velmi kratko moje skusenosti, v poradi, ako to mam tu na papieriku:

    1. alarm zo stranky tvarus: VAR 5 – napriek popisu je podozrivo lacny, ja uz lacnemu neverim a preto to nekupim. Mozno je aj dobry, ale nikto mi to nevedel doteraz povtrdit (VAR5+dialkove+GSM pager=6621 Sk).

    2. GT alarmy: celkom prijatelna cena, ale ak chces zaruku, musia ti urobit montaz v servise, za co sa plati od 1500 do 3500, ako kde a ked chces este aj pager, tak uz presiahnes 10 litrov. Chlapik zo servisu v Senci mi vsak povedal, ze nie su velmi dobre. Takze aj tu sa nazory ludi lisia, neodhovaram ta od neho (GT971 ma elektronicke cidlo, GT970 mechanicke, cena GT971+pager= 8000Kc)

    3. Meta alarmy: dobra cena (4200), pokial nechces pager. Robia uz len GSM pager a ten stoji 9900 Sk. Montaz ti opat musi spravit autorizovany servis, inak ti ho ani nepredaju.

    4. Portman (1800Kc)- lacny, nema pager

    5. laserline 850/860 – stoji 5000/6000Sk, dialkove 1100 Sk, bez pageru

    6. tron – 4500 Kc, dialkove 1300 Kc

    7. Sentinel 1100 – tak tento som si vybral. Je to uplna novinka. pozri si to dobre na stranke http://www.autoalarmy.sk Kvalita Sentinel alarmov na autach vraj nebola ktovieaka, ale toto je novinka, je to na motorku a ja to risknem, mozno robim chybu, ale velmi na mna zaposobil. Montaz mozes robit aj sam, alebo v Senci za liter.

    #66588
    intros
    Účastník (Participant)

    vidicon aku spotrebu ma ten alarm sentinel 1100, nenasiel som to na tej stranke

    #66589
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    prave som sa vratil z toho servisu (obchodu): Sentinel je stiahnuty z predaja pre nejaku zavadu, v predaji bude opat o takych 10 dni. Prestava sa mi to pacit…

    intros neviem…

    #66590
    ra100
    Účastník (Participant)

    vidicom kde chodis do senca? len tak pre info a ja som zo SC a este to nemam vsetko okukane, ze co a kde…

    #66591
    Kenny
    Účastník (Participant)

    vidicon čo na na ňom zaujalo? ako funguje ten dvojcestný ovládač? na tej stránke som sa toho moc nedozvedel 😟 moc sa dotoho nevyznám 😉

    #66592
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    ra100 : nechodim nikam, len som telefonoval do toho odporucaneho servisu a chlapik na mna posobil velmi simpaticky, ponukol dobru cenu, poradil mi a ponukol pritomnost pri montazi:

    B&B auto-elektro s.r.o.

    Mlynská 70

    Senec

    tel: 0905 917 027

    Kenny : dvojcestny ovladac je vlastne pager, alarm ma 4 otrasove body (zrejme detektory otrasu su na 4 miestach motorky) a naklonove cidlo, detaily neviem, lebo mi na moj mail neodpovedali a v telefone som sa uz nevypytoval, mozno to dokonca ukazuje, ktora cast motorky bola otrasena, ked uz to ma taky krasny display. A dalej to ma vsetky funkcie co ma aj napr. meta. Ked si kupis pager, budes so sebou nosit aj pager aj dialkove ovladanie, tu je to spravene v jednom. Zial, teraz to nepredavaju…

    #66593
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    volal som do Welltec (pobocka Jablotronu v BA). Vraj zatial predali len 3 alarmy GT970 a nemali ziadnu reklamaciu. A vraj si to mozes montovat kludne sam. Dodacia lehota 1 den. S pagerom je to vyse 9000 litrov, ale uz aj o tom zacinam uvazovat… Vraj pri servise neplatis suciastky, len prevoz do Ziliny… A autickary su s tym spokojni…

    #66594
    pista2000
    Účastník (Participant)

    vidicon len tak BTW: 9000 litrov = 9.000.000

    #66595
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    pista2000 vsak hovorim, ze je to drahe 😁 Jasne, moja chyba… keby uz ale niekto napisal, kto to ma, ci mu to funguje…

    #66596
    ra100
    Účastník (Participant)

    vidicom dik za info…inak pokial ide o alarmy pytal som sa na montaz alarmu, s ktorym maju naj skusenost v TT (suzuki) aj v styxe v Ivanke, a ktory bi mi odporucili namontovat – povedali mi, ze ziadny…ze su s tym len problemy, treba to dobre naistalovat nech to nevybija baterku a ze celkovo to ma viac vyhod ako nevyhod (to nie je presna citacia), odporucili mi v oboch predajniach Xenu…tak som sa rozhodol pre xenu a jednu ABUS retaz a hotovo…ked ti to xcu ukradnut tak to ukradnu…Viem ze Xena sa da lahko umlcat pozri [linka] ale este je tam ta retaz – to ich hadam troska zdrzi…

    dufam, ze vzdy najdeme moto tak kde sme ju pred tym zaparkovali…

    peknu sezonu bez nehody

    #66597
    ra100
    Účastník (Participant)

    ktory by mi – oprava chybicka se vloudila 😁

    #66598
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    prave som si objednal GT970 s pagerom. Vo stvrtok to idem dat namontovat. Potom dam vediet. Volal som do jedneho vseobecneho montazneho strediska do ciech a chlapik mi hovoril, ze s tym nemaju ziadny problem a ze su na rovnakej urovni ako Meta (servis ma zmluvu s oboma vyrobcami alarmov).

    ra100 tak takuto reakciu som este nepocul. Ano, vybija sa bateria, ale za tu bezpecnost to stoji. Nepocul som este o nikom, kto by mal kvalitny alarm a ze by mu vybil bateriu. Tieto alarmy sa po par dnoch prepnu do modu sleep kde maju odber 0.02 mA. Samovybijanie baterie je vacsie. Mozno sa to da aj uplne vypnut. Xena je inak OK, ale nema pager. A znacka Abus je dobra volba. Hlavne ti poradim jedno: nesetri!!! Neskor to setrenie olutujes! 😉

    #66599
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    prave som cital o tom Portman na ceskom motork. servery. Maju s tym zle skusenosti, takze neodporucam. Na GT 970 boli zatial len pozitivne ohlasy, tak dufajme…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri