Connect with us

Motorka zo zahranicia

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Motorka zo zahranicia

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 34 )
  • Autor
    Príspevky
  • #76432
    RiNNgLa
    Účastník (Participant)

    Zdravim vsetkych na fore. Onedlho budem mat uz aj ja konecne vodicak ale iba do 25kw ale co uz sa da robit. Par mesiacov sa pozeram po dakych peknych kuskoch v bazare kedze nemam sancu kupovat novy stroj. Chcem sa spytat ci sa da tak isto ako auto doviest motorka hlavne z ceska, teda co je potrebne nato aby som mohol na takejto motorke legalne jazdit samozrejem ze berem do uvahy stroj do 25 kW. Dik

    #76433
    FERRARIMEN
    Účastník (Participant)

    Uz tu otom bola rec pozry predosle diskusie

    #76434
    cbr900
    Účastník (Participant)

    RiNNgLa … skús predchádzajúce témy (diskusie) …. [linka]
    [linka]
    [linka]
    [linka]

    #76435
    RiNNgLa
    Účastník (Participant)

    Dik moc. Ete si to tu dobu necham preist hlavou ale kazdopadne dikez 🙂

    #76436
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    RiNNgLa oplati sa, kamarat si dal doviest hondu cbr 125 novu za 980eur, u nas sa predava po 80 tis. takze nemusis byt genius aby clovek pochopil ze zo zahranicia sa oplati dovazat.

    #76437
    RiNNgLa
    Účastník (Participant)

    To fakt?? sak to je jak zadarmo sakra… uplne novu? nebude vtom daky hacik bo zas az taky cenovy rozdiel sa mi nezda? a odkial ju doviezol?

    #76438
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    RiNNgLa Nie novu co sa tyka funglovka, ale nova co satyka roku vyrobi a poctu najazdenych km. ale hovorim ti porovnaval som si ceny na slovensku a cesku a suma bola od 80tis. Jeho motorka stala 980 eur plus prihlasenie, cize nejakych 45tis usetril viac ako 40 tis

    #76439
    RiNNgLa
    Účastník (Participant)

    No len to je zasa riziko si trosku myslim ale zasa taku cenu… len mozno on natrafil na dobry kus ale bohvie naco by som natrafil ja

    #76440
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    A ako je to zdovoz motoriek mimo eu? napr USA canada? 😎

    #76441
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    RiNNgLa kupa motorky alebo auta by sa nemala podcenovat, takze nespoliehaj sa na pekne oci a krasne slova predavaca. minimalne diagnostiku by si si mal dat urobit a taktiez pozadovat certifikat od car detect a inych spolocnosti.

    ZOMBY pocul som ze auta z usa sa u nas nedaju prihlasit, pretoze nieco je na nich mimo smernicu EU… no neviem co je na tom pravdy. a kedze si chcem dat doviest v blizkej buducnosti z usa aston martin DB9, zisli by sa mi tieto informacie. tak ak niekto nieco o tom vie sem s tym, urcite to nezaujima len mna

    #76442
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    ZOMBY …co sa tyka motoriek tak to netusim, ale v usa su uzasne ceny, dovazat sa s tamad urcite oplati. Mna by osobne zaujimalo ako to je s dovozom z usa.

    #76443
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    Skus kontaktovat tuna, isto ti povedia ako to je

    [linka] ale co viem, samotna cesta a dovoz je dost draha zalezitosti, moze to stat aj 1500 dolarov dovoz a clo aj na 3500 dolarov. takze chciet usetrit na dovoze niekolko desat tisic korun sa neoplati, lebo to zaplatis kym to dostanes tu a postavis na slovenskych papieroch. Ak ale ide o niekolko 100tisic usetrenie alebo milionove, tak je to jedno ci zaplatis za cestu a prihlasenie 100 tis. pretoze sa to stale oplati.

    ja osobne auta odporucam zo svajciarska a motorky z nemecka a tiez svajciarska (z ceska sa neoplati, su tam minimalne cenove rozdieli)

    #76444
    mirolc
    Účastník (Participant)

    Napriklad toto je jeden importer amerických aut[linka] na Slovensko takže pocul som ze auta z usa sa u nas nedaju prihlasit, pretoze nieco je na nich mimo smernicu EU.. asi to celkom nebude pravda. ZOMBY skus otvoriť diskusiu napriklad na motoride alebo aj tu, že kto má dovezenu motorku z USA a doviezol si ju sam, určite sa niekto taký nájde na Slovensku 😉

    #76445
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    mirolc blbost, tam pisu o niekolko mil. autach, dovozat take auta sa oplati ako som pisal vyssie, ale motorku za 300 tis?

    #76446
    Lavergsx600
    Účastník (Participant)

    Dobe takze tu to je, presne ako som si myslel… mirolc a ostatny citajte

    dovoz auta z usa je velky problem, nakolko nie su homologizovane pre europsky trh, ak myslis na take, ktore v europe nezozenies.

    (opravitelnym) prikladom su napriklad zadne zdruzene svetla, ktore v usa su (okrem cuvaciek) vsetky cervenej farby (teda aj smerovky), brzdy su vacsinou to iste, co obrysove svetla (az na male vynimky s dvojvlaknovymi ziarovkami)…

    teda prischystaj si veeeeelmi tucnu penazenku, pretoze ked to dovezies, nejaky mechanik ti ho bude musiet spravit do europskych noriem… az potom ti MOZNO dopravny inspektorat (resp. okresny urad, odbor dopravy) povoli na nom urobit VELKU (tzv.homologizacnu) technicku kontrolu, ktora sa robi najblizsie v budapesti/prahe a zacvakas za nu tak 50000,-, okrem toho ti to auto na tej kontrole totalne znicia (priklad – motor musi pri plnych otackach vydrzat tolko a tolko minut, tak ti rozturuju motor a nechaju ho na plnych otackach tak hodinku) a podobne veci – o brzdach/tlmicoch ani nehovorim…

    takze zaverecny resultat – ak chces doviest auto, tak len z EU a len s normou EURO 2 – kludne moze byt vyrobene v USA, ale musi splnat normu Euro2 a musis k nemu zohnat certifikat konformity, inak musis znova na velku TK…

    takze NEODPORUCAM… (!!!)

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 34 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri