Connect with us

Potrebujem radu

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Potrebujem radu

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64137
    kurtik
    Účastník (Participant)

    AHOJTE LUDIA, POTREBOVAL BY SOM PORADIT OHLADOM KUPY MOTORKY A KUBATURY. MAM OSEMNAST ROKOV A MOMENTALNE SOM SA VRATIL ZO SVAJCIARSKA, CIZE SOM ZAROBIL NEJAKY TEN PENIAZ, TAK ZACINAM UZ POMALY REALNE ROZMYSLAT O KUPE MOTORKY.

    ALE MAM PAR OTAZOK.

    MAM LEN 18 ROKOV A TO ZNAMENA, ZE VODICSKY PREUKAZ SI MOZEM SPRAVIT LEN DO 125CCM.

    OPLATI SA MI KUPIT TERAZ 125-KU A POTOM KED BUDEM MAT 21 TAK JU VYMENIT ZA NIECO VACSIE ALEBO RADSEJ VYDRZAT DO 21-KY A NEJAKY TEN PENIAZ POSETRIT?

    ROZHODUJEM SA ESTE TVRDO AJ MEDZI TYPOM MOTORKY. SUPERSPORT NEJAKO NECHCEM, PRETOZE SA MAM NA TOLKO RAD, ALE NA HONDE CBR 600 F BY SOM SA VEDEL VYZABABAT, PRETOZE CHCEM MOTORKU, NA KTOREJ SA BUDE DAT ODVIEZT AJ NA NEJAKU DLHSIU CESTU, TURISTIKU.

    VELMI MA LAKAJU AJ NAHACE ALE ODBYJA MA SLABA OCHRANA PROTI VETRU A S POLOKAPOTAZOU TO UZ NENI KLASIKA, HEH.

    A CO SA TYKA MOJICH SKUSENOSTI, JAZDIL SOM PAR KRAT NA ENDURACH, ALE BOLO TO NAOZAJ LEN PAR KRAT.

    POTREBUJEM RADU, LEBO MOJE SRDCE BIJE LEN PRE JEDNU STOPU A POTREBUJEM RADU OD LUDI, KTORI MAJU UZ NIECO ODJAZDENE.

    dAKUJEM PEKNE A PRAJEM VELA STASTNYCH KILOMETROV…

    KURTIK

    #64138
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    kurtik

    Moja otázka znie: Vydržíš so svojim zápalom do veku 21r.?

    – Je rozumné začať menšou kubatúrou.

    – CBR 600F je neskôr skvelé riešenie na turistiku.

    – Superšport vyžaduje predchádzajúce skúsenosti.

    #64139
    kurtik
    Účastník (Participant)

    Vies, ale ked kupim teraz 125-ku nie je to tiez lacna zalezitost a potom budem musiet zase vela cakat kzm nasporim a cbr600f.

    Co myslis da sa aj na honde cbr600f zacat. Je to sice silna motorka, ale potrebujm nejaku radu od skusenejsich.

    VOPRED VELMI PEKNE DAKUJEM………..

    KURTIK

    #64140
    masina
    Účastník (Participant)

    Čaute.Od 18 rokov je vodičák na 25 kw.Nie?

    #64141
    kurtik
    Účastník (Participant)

    áno je, do 25kw, čo je väčšinou 125ccm, prečo sa pýtaš???

    #64142
    banditak
    Účastník (Participant)

    kurtik, vodicak mas do 25kW tak si skus zohnat KTM LC4 660 SMC, ta je priamo z vyroby skrtena na 25kW, neskor alebo aj po prihlaseni 🙂 si ju mozes otvorit skoro az na dvojnasobny vykon a to bez ziadnych velkych zasahov do motora…

    #64143
    aver
    Účastník (Participant)

    ahojte, prvykrat sa tu dozvedam ze od 18 mozete mat vodicak len do 25kw, co je ako pisal kurtik asi 125 kubatura, a od kolkych rokoch dostanem na 600 pripade 900? alebo kedy uz je to neobmedzene? mam 21, dostanem na 600?

    dik

    #64144
    kurtik
    Účastník (Participant)

    AVER,

    ked si spravis na auto automaticky dostanes do 50ccm, do 21 rokov si mozes urobit do 125ccm a nad 21 mozes vyssie, to je jedno na aku…

    Aspon tak to viem ja…

    #64145
    masina
    Účastník (Participant)

    Ako to vlastne je urobené?Od 15 je na 50 cm3,od 16 na 125 a 11 kw,od 21 veľká.Je to tak alebo nie.

    #64146
    szarkas
    Účastník (Participant)

    Jednoznačne si odjadi niečo na menšej kubatúre, ináč ťa to môže stáť dosť peňazí a aj vážne zdravotné následky!!! Ak teda ani neskôr po nabratí skúseností nechceš brázdiť cesty na superšportoch, veľmi dobrá voľba je relatývne výkonný, relatývne pohodlný HONDA VFR… Tu si jednu môžeš pozrieť: [linka] :barla:

    #64147
    masina
    Účastník (Participant)

    Vieš ja chcem kúpiť nejakú 125 na začiatok.

    #64148
    masina
    Účastník (Participant)

    Chcem nejakú crosu 125 ojazdenú.Takú do 20000 Sk.

    #64149
    masina
    Účastník (Participant)

    szarkasAko je to pekná mašina.Mám len 17.Vieš ja si ešte počkám.

    #64150
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    kurtik

    Budem sa opakovať z inej diskusie.

    Ak máš v sebe tú pomyselnú ručnú brzdu, ktorá ťa včas predtým než vyvedieš hlúposť upozorní, môžeš sa naučiť skvele jazdiť aj na 900-ke. Ak nie, dokážeš si vážne ublížiť aj na Babette.

    😉

    #64151
    aver
    Účastník (Participant)

    😁 eXeBaT, to si pisal v mojej diskusii (neeskuseny 🙂 )) xixi, a je to pravda, ale predsa len radsej na zaciatok 600 ako 900 🙂

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri