Connect with us

Prídavné svetlá na moto- čo na to alternátor a dobíjanie???

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Prídavné svetlá na moto- čo na to alternátor a dobíjanie???

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #71763
    Roland
    Účastník (Participant)

    Aké ma kto skúsenosti s prevádzkou prídavných svetiel na motocykli a či to znáša dobre alternátor a regulátor napatia poprípade s akými rezervami sú tieto súčasti nadimenzované v mojom prípade sa jedná o Honda shadow VT 750 C2 1998 a svetlá 2xH4 pridané?.

    #71764
    Heavy
    Účastník (Participant)

    Skús tento link: [linka]

    Český Shadow klub 😉

    #71765
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Roland nechápem prečo chceš prídavné svetlá na žiarovku H4.

    #71766
    FERRARIMEN
    Účastník (Participant)

    Ked uz tak pridavne svetla sa davaju do dialky alebo do hmly a tie su H1 alebo H3

    #71767
    Roland
    Účastník (Participant)

    Heavy Diki ti moc to tam este trochu zmapujem 😉

    #71768
    dedo2
    Účastník (Participant)

    Roland,spravíš to velmi jednoducho-zisti si aký výkon má alternátor,spočítaj si všetku spotrebu na motocykli,a doplnit možeš prídavné hocičo do výšky výkonu alternátora.Príklad,ak alternátor má výkon 500w,spotreba na motorke je 350w,možeš disponovat s doplnkami ktoré sa rovnaju pri spočítaní 150w .Ahoj,a skus používat prídavne svetla s H-3 žiarovkami,ktore je možné kupit,maju spotrebu 55w,a čo je doležité su malé.

    #71769
    BranoOHC
    Účastník (Participant)

    Chlapi len pozor na to ze vyrobca udava obvykle maximalny vykon alternatora a ten byva pri vysokych otackach motora. Pri nizkych otackach motora prip. volnobehu je ten vykon o dost mensi. Takze ja by som prikon spotrebicov nehnal na doraz. Po namontovani pridavnych spotrebicov-svetiel treba seriovo zapojenym ampermetrom na akumulator skontrolovat, ci ti netaha prud z baterie. Najlepsie je merat pri zohriatom motore, lebo so vzrastom teploty alternatora s pernamentnym magnetom klesa trosku vykon.

    #71770
    doctor
    Účastník (Participant)

    Ja mam na intrudery pridavne svetla uz druhy rok a zatial ich nemam ani spojazdnene a asi ani nebudu lebo je to len imodzovka.Nepomoze to nicomu a aj tak mam velke svetlo ktore svieti dost na to aby som videl.

    Ale poradim ak si ich chces zapojit skoc do styxu do vrablov.Si myslim ze tam s tym maju dost dobre skusenosti.

    #71771
    chorche
    Účastník (Participant)

    Mal som na mojej byvalej motorke Yamaha dragstar 650 pridavne svetlomety s dvojvlaknovymi ziarovkami, teda stretavacie aj dialkove. Mat len dialkove je skoro zbytocnost, lebo kolko casu s nimi mozes jazdit? Len obcas aby si neoslnoval protiiduceho. Najvacsi prinos okrem vyraznej vacsej lepsej viditelnosti v noci (3 je viac ako jeden) je vyznam mozno viac cez den, ked oko plechovkara zaznamena skor plochu svetiel ako jedno bodove (toto nie je z mojej hlavy, je to od skusenejsich jazdcov HD)

    Mal som pridavne svetlomety Highway Hawk s dvojvlaknovymi ziarovkami 35 + 35 W. Absolutna spokojnost, a alternator 3 sezony nenaznacoval, ze by sa mu to nepacilo.

    doctor: imidz je nanic 😉

    #71772
    Roland
    Účastník (Participant)

    chorche odkedy som vytvoril tuto diskusiu mam na moto pridavne svetla asi 15000 km a vyzera to byt v pohode shadow to kazdopadne znasa v pohode nebolo zatial ani raz treba dobijat baterku v pohode to stiha alternator takze rezerva tam asi je nemalá pridavne mam 2krat H4 prepojene s povodnymi prepinacmi a daju sa aj vypnut nezavisle na standardnom osvetleni ale zapnut sa daju len so standardnym osvetlenim svieti to jak hovado moze byt aj hmla v noci a dobre vidiet aj tak. 🙂

    #71773
    AMIS
    Účastník (Participant)

    Ahoj ja mám tiež na moto 4 svetlá a ak nič iné fakt si na teba na ceste dajú pozor 😈 veď kto by neuhol pristávajúcemu lietadlu 😈

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri