Connect with us

Spravodajstvo

MotoGP mení majiteľa. Kúpila ju spoločnosť, ktorá už vlastní F1

Publikovaný

on

Novým majiteľom MotoGP sa stala americká spoločnosť Liberty Media, ktorá už vlastní Formulu 1. O transakcii za 4,2 miliardy eur informovali weby spoločnosti aj motocyklového šampionátu.

Liberty Media získala podiel 86 percent v spoločnosti Dorna, ktorej šampionát patril od roku 1992. Na čele Dorny podľa vyhlásenia zostane výkonný riaditeľ Carmelo Ezpeleta, ktorému spolu s ďalšími členmi vedenia patrí zvyšných 14 percent.

„Máme obrovskú radosť, že sa nám podarilo rozšíriť portfólio športových a zábavných aktív,“ uviedol šéf Liberty Media Greg Maffei. „Preteky MotoGP sú skvelým zážitkom, majú vernú a nadšenú fanúšikovskú základňu a z finančného pohľadu generujú skvelé cashflow,“ uviedol.

„Carmelo a jeho tím vybudovali skvelý športový zážitok, ktorý teraz ukážeme ešte širšiemu publiku,“ povedal Maffei. „Ide o najlepší možný krok v ďalšom vývoji MotoGP. Máme radosť z toho, čo to prinesie Dorne, paddocku aj fanúšikom,“ dodal Ezpeleta.

Do spojenia formuly 1 a motocyklového seriálu, v ktorom v triede Moto2 štartuje český jazdec Filip Salač, podľa médií ešte môže vstúpiť Európska komisia a protikartelové zákony. V roku 2006 chcel vlastník MotoGP spoločnosť CVC Capital Partners, od ktorej Liberty Media v roku 2017 Formulu 1 získala, kúpiť aj Formulu 3, komisia to však umožnila iba pod podmienkou, že motocyklový šampionát predá.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri