Connect with us

Zaciatok motokariery s GSXR 600 K4

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Zaciatok motokariery s GSXR 600 K4

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 64 )
  • Autor
    Príspevky
  • #70031
    Heavy
    Účastník (Participant)

    Prikláňam sa k názoru, že by mala byť určitá postupnosť pri výbere motorky. Postupne, od sezóny k sezóne zvyšovať kubatúru a potom sa uvidí. Ale je to len názor, ako sa rozhodneš tak to bude… 🙂

    #70032
    matoTL
    Účastník (Participant)

    ja som začal na TL 1000s ale čo to som mal najazdene na enduro a cross…..treba začat pomaly,ja som mal tiež krízovky a nie jednu…hlavne brzda v hlave!!!a to je 🙂 jedno čo kúpiš lebo dolamat sa da aj na 500vke…vela štastia pri výbere.

    #70033
    draciatko
    Účastník (Participant)

    Ide aj o to či si vôbec už jazdila na moto.Ja som začala na 250tke a som velmi rada že som tak urobila lebo asi by som tu už nebola.Je to všetko o citlivosti,spojka je mrška a musíš nájsť aj svoju mieru,osone by som to neodporáčala 😉

    #70034
    xGABRIELAx
    Účastník (Participant)

    hm, dakujem za ohlasy…. ked teda 600 neodporucate, co by to malo byt? citala som ze 500, ale …newjem….

    #70035
    cbr900
    Účastník (Participant)

    xGABRIELAx … ono vždy sú dve skupiny…. 1.kúp si, nemusíš o rok, dva, začneš pekne pomaly, ty budeš na nej sedieť, ty budeš pridávať rýchlosť…a 2. kúp si slabšiu, nazbieraš skúsenosti, osvojíš si ju a postupne sa vypracuješ na vyššiu kubatúru…

    …je to otázka pohľadu… len sa ti môže stať, že budeš sedieť na nej ty, ale pridávať plyn už nemusíš ty…môže to byť ten adrenalín…zvládla som 160km/h, čo tak vyššie ?? !! ☹️ … a to sa ti môže stať veľkou chybou… nie je to ako auto…auto vyklepeš, ale motorka pri kolíziu motorku „hodíš“ ani nevieš ako… 😉 … v každom prípade voľba je na tebe, sú to len naše pohľady na vec…niektorí zabúdajú na rešpekt pred ňou, ten maj radšej vždy na pamäti 🙂

    #70036
    ope
    Účastník (Participant)

    No ja som presiel z babetty na GSX-R 600 ale len SRAD 😉 . Mam ju od marca samozrejme bol spociatku respect pred tym vykonom, ved zo zaciatku som mal problem vobec plynule hadzat rychlosti a taktiez som mal kusok problem pri jazde v malych rychlostiach. Ale u nas pri KE mame jednu peknu cestu – jahodna, kde som travil vacsinu svojho casu a nabehal som tam plno plno kilometrov, pomalicky som zacinal klopit viac a viac az som zacal plynule jazdit zakruty na kolenach. Po zhruba 7-8 tisic som zavital na okruv v H a tam som naucil davat moto do extrem naklonov, udrzat „drift“ v zakrute atd… A taktiez som sa potom uz u nas posmelil a zacal skusat wheelies 😁 . Samozrejme som s nou aj padol 🤐 2 male pady a jeden vacsi, takze jednoznacne odporucam padaky na ram. Usetria nemale peniaze 😁 . Nad moto o ktorej pises som uvazoval, ze by bola nastupcom terajsej v mojej garazi, taktiez som rozmyslal aj nad nejakym litrovym jogurtovym dvojvalcom, ale este rok pockam nech ju mam komplet pod kontrolou. Takze to zhrniem 😉 : skus, nemusis sa bat pojde len tolko kolko jej ty pridas, zo zaciatku odporucam radit rychlosti okolo 9000ot/min. tam to nie je az take brutalne. Ale nezabudni na jedno : jogurt = okamzita investicia za komplet oblecenie, lebo zlomena noha v clenku za tych 5000 sk nestoji…

    P.S.: na gsx-r daj jednoznacne supercorsy vydrzia sice menej, ale podrzia v kritickych situaciach 🙂 . Dufam, ze sa stretneme na nejakom zraze dalsiu sezonu 😁

    #70037
    duggo
    Účastník (Participant)

    Gabriela , este mas kopec casu premyslat , teraz na zimu ju aj tak nekupis a do leta zmenis aj 5 krat svoj chtic . Skus si na nu sadnut , ci ti neni velka ,vysoka . Ked za par dni nasnezi , uz ani ten vodicak nestihnes 🙂

    #70038
    Lorenzo
    Účastník (Participant)

    Motorka ide len tak ako ťaháš plynové lanko 🙂

    #70039
    dominator
    Účastník (Participant)

    ope:

    zo zaciatku odporucas radit rychlosti okolo 9000ot/min. tam to nie je az take brutalne? 😕

    Pre Boha ziveho len to nie, ja by som zo zaciatku neodporucal prekracovat 4-5tisic!!

    #70040
    Lorenzo
    Účastník (Participant)

    Gabi, pokial sa na to cítiš 😉

    Motorka ide len tak ako ťaháš plyn. Rozumný to zvládne, debil sa aj na pionierke vytrepe.

    #70041
    Kenny
    Účastník (Participant)

    Ak sa to dá skús si tu motorku dať priškrtiť alebo ak je na ňu slabšie CDI aspoň zo začiatku kým sa s moto ako tak zoznámiš a dostaneš ju do ruky.

    Dominátor má sa tými otáčkami pravdu od 9000 to začína byť pílka do 4-5 tiscí je to celkom krotká cica mica. 😉

    #70042
    Eriq
    Účastník (Participant)

    ja si myslim, ze kupovat 600-vku je sebevrazda, ked dotycny nema ani vodicak… odporucam tiez 500-vku, ma tiez celkom fayn tah, na zaciatocnika az az…

    #70043
    xGABRIELAx
    Účastník (Participant)

    stale tu spominate 600vku a 500vku..ale aky je medzi nimi rozdiel?

    #70044
    chmelo
    Účastník (Participant)

    ahoj, treba zvazit ci ju budes alebo nebudes mat pod kontrolou, pretoze vykon je tam velmi velky…a hlavne si treba davat velky pozor, pretoze moze ist o zivot! ja som tuto sezonu zacinal-predtym som nejazdil na moto len na aute, kedze som si chcel kupit nejake cestne moto, nasiel som si autoskolu kde sa nejazdi len na jawe 350 ale aj na niecom viac. v mojom pripade Honda Hornet 600 cca 110koni. takze by som odporucil najprv si to skusit tam, ci sa ti bude jazdit dobre na niecom, co na zaciatku nemozes vobec vytocit do otacok a davat si pozor pri kazdom pustani spojky a pridani plynu.

    nakoniec som kupil ako certvy „motorkar“ starsiu Hondu CBR 600F… je to raketa, aspon pre mna, jazdi sa mi na nej super a poriadne vytocit ju som si este netrufol.. asi psychologicka brzda, chcem si ju este uzit a nie sa hned niekde vyvalat, takze pri mne ma este velke rezervy.

    takze moje odporucenie je skusit to najprv v autoskole a potom sama… ale nie len na jawke

    a este ku tomu radenie… na tej mojej to uz aj pod 9000ot/min pekne oziva a urcite by som ako zaciatocnik radil ovela nizsie.

    #70045
    chmelo
    Účastník (Participant)

    Rozdiel medzi 600 a 500 moze a aj nemusi byt velky. pozri nejake specifikacie moto a zistis ze maju rodielne vykony aj 600vky od roznych vyrobcov. ale mensia kubatura je zvycajne kusok nizsi vykon a vacsinou aj kusok lahsia moto.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 64 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri