Connect with us

Spravodajstvo

FREESTYLE V Košiciach – 1 x v hale na Slovensku

Publikovaný

on

?Night of the Jumps? kvalifikácia na Majstrovstvá sveta

A je to tu! Slovensko sa po prvý raz stáva ďalšou zastávkou Majstrovstiev sveta vo freestyle motocrosse! Strhujúca atmosféra plná extrémnych výkonov, doplnená pyrotechnickou a svetelnou show za účasti najlepších pretekárov z celého sveta ? to je Freestyle Motocross v Steel Aréne.

Predstavujeme vám prvých najlepších freestyle motocrossových pretekárov na svete, ktorých budete môcť vidieť v Steel Aréne 26. januára 2008.

V košickej Steel Aréne sa predstaví pätnásť FMX pretekárov, z toho minimálne piati, ktorí sú na prvých miestach svetového rebríčka. Svoju účasť potvrdili pretekári z Japonka, Nového Zélandu, Taliaska, Sledujte stránku fmx.sk [linka], kde sa môžete dozvedieť všetky potrebné informácie o tejto akcii.

Libor Podmol (1. 6. 1984): Vicemajster sveta a najlepší český pretekár. Ovláda backflipy (salto vzad) na rôzne spôsoby, ktoré predvedie divákom aj v Steel Aréne! Libor sa v poslednom období stal českým bezpochyby najúspešnejším jazdcom. Minulý rok získal titul vicemajstra svetového šampionátu IFMXF a tento rok sa usadil v čele celkového rebríčka IFMMX. Kto videl Mouku tento rok na X-fighters, ten tuší, že v Košiciach sa bude snažiť zajazdiť ešte väčšie peklo. Máme sa všetci rozhodne na čo tešiť.

Lukas Weiss (23. 3. 1982): Bavorčan Lukas Weis, jeden z najlepších motocrossových pretekárov v Nemecku, sa stal prvým nemeckým FMX šampiónom v roku 2004. O rok neskôr získal ?Luki? titul ?Whipmaster? a taktiež vyhral súťaž o najlepšie prevedený trik WHIP v rámci Night of the Jumps v Norimbergu. V apríli tohto roku získal svoje najlepšie umiestnenie vôbec, a to 4. miesto v súťaži Night of the Jumps v Bazileji. Jeho silnou motiváciou je dosiahnuť umiestnenie v TOP 10 v rámci Svetových majstrovstiev FMX.

Martin Schenk (19. 3. 1978): Skúsený FMX pretekár, ktorý sa stal vôbec prvým rakúskym ?backflipperom?! Jeho Back Flipy na rôzne spôsoby vám vyrazia dych a budete nechápavo krútiť hlavou.

Petr Kuchař (31. 12. 1971): Je prvým Európanom, ktorý predviedol Back Flip na motorke (salto vzad). Kuchta je legendou FMX scény v Čechách a je známi aj tým, že pomáha mladým začínajúcim FMX pretekárom. Kuchta, 13-násobný majster ČR, je neustále vo forme, a tak sa môžme všetci tešiť na jeho vystúpenie, v ktorom bez pochýb dokáže, že svojimi výkonmi nezaostáva pozadu oproti radu svetových FMX jazdcov.

Aleš Liemann (27. 7. 1983): Aleš Liemann je znova vo forme po dlhej pauze spôsobenej ťažkými zraneniami na motorke.

Daisuke Suzuki (25. 2. 1981): Z Japonska do Košíc!!! Áno, presne takú cestu má v pláne sympatický Japonec, ktorý vás príde pobaviť svojimi trikmi, ktoré má skutočne namakané. Jeho hoby FMX, surf, skate, BMX, knihy a počúva hip-hop.

Andre Villa (27. 4. 1982, Nórsko): Rok 2005 bol definitívne Andrého rokom. Nielenže vyhral Night of the Jumps v Miláne spolu s ďalšími medzinárodnými súťažami, ale získal aj 6. miesto v bodovaní IFMXF a v celej sezóne predvádzal tie najlepšie štýly. Jeho backflip kombá a lockbacky boli takmer perfektné. Vďaka svojim úspechom získal ocenenie IFMXF "Nováčik roka". O rok neskôr sa tak z neho stal jeden z najlepších svetových jazdcov. Odvtedy vyhral niekoľko súťaží Night of the Jumps a rovnako bol ťažko poraziteľným aj v rámci Svetových FMX šampionátov. V dôsledku zranenia však na poslednej súťaži stratil prvenstvo a umiestnil sa na 3. mieste. Momentálne je však opäť vo forme a pripravený dostať sa späť do TOP 5 Svetového IFMXF rebríčka.

David Rejsek (6. 6. 1986): David okrem toho, že je výborný show man ovláda jeden z najkrajších trikov na motorke "WHIP".

Nick Franklin (10. 9. 1981): Štýlové jazdy Novozélanďana budú patriť k najkrajším v Steel Aréne. Nick je profesionál, ktorý nepozná hranice extrému. Tento profesionálny novozélandský jazdec sa stal najčastejším víťazom súťaže Vodafone X-Air a v roku 2002 dokonca porazil svetového šampióna Tommyho Clowersa. Po ročnej pauze spôsobenej zranením opäť jazdí svetové kolo so špičkovými profesionálmi. Steel Aréna sa tak má na čo tešiť, ako sa Nicholas svojimi výkonmi opäť snaží pripraviť na prvenstvo v súťaži Vodafone X-Air.

Petr Pilát (12. 3. 1991): Ako najmladší na svete skočil back flip (salto vzad) na motorke, mal iba 14 rokov. Motokros jazdí od svojich 12 rokov. Odvtedy podľahol niekoľkým vážnym zraneniam až hrozilo, že s jazdením skončí. V skutočnosti ho to od skákania nikdy neodradilo, a tak sa v roku 2005 zapísal do dejín ako najmladší človek na svete, ktorý skočil backflip. Za svoje úspechy vďačí aj tomu, že jeho učiteľom je legenda českého freestyle motokrosu – Petr Kuchař. V poslednej dobe sa rýchlo zlepšuje a niektorí tvrdia, že raz sa bude môcť rovnať s takými hviezdami, ako je Travis Pastrana a Nate Adams. Steel Arena sa tak môže tešiť na vystúpenie najväčšej súčasnej nádeje českého freestylu!

Vstupenky už v predaji!!!
Cena vstupenky v predpredaji v sieti Ticketportal:
599,-Sk, 699,-Sk

Horné tribúny: 699,-Sk /A32 – A36, B32 – B36/
Horné tribúny: 599,-SK /A31, A37, B31, B37/
Dlhé strany + rohové strany: 699,-Sk /A13-A18, B12-B17/
Krátke strany: 599,-Sk /A12-B11, A19-B18/
Deti do 130cm zľava 20%
Držitelia preukazov TP/ZTP zľava 50% , doprovod plná cena lístka

Program akcie:
18:00 Otvorenie arény pre verejnosť
19:00 Začiatok akcie
19:02 Predstavenie pretekárov
19:10 Kvalifikácia FMX
20:00 Show BMX + Pit Bike Show (mini motorky)
20:10 Súťaž best WHIP (súťaž o najlepšie prevedený trik WHIP)
20:30 Prestávka
20:50 Synchro jazdy (dvaja proti dvom)
21:10 Show BMX + Pit Bike Show (mini motorky)
21:25 Finále FMX
22:00 Záverečný ceremoniál
22:30 Autogramiáda pretekárov


Foto v albume: BOARDCORE AGENCY SK s.r.o. a A-Media

A-Media

Freestyle Košice

1 komentár

1 komentár

  1. VladiB

    15. decembra 2007 at 9:51

    Dúfam, že to bude super a že to vyjde tak, ako je sľubované. Už sa teším, na tej hline to bude unikátne.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri