Connect with us

Podujatia

Freestyle v Košiciach

Publikovaný

on

Od promotera Majstrovstiev ČR vo freestyle a usporiadateľa podujatia seriálu Majstrovstiev sveta vo freestyle v Liberci (FIM mistrovství světa night of the jumps Liberec 2008 ) sme obdržali doplňujúce informácie k pripravovanému podujatiu v Košiciach. V tlačovej správe č. 2/2008 sme uvádzali, že vás informovali, že sa nejedná o ? preteky FIM Majstrovstiev sveta freestyle ? ako prezentuje usporiadateľ (podľa internetovej stránky) spoločnosť Boardcore agency SK, s.r.o.

Podujatie v Košiciach je, tak ako sme uvádzali je jedným z troch kvalifikačných pretekov na pripravované podujatie seriálu MS v Liberci, t.j. opravujeme informáciu, že podujatie v Košiciach je jedným z kvalifikačných pretekov českej reprezentácie. Je to kvalifikácia na štyri voľné, tzv. divoké karty na predmetné MS v Liberci, ktoré Autoklub Českej republiky ako usporiadateľská federácia majstrovstiev sveta obdržala . Tlač.správa č.2/2008 bola spracovaná na základe informácie, ktoré SMF obdržala telefonicky a e-mailom zo sekretariátu ACCR.

Avšak uvedená informácia nič nemení na skutočnosti, že usporiadateľ nepravdivo predáva podujatie ako FIM kvalifikáciu na Majstrovstvá sveta. Takáto kvalifikácia pod FIM vôbec neexistuje, je to čisto záležitosť ACCR, resp. promotéra freestylu v ČR a zároveň usporiadateľa uvedených MS v Liberci.
Opätovne uvádzame, že hlavným záujmom Slovenskej motocyklovej federácie je podpora rozvoja motocyklového športu na Slovensku, za týmto účelom boli uskutočnené telefonické rokovania s uvedeným promotérom, počas ktorých došlo k objasneniu celej problematiky ohľadne prezentácie freestylového podujatia v Košiciach. Obe strany sa zhodli na tom, že celá uvedená situácia vznikla len ako dôsledok neznalosti štruktúry FIM a príslušných Majstrovstiev sveta, resp. komunikačnej chyby usporiadateľa a ACCR. Napriek tomu pevne veríme, že podujatie dopadne hlavne po športovej stránke úspešne, k čomu sa SMF snaží prispieť aspoň odbornou pomocou, formou účasti oficiálnych činovníkov SMF.

Sekretariát SMF

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri