Connect with us

Testy a recenzie

GARMIN vám stráži majetok – Test Garmin GTU 10

Publikovaný

on

Spoločnosť Garmin, globálny líder v oblasti navigačnej techniky, rozširuje svoju ponuku o novinku – lokalizátor Garmin GTU 10. GTU 10 je mini zariadenie s GPS – teda satelitom navádzaný lokalizátor, ktorý neustále monitoruje svoju polohu a túto informáciu dáva podľa individuálneho nastavenia okamžite, ale podľa zadaného času svojmu majiteľovi a to priamo do mobilu, či PC.

Ukradli vám motorku, neviete kde vám chodí manželka?
Niektoré veci z tejto pasáže sa vám síce budú zdať scestné, ale v dnešnej dobe plnej zla možno až také scestné nie sú, takže: táto spratná, a hlavne nenápadná krabička sa umiestni do vášho monitorovaného objektu a vy máte okamžitú informáciu o tom, či je objekt práve v pohybe, stojí a zároveň vidíte jeho presnú polohu. Slúži na ochranu vášho majetku a nemusí to byť práve motorka, alebo auto. Môže visieť na obojku vášmu psíkovi ktorý sa rád zatúla, odsledujete si svojho tínedžera, či vám nechodí poza školu, alebo ho ukryjete do svojho tretieho drahého bicykla, pretože prvé dva vám už ukradli. Už sa vám to začína páčiť?

Ak je to zložité, tak to nechcem
Toto je väčšina reakcií ľudí, ktorí sa stále neskamarátili s novodobými elektronickými hračkami. Nie je to zložité, je to skoro až primitívne, musíte mať ale minimálne znalosti so surfovaním na internete. Zariadenie treba aktivovať na stránke www.my.garmin.com (je to v slovenčine), je potrebné vytvoriť si vlastné konto, potom jednoducho prejdete na ikonu „PODPORA“ pokračujete kliknutím na „MY GARMIN“ a ste doma. Zobrazí sa vám mapa sveta, potom už len stačí kliknúť na „LOKALIZOVAŤ“ a v priebehu niekoľko sekúnd zistíte, kde sa vaša manželka s GTU10, ktorý ste jej predtým skryli v kabelke nachádza a to s mimoriadne veľkou presnosťou na doslova pár metrov.

Ako to funguje v mobile?
Jednoducho si stiahnete mobilnú aplikáciu Garmin Tracker dostupnú aj v slovenčine pre systémy Android a iPhone. Je zadarmo a inštalácia je jednoduchá, po spustení si aplikácia vyžiada meno a heslo a použijete to, ktoré ste si vytvorili do PC. Na mobile sa zobrazí mapa sveta, dotykom dajte „LOKALIZOVAŤ“ a behom chvíľky viete že vaša ukradnutá motorka cestuje na Ukrajinu bez vás.

GTU10 posiela aj SMS, ale aj e-maily
Pokiaľ nechcete stále zapínať mapu, v nastaveniach si môžete určiť napríklad aj to, že pokiaľ sa GTU 10 pohne mimo vami určenej zóny, príde vám SMS, alebo e-mail, že zariadenie opúšťa chránenú zónu. Tá zóna môže byť vaša garáž, alebo aj celá štvrť, či dedina a je len na vás akú veľkú zónu si na mape nakreslíte. S kľudom ho môžeme nazvať elektronický obojok. SMS a e-maily posiela v kombinácii s dátovými službami mobilných operátorov. Pri zakúpení GTU 10 dostávate predplatenú licenciu na 1 rok v sieťach mobilných operátorov v EU.

Prax je doslova zábavná
Nastavenie služieb umožňuje sledovanie zariadenia s lokalizáciou od 30 sekúnd až do 15 minút, prípadne nepretržite. Podľa toho vydrží batéria zariadenia až do 4 týždňov prevádzky. Napríklad, pokiaľ sa zariadenie nachádza vo vami vytvorenej geografickej zóne, zariadenie spí a šetrí batériu a aktivuje sa až po prekročení hranice zóny. Toto zariadenie nemusíte ale sledovať len vy, ale môžete prizvať aj priateľov, pokiaľ tak navolíte v PC. Priatelia ale musia mať vlastné stopovateľné zariadenie.

Technické parametre / cena:

Cena: 199,90 Eur
Rozmery: ŠxVxH: 3,4 x 7,8 x 2,0 cm
Hmotnosť: 48,5 g
Teplotný rozsah: – 20°C do + 60°C
Záznam a spáva trás: 20 000 bodov
Pohotovostná doba: až 4 týždne podľa typu nastavenia
Vodotesnosť: áno IPX7

Zariadenie na test zapožičal: CONAN s.r.o. Žilina

Ak to chceš kúpiť, klikni tu: [linka] – sekcia novinky

Text: V. Brniak, foto: autor a Garmin

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 6/2012 Janka

Lokalizátor Garmin GTU 10

GARMIN vám stráži majetok – Test Garmin GTU 10

6 komentárov

6 Comments

 1. campa

  15. júna 2012 at 7:04

  👍

 2. VladiB

  15. júna 2012 at 8:29

  GTU 10 = agent 007

 3. zahri

  16. júna 2012 at 6:58

  Pekny napad, neprinasa vsak nic nove a kedze to je zavisle od gps signalu tak odporucam skusit aj test co to spravi v korbe dodavky napr. tranzit, master … nemyslim ze vacsina kradezi moto je taka ze zlodej na motorke odide po vlastnej osi.. tam sa straca vyznam tohoto zariadenia

  kazdopadne vydrz baterie 👍 a vyhodou je este velkost zariadenia cize sa to da umiestnit kdekolvek

 4. kicky

  19. júna 2012 at 13:04

  Len doplnim ze predlzenie GSM licencie po roku na dalsi rok je aktualne za 50€. Pokial si nezaplatite po roku 50€ za licenciu je toto zariadenie nepouzitelne…

 5. milan3232

  19. júna 2012 at 19:31

  No, podla mna su aj ine a lepsie zariadenia na tuto cinnost. A oficialne lacnejsie.

 6. jtaxi

  5. júla 2012 at 12:40

  Chcem si jedno taketo kupit na skuter do Chorvatska a jedno na motorku.
  Oboje hlavne kvoli tomu, aby si mohla pozriet rodina i kamarati, kde som, ale ani taka nahradna ochrana proti kradezi nie je na zahodenie.
  Oproti inym rieseniam sa tuna neplatia ziadne roamingove poplatky, teda ak som to spravne pochopil.
  A sledovat ma moze ktokolvek, komu to „dovolim“ aj na jeho mobilnom telefone.

  Ak viete niekto o lepsich a zacnejsich zariadeniach, tak sem s nimi prosim 👍

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri