Connect with us

Testy a recenzie

H-D MY 2020 v San Diegu – nový model a nástup elektronických asistentov

Publikovaný

on

Harley-Davidson si začiatkom septembra pozval novinárov do slnkom zaliateho San Diega, kde predstavil svoje novinky na nadchádzajúcu sezónu. K už predstavenému modelu Livewire pribudol na rok 2020 úplne nový model Low Rider S a ďalšie novinky sa týkali modelového radu Touring. Samostatnou kapitolou je exkluzívna kategória modelov CVO, ktorá sa najnovšie rozšírila o populárnu trojkolku Tri Glide.  


H-D Low Rider S

Úplne nový model, ktorý rozširuje modelový rad Softail o ďalší športovo ladený cruiser. V porovnaní e extrémnejšie ladenými modelmi ako sú FXDR 114 alebo Fat Bob, predstavuje Low Rider S komfortnejšiu voľbu. Posed s vyššie umiestnenými stúpačkami a rovnými riadidlami posadí jazdca do jemného predklonu s nohami zalomenými skoro v pravom uhle a je tak ladený presne v duchu športového cruisera, no zároveň jazdec tu stále nájde dosť pohodlia aj na dlhšie výlety. O patričnú zábavu sa postará veľký dvojvalec Milwaukee Eight 114, ktorý pri zdvihovom objeme 1 868 ccm disponuje výkonom 93 k a masívnym krútiacim momentom 155 Nm. Kvalitný softailový podvozok je vystužený prednou vidlicou typu upside down, ktorá v porovnaní so štandardnou verziou modelu Low Rider prináša ostrejší sklon. Zároveň sa môžete spoľahnúť na výkonné brzdy v podobe dvojice kotúčov vpredu. Dizajnu dominuje tmavá farba v kombinácii s bronzovou farbou ráfov kolies. Užitočným doplnkom, ktorý nie je len dizajnovým prvkom je malý čelný štít, ktorý prekvapivo dobre odvádzal nápory vetra aj vo vyšších rýchlostiach.  


 H-D Touring 

ouringové modely tradične patria na vrchol ponuky amerického výrobcu a modelový rok 2020 to naplno potvrdzuje. Najvýznamnejšou inováciou je nový balík elektronických asistentov, ktorý sa ukrýva za skratkou RDRS (Reflex Defensive Riding Systems). V tomto prípade nechýba náklonové ABS spolu s trakčnou kontrolou, ktorá rovnakou rozpozná kedy je motorka v náklone a upraví citlivosť trakčnej kontroly. Vítaným doplnkom je elektronicky asistent rozbehu do kopca, ktorý v prípade ak podržíte brzdu dlhšie ako 5 sekúnd, tak sám motorku zabrzdí až do jej rozbehu. Posledným doplnkom je spojka so systémom kontrolovaného preklzu a zabraňuje zablokovaniu zadného kolesa pri náhlom a agresívnom podradení. Ďalšou novinkou je systém H-D Connect, ktorý po nainštalovaní apky Harley-Davidson cez mobilné siete spojí motorkou s vašim mobilným zariadením. Jazdec má k dispozícii množstvo informácii o stave motorky, vyhodnotení jazdy alebo servisných intervaloch. Zároveň vás motorka na diaľku informuje v prípade, že s ňou niekto manipuluje a v prípade krádeže môžete monitorovať pohyb motorky.  


CVO

Už viac ako 21 rokov sa pod označením CVO ukrývajú exkluzívne modely, ktoré prejdú výraznými úpravami priamo vo fabrike. Najnovšie sa do tejto vybranej spoločnosti dostáva aj trojkolka Tri Glide, ktorá je populárna najmä v Severnej Amerike. Okrem luxusných doplnkov je tento model podobne ako ostatní zástupcovia CVO vybavený najväčšou a najvýkonnejšou verziou motora Milwaukee Eight s označením 117 (1 923 ccm).  

Jazdné dojmy z nových modelov vám prinesieme už čoskoro v samostatnom teste.

H-D MY 2020 v San Diego – nový model a nástup elektronických asistento

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri