Hayden víťazom kvalifikácie na VC Austrálie

Američan Nicky Hayden vyštartuje do nedeľňajšej Veľkej ceny Austrálie, trinásteho podujatia šestnásťdielneho seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, v triede MotoGP z prvej pozície. Na Phillip Islande vyhral 25-ročný jazdec Hondy sobotňajšiu kvalifikáciu, keď mu na 4,445 km okruhu namerali čas 1:29,020 min. Hayden tak ako druhý jazdec za posledných osem rokov vyhral v Austrálii dvakrát v rade kvalifikáciu, naposledy sa to podarilo v rokoch 1997 a 1998 domácemu idolovi Mickovi Doohanovi. Hayden bol v sobotu o vyše 3 desatiny sekundy rýchlejší ako Japonec Šinja Nakano na Kawasaki, z tretej priečky vyštartuje Talian Valentino Rossi. V triede do 250 cc potvrdil svoju tohtoročnú dominanciu aj v sobotu Španiel Jorge Lorenzo na Aprilii, v najslabšej kubatúre do 125 cc vyhral kvalifikáciu Fín Mika Kallio na KTM.