Connect with us

Spravodajstvo

Honda CRF450R 2009

Publikovaný

on

Na rozdiel od konkurencie Honda trochu počkala s predstavením offroadových špeciálov na nastávajúcu sezónu, no podľa prvých informácii sa čakať oplatilo. Najviac pozornosti sa venovalo 450-ke, ktorá je prakticky úplne nová. Motor prešiel kompletnou modernizáciou, no najväčšou novinkou je elektronický systém vstrekovania paliva, ktorý na svoj chod nepotrebuje externý zdroj v podobe batérie a na naštartovanie mu stačí energia, ktorú vyvinie jazdec pri mechanickom nakopnutí štartéra (podobný systém používa aj Suzuki RM-Z450).
Elektronický systém vstrekovania sa automaticky prispôsobí zmenám prostredia a ponúka rovnaký výkon v rôznych nadmorských výškach.
Menšia spotreba paliva umožnila zmenšiť nádrž až o 1,5 l.
Honda ponúka programovací kit vyvinutý priamo v HRC, ktorý umožňuje individuálne meniť nastavenie výkonových kriviek.
Nové výfukové potrubie je prispôsobené potrebám vstrekovania paliva a dopĺňa ho krátka koncovka výfuku, ktorá je posunutá čo najbližšie k ťažisku motocykla.
Okrem motora sa výrazných úprav dočkal aj podvozok. Nový rám 5-tej generácie je užší a ľahší, čo sa prejavuje aj na celkových kompaktných rozmeroch motocykla.
Nové rozmery prinášajú aj celkové zníženie ťažiska motocykla a uľahčujú ovládanie, ktoré by malo byť bližšie k ovládaniu 250-ky, čo aj bolo jedným z hlavných cieľov konštruktérov.
Nový zadný tlmič pruženia pochádza od firmy KYB. Podobne aj predná teleskopická vidlica so zväčšeným priemerom klzákov (48 mm) pochádza od tej istej firmy.
Nové plasty podtrhujú nový a štíhly dizajn, ktorý dopĺňa aj hmotnosť motocykla, ktorá je o takmer 3 kg nižšia, ako u predchádzajúceho modelu, čo je v tejto kategórii naozaj dosť.
Nová Honda CRF450R sa tak zaraďuje medzi bohatú ponuku offroadových špeciálov na nastávajúcu sezónu a je vysoko pravdepodobné, že nový model nadviaže na úspech predchádzajúcich generácii a stále bude patriť medzi najpočetnejšie zastúpené modely v štartovom poli.

Honda CRF450R 2009

Advertisement

4 komentáre

1 komentár

 1. tomXX

  12. septembra 2008 at 14:26

  Pekna titulna fotka. Ale verim, ze by to jazdec urobil aj na KTM 😈

 2. kxbibo

  12. septembra 2008 at 21:29

  tomXX to je fotomontáž to urobil jazdec na Husabergu 😈

 3. Srnec

  15. septembra 2008 at 12:42

  No jasne to je moto je to spravene na tej moto ktora tam je na honde a je to masina 😎

 4. Srnec

  15. septembra 2008 at 12:57

  Hmm

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri