Connect with us

Spravodajstvo

Hurá na trať MotoGP do Brna! – Ale PEŠI

Publikovaný

on

Do paddocku alebo boxovej uličky sa ľudia na Grand Prix Českej republiky môžu dostať už niekoľko rokov. Tradičný štvrtkový Pit Walk a PaddockWalk ale tento rok na Masarykovom okruhu doplní ešte jedna netradičná prechádzka. Priamo po závodnej trati.
„Podarilo sa nám s promotérom vyjednať, že môžeme v priebehu pretekárskeho víkendu pustiť fanúšikov priamo na trať. A nielen na nejaký krátky úsek, otvorená bude minimálne celá cieľová rovinka a pravdepodobne aj nasledujúce úseky,“ opisuje šéfka okruhu Ivana Ulmanová.

Track Walk,
alebo prechádzka po trati, bude určená len tým najskalnejším fanúšikom, ktorý na pretokoch trávia celý víkend. Okruh si pre nich našiel čas v piatok podvečer. Plocha bude otvorená od 18.30 – 19.30 h. „Vstupovať sa bude v priestore štartu a ľudia sa budú môcť vybrať na prechádzku v smere trati. Ako ďaleko, to ešte musíme dohodnúť,“ vysvetľuje manažérka pretekov Grand Prix Radka Dvořáková.
A ešte bude platiť jedno obmedzenie: ľudia musia naozaj po svojich. Na bicykloch, kolieskových korčuliach alebo iných „približovadlách“ ju ochranka na trať z bezpečnostných dôvodov nepustí.
Prechádzku po dráhe dostanú návštevníci ako bonus k bežnej vstupenke. „Žiadne vstupné na viac vyberať nebudeme. Na dráhu pustíme držiteľov všetkých typov trojdenných vstupeniek kúpených v predpredaji alebo na mieste,“ spresnila Dvořáková.

Pit & Paddock Walk už vo štvrtok
Už vo štvrtok popoludní, potom prebehne tradičná Pit & Paddock Walk. Fanúšikovia sa pri ňom dostanú do boxovej uličky, z ktorej môžu nahliadnuť do boxov jednotlivých tímov a aj do paddocku. Teda na miesta, ktoré sú inak počas celého víkendu, pre bežných návštevníkov uzatvorené. „Systém vstupeniek je rovnaký ako minulé roky. Do predaja púšťame limitovaný počet štyroch stoviek vstupeniek, každá stojí tisíc korún,“ vysvetľuje Radka Dvořáková. A dodáva, že výnos zo vstupného poukáže Automotodrom Brno nadácií RidersforHealth, ktorá sa stará o vzdelávanie detí predovšetkým v Afrike.

Grand Prix Českej republiky sa na Masarykovom okruhu jazdí od 15. do 17. augusta, vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na www.czechgp.com. Až do konca júla sú za výhodnejšie ceny.

ZDROJ: AMD Brno

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri