Connect with us

Spravodajstvo

Indian ako ho nepoznáte: FTR 1200S Black Swan

Publikovaný

on

Indian FTR Black Swan od Workhorse Speed Shop

Nás v redakcii nesmierne teší, že sa oživená značka Indian začína objavovať čoraz častejšie aj inak, než len v sériovom stave. Táto legenda si to jednoznačne zaslúži. Najnovší počin má na svedomí priamo zakladateľ firmy Workhorse, Brice Hennebert. Táto pretvorená FTR je už na pohľad úplne iné železo, na aké sme zvyknutí. Je to perfektný mix rôznych smerov a nálad na motocyklovej scéne.

Ako vraví Brice, jeho hlavnou inšpiráciou boli športové motorky z 90. rokov, ku ktorým pridal rôzne ingrediencie, dokonca aj tie zo sveta automobilov. Túto motorku staval priamo pre konkrétneho zákazníka, ktorý mu dal 3 veci: sériovú FTR, peniaze (bez nich asi nič, že…) a voľné ruky. A výsledok vidíte pred sebou. Dovolím si tvrdiť, že podarený ale najmä originálny výtvor. Áno, nebude každému po chuti, ale investor je maximálne spokojný. A to bol cieľ, postaviť mu krásnu a originálnu mašinu.

Absolútne všetko je na tejto motorke „custom made“. Od výfuku Akrapovič, cez karbónovú karosériu až po podvozok a jeho komponenty (zadný tlmič je napr Öhlins Racing). Mimochodom kapotáž váži len, a teraz pozor, 1,8 kg! Nie je navyše prekrytá farbou, takže už na pohľad je vidno nádhernú štruktúru vláken, ktoré ju tvoria. Pastva pre oči.

Sériové brzdy išli preč a na ich miesto prišli nové od značky Beringer. Tlačová správa síce hovorí, že kompletný systém predných bŕzd váži cca 1kg, ale tomuto údaju sa mi rozhodne nechce veriť. Pravdepodobne bol myslený iba strmeň (x2) s príslušenstvom.

Kolesá tvoria karbónové ráfiky Rotobox (opäť nelakované), na ktorých sú natiahnuté pneumatiky GP Racer značky Dunlop. Ako čerešnička na torte je potom poťah sedadla a prístrojovky látkou Alcantara. Fakt vkusné!

Ak by vás zaujímala cena tejto prestavby, tak nemusí. Jednak nebola zverejnená a jednak je motorka už dávno u svojho majiteľa. A áno, druhý kus nevznikne… Tak nám ostáva len týchto pár obrázkov, ktorými sa môžeme kochať.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri