Connect with us

Podujatia

INTERMOT ? svetová výstava motocyklov začína

Publikovaný

on

Všetci, kto sa tešíte na novinky motocyklov pre rok 2009, sa už skoro dočkáte. Samozrejme, že veľa svetových výrobcov použilo internet a v predstihu nás oboznámilo s množstvom svojich modelov, ale to dôležité sa odohrá práve v 41. týždni t.r. na výstave INTERMOT 2008 v nemeckom Kolíne. V podstate je to prvá možnosť pre verejnosť oficiálne vidieť novinky na vlastné oči.

Intermot Kolín
Táto výstava ožila v Kolíne opäť po rokoch v r. 2006 a boj o motorkársku výstavu vyhral práve Kolín pred Mníchovom, ktorý sa teraz každoročne strieda s Parížom. Intermot v Kolíne nad Rýnom sa koná 8.-10. októbra, brány pre bežných návštevníkov sú otvorené od 08.00 do 19.00 h každý deň. Výstava už prebieha aj 6. a 7. teda utorok a stredu, ale prvý deň je určený hlavne pre novinárov a druhý pre odbornú verejnosť, čím sa myslia predajcovia a výrobcovia, ktorí tu môžu vstúpiť na špeciálne pozvánky.
V tomto roku má návštevník dispozícii haly č.: 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 10. Pre tento rok ešte vystavovateľ neuviedol presný počet vystavovateľov, ale v r. 2006 tu bolo 1 122 vystavovateľov na ploche 120 000 m² a s počtom návštevníkov 187 000 sa Intermot radí medzi najdôležitejšie nemecké i medzinárodné výstavy. Denný lístok stojí 12 ? a dvojdenný 19 ?. Problém pre návštevníka je zohnať lacný let a tak vás obojsmerná letenka môže vyjsť 5 – 7000 Sk na osobu. Autom zo stredu Slovenska je to cca 1100 km, výhoda v tomto smere je tá, že nemecké a rakúske diaľnice nie sú tak upchané ako talianske a ak teda chcete vidieť veľa noviniek aj keď nie všetky, musíte navštíviť Kolín.

Bohatý sprievodný program
Navyše na Intermote môžete vidieť bohatý sprievodný program, autogramiády a množstvo exhibícii a motocyklových pretekov na vonkajších plochách. Sprievodný program je tak bohatý, že ak by ste ho chceli pozerať celý, tak sa do hál ani nedostanete, pretože je tu naplánovaný napr. exhibičný freestyle motokros, stuntshow aj takej hviezdy akou je Chris Pfeiffer, ďalej preteky minibike, supermoto, skútrov + možnosť vyskúšať si niektoré novinky motocyklov priamo na vyhradenej trati výstaviska. Presnejšie každú polhodinu, každý deň sa niečo deje a nemá to konca. Kolínske výstavisko ponúkne návštevníkovi veľa, ale nie toľko, aby bola výstava plnohodnotná. Prečo? Pretože milánska Eicma priťahuje talianske a španielske značky, ktoré si predstavenie svojich noviniek nechávajú práve na novembrovú taliansku výstavu. Ak potrebujete o výstave Intermot informácii viac, tu je linka: [linka]

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri