Connect with us

Spravodajstvo

ISDE: Výsledky po II. dni konečne zverejnené

Publikovaný

on

Po značných problémoch na strane organizátorov boli oficiálne výsledky druhého súťažného dňa, ako i priebežné poradie po dvoch odjazdených dňoch zverejnené až dnes cca o 17,00 hod. nášho času ( 13,00 hod. v Chile). Jazdci prakticky do dnešného tretieho dňa nastupovali len s neoficiálnou informáciou o svojom účinkovaní počas utorka, avšak i improvizované výpočty sa potvrdili Slovakia young team zostáva i po druhom dni na 3.mieste v súťaži klubových tímov ( strata na prvého 3,47 min.) a Slovakia club team je na mieste piatom i keď sa im podarilo dosť značne stiahnuť náskok štvrtého tímu Club team #1 na necelých 14 sekúnd. V samostatnom hodnotení druhého súťažného dňa skončil Slovakia young team na treťom mieste a Slovakia club team hneď za nimi na mieste štvrtom, ale po súčte dvoch dní sa na poradí zatiaľ nič nezmenilo. V klubovej súťaži vedie španielsky Club RFME, na mieste druhom je team Italia.

V hlavnej súťaži trofi tímov po druhom dni vedú Fíni pred Francúzmi a Talianmi. Český tím, ktorý prišiel o jedného z najlepších jazdcov Víťa Kuklíka ( zranenie) je na 11.mieste. V juniorskej súťaži vedie juniorský trofi tím Španielska pred Francúzmi a Austráliou. Česká juniorka postúpila z 12.miesta na miesto 9. Zo súťaže juniorských tímov vypadol tím Talianska, nakoľko dvaja jeho jazdci boli medzinárodnou JURY diskvalifikovaní.

Dnes sa jazdí tretí deň na novej trati, chlapci už majú za sebou viac ako polovicu trate, zatiaľ sú všetci v poriadku.

Postavenie našich jazdcov po triedach v klubovom hodnotení :

C 1: Radek Matoška 7.miesto

C 2: Jaroslav Katriňák 3.miesto
Ivan Jakeš 6.miesto

C 3 : Zlatko Novosád 2.miesto
Juraj Dozsa 4.miesto
Peter Králik 9.miesto


Postavenie slovenských jazdcov v hodnotení všetkých štartujúcich jazdcov po druhom dni (426 jazdcov):
88. Katriňák, 102.Matoška, 116. Jakeš, 122. Novosád, 130. Dozsa, 158. Králik

Vedúci jazdci v triedach TT a JTT:
E1: Guerrero Cristóbal (Špa.). E2: Salminen Juha (Fin.), E3 : Caselli Kurt (USA)

V súvislosti s pretrvávajúcimi problémami s časomierou na tohtoročnej šesťdňovej sme obdržali tlač.správu od českých zástupcov médii, ktorú vám prenášame z dôvodu objasnenia situácie kompletnú :
Italští časoměřiči to nezvládají!
Tiskový servis České reprezentace (Ivo Helikar a Karel Malina) se ozvali krátkou, ale výstižnou zprávou přímo z dějiště ISDE…. Zpráva vlastně říká, zlatí Slováci….. to co předvádí Italští Časomírové je opravdu hrůza. (více v článku)


Dobrý den,
prosím neděste se, Dokup žádných 42 minut nechytil, je to jen bordel časoměřičů, protože ho nezachytili na příjezdu. Tohle jsem ještě nezažil, aby se čekalo na výsledky do poledne dalšího dne a takhle to vypadalo, Testy nám tu vyjíždějí po dvou dnech sečtený, 2. Den zase samostatně a není průběžný čas. Italští novináři, kterých je tu hodně, mají u každý časovky svého člověka a sčítají si to sami a mají to pak na stránkách Italské federace, kde se to dá dohledat, ale mají to tam jen po svůj tým.

Časoměřiči jsou z italského Bergama, loňští Slováci byli proti nim zlatí… My si myslíme, že TT je na 10. a Junioři 7. – ale bez záruky.

Ivo Helikar
Sekretariát SMF

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri