Connect with us

Podujatia

Ísť príkladom na dvoch kolesách

Publikovaný

on

Ak vieš na chvíľu zahodiť národnostnú a nábožensko-kritickú ateistickú nevraživosť, čítaj ďalej.

Väčšinu môjho času pri surfovaní po nete zaberie jedna a tá istá tematika ? motorky a všetko čo sa deje okolo nich. Možno rokmi, možno kilometrami, no dozrel som akosi do štádia, kedy je pre mňa jeden z najdôležitejších atribútov bezpečnosť jazdy /aj/ na motocykli. S tým súvisí viacej vecí, technických, názorových atď. O jednom takomto faktore bude nasledujúcich pár riadkov.

Raz som objavil na jednej maďarskej motorkárskej stránke článok o udalosti, ktorá sa koná v znamení myšlienky Ísť príkladom na dvoch kolesách. Po prečítaní som dospel k názoru, že táto akcia v sebe zahŕňa všetky myšlienky, ktoré sú mi blízke a sympatické.
Tohto roku je to tretí krát usporiadaná Motorkárska púť v dedinke Ecséd neďaleko hraničného pásma s Maďarskom na púťovom mieste pri miestnej kaplnke. Koná sa v dňoch 1. ? 3.5.2009, pričom 2. mája je slávnostná svätá omša od 16.00 hod. v rámci ktorej bude vysvätený pamätník motorkárov, ktorí už nie sú medzi nami. Keďže sa koná v Maďarsku, bude to zaujímavé pre maďarsky komunikujúcich motorkárov a fanúšikov dvoch kolies. Viem, že pár ľudí z fóra bolo na podobej akcii vlani v Čechách, je ale škoda, že sa takéto niečo neusporiada aj u nás. Viera je súkromná vec každého z nás, nikoho nechcem presviedčať alebo lámať, nie som náboženský fanatik! Som obyčajný radový motorkár, veriaci, akých je medzi nami v našej motorkárskej komunite veľa. Preto miesto veľkých rečí už len krátka organizačná poznámka: od nás z Dolniakov /okres Veľký Krtíš/ odchádzame partia motorkárov v sobotu 2. mája ráno okolo 8.30, ak sa niekto chce pridať ku nám, bude vítaný. 

GaST – Gabriel Pulai

Advertisement

7 komentárov

1 komentár

 1. misi

  31. marca 2009 at 18:47

  Nie som náboženský založený, ale ten nápad s pamätníkom je dobrý. Škoda, že u nás tekéto niečo nie je 😕 aspoň o tom neviem (keď je, tak sorry) Možno časom. PS: Česť pamiatke všetkým zosnuliím motorkarov. 😟

 2. Dies

  31. marca 2009 at 19:57

  Nie som fanatik a ani maďarskej národnosti. Ale to je dobrý nápad.

 3. ZOMBY

  31. marca 2009 at 22:48

  No a co jazda za zosnulych motorkarov ?!

 4. ingo

  31. marca 2009 at 23:32

  Pri tej jazde treba dať priestor kňazovi na krátku modlitbu pri kríži a máme takú malú púť aspoň na začiatok

 5. AMIS

  31. marca 2009 at 23:52

  Nestotožňujem sa s náboženským odkazom tejto akcie, ale ako motorkár amatér sa jej (ak čas vydá) rád zúčastním. Kto bude chcieť tomu preložím 😁 Samozrejme verný mojej náboženskej antipatii budem stáť opodiaľ (aspoň500m) a pofajčievať si, kým omša neskončí.

 6. Venco

  1. apríla 2009 at 5:53

  AMIS Sirili sa tu take reci, ze si mal prestat fajcit. 😉

 7. kankoXF

  1. apríla 2009 at 7:37

  Venco to bola tazka dezinformacia! Nikdy, nikto taketo nic nepocul a ani nehovoril! 😁 😁 🤣

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri