Connect with us

Spravodajstvo

Jazda elegantných gentlemanov 2015

Publikovaný

on

Otázka: Čo dosiahneme spojením zákernej choroby, ktorá zabíja vyše 1300 mužov každý deň a klasického štýlu motocyklov?

Odpoveď: Jazdu elegantných gentlemanov: unikátne celosvetové podujatie na mieru upravených  motocyklov, ktoré dáva „zbohom“ chorobám prostaty.

V nedeľu, 27. septembra 2015 viac ako 30 tisíc elegantne oblečených vznešených pánov vo vyše 40 krajinách sveta osedlá svoje motocykle v štýloch café racer, bobber, scrambler, scooter a iných klasických upravených štýloch, aby zvýšili povedomie o tejto zákernej chorobe a popri tom pomohli vyzbierať finančné prostriedky na jej liečbu.
Cieľom tejto akcie je, aby elegantne upravení páni a pôvabné dámy vo veľkom štýle jazdili na svojich motorkách, šírili radosť a zábavu vo svojich komunitách a zároveň povzbudzovali mužov, aby sa starali o svoje zdravie.

Na podporu výskumu liečby chorôb prostaty
V roku 2013 vyzbieralo na výskum liečby rakoviny prostaty 11 tisíc účastníkov v 145 mestách vyše 227.000 dolárov.V roku 2014 sa jazdy zúčastnilo už niečo vyše 20 tisíc ľudí v 257 mestách a spoločne sa im podarilo vyzbierať viac ako 1,5 milióna dolárov. Tento rok je cieľom vyzbierať 3 milióny dolárov.

„Povedzte mi viac, pane!“ – o jazde elegantných gentlemanov
Jazda elegantných gentlemanov vznikla v roku 2012 v austrálskom Sydney. Inšpiráciou bola fotografia hlavnej postavy Dona Drapera z televízneho seriálu Mad Men, na ktorej sedel na klasickej motorke vo svojom najlepšom obleku. Takto vznikla myšlienka zorganizovať tematickú jazdu, ktorá by pomohla nielen bojovať s negatívnym vnímaním mužov na motorkách, ale zároveň by spájala úzkeskupinyoriginálnych motorkárov.

Prvá jazda prilákala viac než 2500 jazdcov zo 64 miest sveta. Úspech prvej akcie podnietiljej zakladateľa spraviť z jazdy podujatie, ktoré by mohlo pomôcť šíriť dobrú myšlienku a zvyšok, ako sa vraví, už poznáte.Tak ako po minulé roky, aj tento rok pomôže Jazde elegantných  gentlemanov bojovať s rakovinou prostaty jedna z najikonickejších značiek motocyklov na svete „Triumph Motorcycles“.

Poznačte si prosímdo vášho diára dátum 27. september, pridajte sa k nám a prispejte na dobrú vec, alebo len príďte a povzbuďte svojich známych elegantných gentlemanov na ich jazde, na ktorej dajú zbohom rakovine prostaty.

Pre viac informácií, prosím navštívte https://www.gentlemansride.comalebo https://www.facebook.com/events/112011289144766/.

Podujatie na Slovensku organizuje motokomunita Caferacers.sk https://www.facebook.com/caferacers.sk?fref=ts, ktorá spája nadšencov klasických štýlov motocyklov.

2 komentáre

2 Comments

 1. papi

  24. augusta 2015 at 6:23

  😈 „Na podporu chorôb prostaty“
  Čítam to aj na motorájde.
  Myslím, že elegantní gentlemani by mali prestať podporovať choroby prostaty.
  Alebo keď tie choroby nepodporujú, tak aspoň sa naučiť formulovať normálnu vetu… 😁

 2. Bielyorol

  24. augusta 2015 at 14:51

  Ufff, tak to je silná kávička. 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri